TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Полицијата била повикана во училиштето во Вeлес поради невообичаена фреквенција на возрасни граѓани

А1 On - 10.10.2019

По објавата на „А1он“ за инцидент во Велес кога невакцинирано прваче со полиција и инспектори утрово било извадено од училиште , Министерството за внатрешни работи испрати соопштение во кое објаснува дека полицијата дошла на повик од директорот, но ...

Забрането присуство на заклетва за прваче од Велес оти не било вакцинирано

Телма - 10.10.2019

Прваче од Велес било избркано од училиштето „Блаже Конески“ бидејќи не било вакцинирано, тврди неговата мајка Тања Перкова. Инцидентот се случил утрово кога детето требало да присуствува на заклетва која ја давале првооделенците.

МВР: Полицајците немале никаков контакт со учениците од ОУ „Блаже Конески“ Велес

Press24 - 10.10.2019

Полиција и просветни инспектори биле повикани утрово во основното училиште „Блаже Конески“ во Велес откако родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, дознава „ А1он “.

Инцидент во Велес, невакцинирано прваче утрово со полиција извадено од школо

А1 On - 10.10.2019

Полиција и просветни инспектори биле повикани утрово во основното училиште „Блаже Конески“ во Велес откако родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, дознава „А1он“.

Полицајците немале контакт со невакцинираното детето и неговите родители

Република - 10.10.2019

Од СВР Велес за „Република“ го изјавија следново: По пријава на директорот на училиштето „Блаже Конески“ кој забележал невообичаена фрекфенција на возрасни граѓани во околината на училиштето, полициски службеници излегле на лице место бидејќи е тоа ...

Здружението „Од нас за нас“ реагира: Прваче во Велес исфрлено од училиште со полиција поради непримена вакцина

Денешен - 10.10.2019

Здружението на граѓани за заштита на човековите права „Од нас за нас“ реагира за несекојдневната случка кога прваче од Велес било исфрлено од училиште со полиција само поради непримена вакцина.

Инцидент во Велес: Невакцинирано прваче утрово со полиција извадено од училиште

Press24 - 10.10.2019

Полиција и просветни инспектори биле повикани утрово во основното училиште „Блаже Конески“ во Велес откако родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, дознава „ А1он “.

Невакцинирано прваче во Велес утрово со полиција извадено од училиште

Нетпрес - 10.10.2019

Полиција и просветни инспектори биле повикани утрово во основното училиште „Блаже Конески“ во Велес откако родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, дознава „ А1он “.

Прваче од Велес со полиција избркано од училиште – не било вакцинирано

Скопје1 - 11.10.2019

Полиција и просветни инспектори биле повикани во основното училиште „Блаже Конески“ во Велес откако родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, дознава „ А1он “. Мајката на детето за „А1он“ вели дека од вчера има забранет ...

Невакцинирано прваче од Велес со полиција избркано од училиште

Слободен Печат - 11.10.2019

Од МВР демантираат дека биле преземени некакви активности од страна на полицијата, ниту дека имале некаков контакт со ученици во тоа училиште. Родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, по што им биле повикани полиција и ...