TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За парламентарните и претседателските избори во 2014 се печателе купови државјанства на македонци од Албанија, зад ...

Сакам да кажам - 08.11.2019

Судењето за „Титаник“, за изборни измами, злосторничко здружување, поткуп, закани, злоупотреби на функциите и други кривични дела поврзани со серија изборни циклуси, заклучно со парламентарните и претседателските во 2014 година, денеска се задржа на ...

Сведок во „Титаник“: Пепиќ ме извести дека преку посредник ќе примам барања за државјанства од Драгаш (Косово)

Фокус - 08.11.2019

Со сведочење на сведоци предложени од обвинителката Лиле Стефанова продолжи денешното рочиште за случајот „Титаник“, односно за изборните манипулации на ВМРО-ДПМНЕ, за што обвинети се екс премиерот Никола Груевски и неколкумина поранешни партиски ...

Сведок: Жителите од Пустец за лични карти се сликаа во БЕКО, а ги носеше Мунир Пепиќ

А1 On - 08.11.2019

Со испитување на вториот сведок во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за предметот „Титаник” на СЈО. Сведокот рече дека во периодот октомври 2012 до април 2013 година, добила наредба да бидат изработени лични карти за жителите од Пустец ...

Пензионерка од МВР: Пепиќ ми рече зборено е со Надица да се издадат државјанства без лично присуство

А1 On - 08.11.2019

Пензионираната вработена во МВР, Виолета Димитровска, во денешното сведочење за предметот за изборен криминал на СЈО, „Титаник”, ја појаснуваше процедурата за издавање државјанства во Министерството.

Сведок во „Титаник“: По налог на Мунир Пепиќ, се издаваа државјанства без лично присуство

Макфакс - 08.11.2019

Пензионираната вработена во МВР, Виолета Димитровска, во денешното сведочење за предметот за изборен криминал на СЈО, „Титаник“, ја појаснуваше процедурата за издавање државјанства во Министерството.

„Титаник“: Пензионерка од МВР сведочеше како се издавале државјанства за лица од Косово

24Инфо - 08.11.2019

Со сведочење на сведоци предложени од обвинителката Лиле Стефанова продолжи денешното рочиште за случајот „Титаник“, односно за изборните манипулации на ВМРО-ДПМНЕ, за што обвинети се екс премиерот Никола Груевски и неколкумина поранешни партиски ...

Сведок во „Титаник“: По налог на Мунир Пепиќ, се издаваа државјанства без лично присуство

Точка - 08.11.2019

Пензионираната вработена во МВР Виолета Димитровска во денешното сведочење за предметот за изборен криминал на СЈО, „Титаник“, ја појаснуваше процедурата за издавање државјанства во Министерството.

Сведок во „Титаник“: По налог на Пепиќ се издаваа државјанства без лично присуство

Н.Македонија - 08.11.2019

Пензионираната вработена во МВР Виолета Димитровска во денешното сведочење за предметот за изборен криминал на СЈО, „Титаник“, ја појаснуваше процедурата за издавање државјанства во Министерството.

Судијата Шабани до обвинета во „Титаник“: Уште еден збор и ќе седите во ходник

МКД - 08.11.2019

По опомената до пратеникот Илија Димовски, јавна опомена од судијата Осман Шабани доби и поранешната заменичка за правда, Билјана Бришковска Бошковска. На денешното рочиште за случајот „Титаник“ додека траеше испитувањето на сведоците предложени од ...

Сведок во „Титаник“ открива дека по налог на Пепиќ се издавале државјанства

Локално - 08.11.2019

Денеска во Кривичен продолжи судењето за предметот за изборен криминал на СЈО „Титаник“ со сослушување на сведоци за незаконското издавање на државјанства и лични карти на граѓани од Албанија.

Сведок: За жителите на Пустец се ваделе лични карти без целосна документација

Макфакс - 08.11.2019

Со испитување на вториот сведок во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за предметот „Титаник“ на СЈО. Сведокот, началничка на одделот каде што работат сликарите во МВР, рече дека во периодот октомври 2012 до април 2013 година добила ...

Вработена во МВР: Мунир Пепиќ ми рече да примам барања за државјанство преку посредник

+инфо - 08.11.2019

Пензионерка која работела во МВР, денеска во Кривичниот суд сведочеше за изборните нерегуларности во случајот „Титаник“. Виолета Димитриевска работела во одделението за добивање матични броеви и државјанства и раскажа за тоа дека во периодот од ...

Сведок во „Титаник“: Пепиќ ме извести дека преку посредник ќе примам барања за државјанства од Косово

Press24 - 08.11.2019

Со сведочење на сведоци предложени од обвинителката Лиле Стефанова продолжи денешното рочиште за случајот „Титаник“ за изборните манипулации на ВМРО-ДПМНЕ. Првиот сведок, Виолета Димитровска, која работела во МВР, во одделението за добивање на ...

Жителите на Пустец за лични карти по забрзана постапка се сликале во „Беко“, тврди сведок во „Титаник“

Точка - 08.11.2019

Со испитување на вториот сведок во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за предметот „Титаник“ на СЈО. Сведокот, началничка на одделот каде работат сликарите во МВР, рече дека во периодот октомври 2012 до април 2013 година, добила наредба ...