TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турција ги доби првите С-400 од Русија и покрај противењето на САД и НАТО

Телма - 12.07.2019

Првите единици на противракетниот систем с-400 пристигнаа во Турција денеска и покрај предупредувањата од страна на НАТО сојузниците АНкара да ја прекине набавката. Токму договорот за купување на најновиот противракетен систем од Руско производство ...

НАТО загрижен по испораката на С-400 на Турција

Алсат-М - 12.07.2019

НАТО изрази загриженост откако агенциите ја пренесоа информацијата дека Турција го примила првиот дел од испораката на руските противракетни системи С-400, јавува Франс Прес. „Алијансата е длабоко загрижена по настанатата ситуација.

Турција ја доби првата испорака на рускиот ракетен систем

Глас на Америка - 12.07.2019

САД ја предупредија Турција за можни санкции ВАШИНГТОН — Турското министерство за одбрана денес го најави пристигнувањето на првите делови на рускиот ракетен систем С-400. „Имаме договор за пристигнувањето на рускиот ракетен систем и процесот се ...

ВИДЕО: Тежок воено-транспортен авион АН-124-100 со вредна пратка слета во Турција

Руска реч - 12.07.2019

Во овој џиновски авиони се наоѓаат компоненти за ракетниот ПВО-систем со долг дострел С-400 „Триумф“ кој Република Турција го купи од Русија. Претпоставката е дека во првата фаза ќе биде испорачана една батерија ваков систем.

(ВИДЕО и ФОТО) Турското министерство за одбрана објави снимки од испораката на С-400

Нетпрес - 12.07.2019

Турското министерство за одбрана ги објави во петокот на својот профил на Twitter снимките од испораката на првите компоненти на руските противвоздушни системи С-400. На официјалните фотографии на турската одбрана се прикажани неколку тешки товарни ...

НАТО загрижен поради испораката на С-400 на Турција

Макфакс - 12.07.2019

НАТО изрази загриженост поради почнатата испорака на руските системи С-400 во Турција, пренесува „Франс прес“. „Алијансата је длабоко загрижена поради настанатата ситуација. Генералниот секретар Јенс Столтемберг претходнбо повеќепати изјави дека ...

Првите делови од рускиот ракетен систем С-400 доставени во Турција

Нетпрес - 12.07.2019

Првите делови од рускиот ракетен противвоздушен одбранбен систем „С-400“ е доставен во петокот во Турција, членка на НАТО, соопшти турското министерство за одбрана, и се препотставува дека тоа ќе доведе до зголемување на тензиите со САД кои ...

Првата батерија системи С-400 „Триумф“ денеска пристигнува во Анкара

Руска реч - 12.07.2019

Министерството за одбрана на Република Турција соопшти дека испораката на руските противвоздушни системи С-400 „Триумф“ започнала денес, 12 јули 2019 година. Како што пренесува порталот Marsonline , првите компоненти на противвоздушниот систем С-400 ...

ЗАПОЧНА ИСПОРАКАТА: Ердоган во рацете има моќно оружје

Слободен Печат - 12.07.2019

Стигна првата серија компоненти од противракетниот систем С-400. Првата серија компоненти од рускиот противракетен систем С-400 се испорачани во воздухопловната база во близина на Анкара, соопшти турското министерство за одбрана.

Рускиот ракетен систем денеска пристигнува во Турција

Алсат-М - 12.07.2019

Турското министерство за одбрана соопшти дека првата испорака на рускиот ракетен одбранбен систем С-400 ќе пристигне денеска во Анкара. Според министерството, испораката на останатите делови од ракетниот систем ќе продолжи во наредните денови, ...

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањрто на С-400

24Инфо - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ДПА.

Првите компоненти од С-400 денеска почнаа да пристигнуваат во Турција

ММС - 12.07.2019

Министерството за одбрана на Трција соопшти дека првата пратка компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигнала денеска во Турција. Пратката пристигнала во воздухопловната база Муртед, во близина на главниот град Анкара.

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањрто на С-400

Опсервер - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ...

Турција ја доби првата испорака на руски ракетен систем С-400

Макфакс - 12.07.2019

Турските власти објавија дека првата испорака на рускиот ракетен одбранбен систем С-400 денеска пристигнал во земјата, со што се зголемува можноста за воведување санкции на САД во Анкара. Турското Министерство за одбрана објави дека системите С-400 ...

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

24Инфо - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

НАТО загрижен поради испораката на С-400 на Турција

24Инфо - 12.07.2019

НАТО изрази загриженост поради почнатата испорака на руските системи С-400 во Турција, пренесува „Франс прес“. „Алијансата је длабоко загрижена поради настанатата ситуација. Генералниот секретар Јенс Столтемберг претходно повеќепати изјави дека ...

Во Турција пристигнаа првите руски одбранбени системи С-400

Вечер - 12.07.2019

Претседателството за одбранбена индустрија при Кабинетот на претседателот на Турција соопшти дека првата фаза од испораката на одбранбениот систем „С-400“, кој Турција го набавува од Русија, започнала денес со слетувањето на првиот авион во Анкара.

Ердоган доби моќно оружје, противракетен систем Ц-400

Фокус - 12.07.2019

Првата серија компоненти од рускиот противракетен систем Ц-400 се испорачани во воздухопловната база во близина на Анкара, соопшти турското министерство за одбрана. Останатите компоненти од Ц-400 ќе бидат испорачани во следните неколку денови, ...

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањрто на С-400

А1 On - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ДПА.

НАТО: Турција е предупредена за последиците од купувањето руски С-400

Денешен - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици“ од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ...

Турција ја доби првата испорака на руски ракетен систем С-400

Точка - 12.07.2019

Турските власти објавија дека првата испорака на рускиот ракетен одбранбен систем С-400 денеска пристигнал во земјата, со што се зголемува можноста за воведување санкции на САД кон Анкара.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

Телма - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. „Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

НАТО загрижен поради испораката на С-400 на Турција

Точка - 12.07.2019

НАТО изрази загриженост поради почнатата испорака на руските системи С-400 во Турција, пренесува „Франс прес“. „Алијансата је длабоко загрижена поради настанатата ситуација. Генералниот секретар Јенс Столтемберг претходно повеќепати изјави дека ...

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањето на С-400

Локално - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ДПА.

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањeто на С-400

+инфо - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ...

Првата испорака на рускиот ракетен систем С-400 пристигна во Турција

Н.Македонија - 12.07.2019

Турските власти објавија дека првата испорака на рускиот ракетен одбранбен систем С-400 денеска пристигнал во земјата, со што се зголемува можноста за воведување санкции на САД кон Анкара.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

А1 On - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањрто на С-400

MakPress - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ДПА.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

Сител - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањрто на С-400

Сител - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ДПА.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

Опсервер - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

НАТО ја предупреди Турција на последиците од инсталирањето на С-400

PressingTV - 12.07.2019

НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици” од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја пристигна првата пратка со дел од опремата, јави ДПА.

Првите руски ракетни системи С-400 пристигнаа во Турција, следуваат санкции од Вашингтон?

+инфо - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

Локално - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

Турција: Пристигнаа првите руски ракети С-400

Денешен - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

Турција ги доби руските ракетни системи С-400

PressingTV - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

1tv - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.

Во Турција пристигнаа првите руски ракетни системи С-400

MakPress - 12.07.2019

Првата пратка од компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигна денеска во Турција, соопшти Министерството за одбрана во Анкара. – Првата пратка од компоненти на системот за противвоздушна одбрана С-400 пристигна во Турција.