TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дани Димитровска за Макфест: Немаме почит од помладите пејачки (ВИДЕО)

1tv - 11.10.2018

Дани Димитровска по освоеното трето место на 33 издание на Макфест беше гостинка во Ексклузив. Таа зборуваше за своите впечатоци за Макфест и имаше доста негативни коментари. Еден од коментарите е дека почитта од помладите кон поискусните изведувачи ...

Макфестовска победничка Антонија Гиговска со видео за првонаградената „Никогаш не вели никогаш“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 11.10.2018

Победничката на 33. издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2018“ ,младата Антонија Гиговска го претстави видеото за првонаградената композиција „Никогаш не вели никогаш “. Ова авторско дело на нејзините веќе редовни соработници – ...

Антониа Гиговска со видеоспот за победничката песна од „Макфест“ (ВИДЕО)

1tv - 10.10.2018

Дефинитивно младата пејачка Антониа Гиговска 2018 година ќе ја памети како една од најдобрите за неа. По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија, каде го освои второто место, таа пред неколку дена во свои раце ја однесе и победата на ...

„Нема“- Лина Пејовска повторно со хит од овогодинешниот Макфест! (ВИДЕО)

1tv - 10.10.2018

Лина Пејовска настапи на 33 издание на Макфест со песната „Нема“ за која извади и видео запис пред неколку денови. Таа се покажа во одлично светло со својата преубава балада, која полека но сигурно станува хит! Во ланското издание на Макфест таа ...

Дознајте за колку пари се облече македонската естрада на Макфест (ВИДЕО)

1tv - 10.10.2018

На 33-тото издание на Макфест на сцената се појавија успешни модни креации, но имаше и модни катастрофи. Без разлика дали станува збор за едните или другите, македонските пејачи и пејачки вложија време, труд и средства во својот изглед.

Дани Димитровска за Макфест: Немаме почит од помладите пејачки (ВИДЕО)

Либертас - 11.10.2018

Дани Димитровска по освоеното трето место на 33 издание на Макфест беше гостинка во Ексклузив. Таа зборуваше за своите впечатоци за Макфест и имаше доста негативни коментари. Еден од коментарите е дека почитта од помладите кон поискусните изведувачи ...

Светска, а наша: Антониа Гиговска со моќен видео запис за макфестовската победничка песна (ВИДЕО)

Скопје24 - 10.10.2018

Дефинитивно младата пејачка Антониа Гиговска 2018 година ќе ја памети како една од најдобрите за неа. По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија, каде го освои второто место, таа пред неколку дена во свои раце ја однесе и победата на ...

Дознајте за колку пари се облече македонската естрада на Макфест (ВИДЕО)

Либертас - 10.10.2018

На 33-тото издание на Макфест на сцената се појавија успешни модни креации, но имаше и модни катастрофи. Без разлика дали станува збор за едните или другите, македонските пејачи и пејачки вложија време, труд и средства во својот изглед.

Антониа Гиговска со видеоспот за победничката песна од „Макфест“

Слободен Печат - 11.10.2018

Дефинитивно младата пејачка Антониа Гиговска 2018 година ќе ја памети како една од најдобрите за неа. По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија, каде го освои второто место, таа пред неколку дена во свои раце ја однесе и победата на ...

Антониа Гиговска со видеоспот за победничката песна од „Макфест“ (ВИДЕО)

Либертас - 11.10.2018

Дефинитивно младата пејачка Антониа Гиговска 2018 година ќе ја памети како една од најдобрите за неа. По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија, каде го освои второто место, таа пред неколку дена во свои раце ја однесе и победата на ...

(ВИДЕО) Антониа со романтичен спот за победничката песна

Независен - 11.10.2018

Младата пејачка Антониа Гиговска годинава ќе ја памети како една од најдобрите за неа. По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија, каде го освои второто место, таа пред неколку дена во свои раце ја однесе и победата на 33.