TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Спасовски сака да се „извади“ со Чулев од аферата „Двојник“

Фокус - 08.04.2021

По изјавата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за Ал Џезеира, ВМРО-ДПМНЕ излезе со демант и го обвини Спасовски дека за аферата „Двојник“ се вади на техничкиот министер, Наќе Чулев и за манипулации.

ВМРО-ДПМНЕ: Цела 2019 година министер беше Спасовски, тогаш пасош добил Иса Хамис

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Никаде во светот наркобосовите не добиле помош каква што имале од МВР

Centar

Демант на изјавата на Спасовски: 2019та не е Чулев министер, туку Спасовски, главниот логистичар на мафијата

Курир

ВМРО ДПМНЕ: Во 2019 година не е Чулев министер, туку Спасовски

24Инфо

Демант на изјавата на Спасовски: Во 2019-та не е Чулев министер, туку Оливер Спасовски, главниот логистичар на мафијата

Република

ВМРО-ДПМНЕ со демант на изјавата на Спасовски: 2019та не е Чулев министер,туку Оливер Спасовски

Канал5

Денешен Локално Опсервер +инфо МКД Либертас Lider MakPress

Заев за акцијата “Двојник“: Успешна акција спроведена со меѓународни партнери

24 Вести - 08.04.2021

Главниот соработник на италијанската мафија добил македонски пасоши, обвини денеска на прес конференција Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој покажа копија од пасош за која тврди дека Валид Иса Хмаис, кој важи за главниот перач на пари на ...

И лице од италијанската мафија добило легален македонски пасош со лажен идентитет?

Сител

Мисајловски: Еден од главните соработници на италијанската мафија имал македонски пасош

360 степени

Нови препукувања околу злоупотребите со издавање на пасоши со украден идентитет

Канал5

Продолжение на аферата „Мафија“: Македонски пасош и за еден од главните соработници на италијанската мафија

Алфа

Македонски пасош добил и еден од главните соработници на италијанската мафија, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Фокус

Мисајловски: Со идентитет на Македонец од Корча, италијански нарко мафијаш добил македонски пасош

MakPress

Денешен Либертас Сител МКД MTM Канал5 Слободен Печат +инфо

Пренџов: Наркобосови, дилери и атентатори влегувале слободно по институциите и се сликале за македонски пасош

Курир - 08.04.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Само вистина“ гостуваше пратеникот од ГРОМ, дел од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Пренџов кој се осврна на моменталните случувања во врска со издавањето пасоши на мафијаши и убијци, како и на лошите ...

Заев: Одговорност за успешна акција не може да има

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како во Македонија

Сител

Спасовски треба да се награди а не да одговара, вели Заев за фалсификуваните пасоши

MakPress

Пренџов: Наркобосови, дилери и атентатори влегувале слободно по институциите и се сликале за македонски пасош

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и денеска ги брани нарко босовите кои од Заев и Спасовски добиле пасоши

MakPress

Курир 24Инфо Либертас Мак. Весник Опсервер Сител Expres Lider

(ВИДЕО) Ковачки: Издавањето пасоши на мафијаши и криминалци е црна дамка врз државата

Lider - 08.04.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Филибастер” на Радио Лидер гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки кој се осврна на лошите владини политики, како и за лошата ситуација во однос на безбедносниот систем во ...

Ковачки: Наркобосови кои добиле македонски пасош од властите се возеле со службени возила

МКД

Ковачки: Мафијаши кои добиле македонски пасош се возеле во службени возила заедно со функционери

+инфо

Ковачки: Издавањето пасоши на мафијаши и криминалци е црна дамка врз целата држава

Press24

Ковачки: Наркобосови кои добиле македонски пасош од властите се возеле со службени возила во придружба на високи владини функционери

Опсервер

Ковачки: Наркобосови кои добиле македонски пасош од властите се возеле со службени возила во придружба на високи владини функционери

24Инфо

Ковачки: Издавањето пасоши на мафијаши и криминалци е црна дамка врз целата држава

Опсервер

Press24 Курир Нетпрес Курир Lider Република Lider Мак. Весник