TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО Температурата ќе се искачи до 36 степени

+инфо - 17.06.2024

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19°C, а дневната од 29 до 36°C Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи.

Сончево и топло денеска, но има и најави за дожд на одредени подрачја

Скопје инфо

Сончево и топло време во новата работна седмица

Gostivarpress.mk

ДОАЃА НОВ ЖЕЖОК БРАН: Сончево денеска со температура до 36 степени, од средината на неделава времето ќе биде стабилно и многу топло

Денешен

Во Битола сончево и топло, температурата до 31 степени, УВ=8

Битола Њуз

Пред нас е уште едно пеколно лето: Еве што не очекува во следните два месеци

4NEWS

Во Битола сончево и топло, температурата до 30 степени, UV=8

Битола Њуз

Денешен OhridNews МКД Слободен Печат Бизнис Вести А1 On 24Инфо Курир

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

24Инфо - 15.06.2024

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степен.

Можно невреме, а потоа нов раст на температурите – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Centar

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник локален дожд и грмежи

Канал5

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

24 Вести

Времето денес стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник локален дожд и грмежи

Курир

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Локално

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

OhridNews

еМагазин Во Центар Zoom Сител Centar Фактор Бриф