TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во трговски центар прободено момче со нож

МКД - 13.01.2021

Вчера во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник бил повреден со остар предмет. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека ...

Малолетник прободен со нож во тепачка во ТЦ во Аеродром

24Инфо - 13.01.2021

На 12.01.2021 во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник бил повреден со остар предмет.

Малолетник избоден донесен во Градска

Press24 - 13.01.2021

Малолетник повреден бил донесен во Градската болница, откако учествувал во тепачка во Скопје. „На 12.01.2021 во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што ...

Малолетник прободен со остар предмет во трговски центар во Аеродром

еМагазин - 13.01.2021

На 12.01.2021 во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник бил повреден со остар предмет, информира МВР.

СВР Скопје: Малолетник повреден со остар предмет во трговски центар во Аеродром

Слободен Печат - 13.01.2021

На 12 јануари во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник бил повреден со остар предмет .