TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер јунајтед не се откажува од ЛШ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.06.2020

„Црвените ѓаволи“ во продолжение од сезоната по паузата предизвикана од пандемијата на коронавирусот играат во неверојатна форма и сега четвртото место на табелата кое носи во Лигата на шампионите е повеќе од реално.

Јунајтед игра по нотите на фантастичниот Фернандеш, Брајтон настрада на „Амекс“ (Видео)

Дерби - 30.06.2020

Бруно Фернандеш се издвои како главен адут во играта на Манчестер Јунајтед и оваа вечер, во која тимот од „Олд Трафорд“ успеа да оствари нова победа во Премиер лигата која е многу важна во битката за четвртото место на табелата.

ЛШ е голем императив за Мен Ју, „ѓаволите“ го преслушаа Брајтон (видео)

OhridNews - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед нема намера лесно да се откаже во битка за пласман во ТОП 4 кој гарантира учество во Лигата на Шампиони. „Црвените ѓаволи“ својата решителност ја покажаа со убедливиот триумф 3-0 (2-0) на гостувањето кај Брајтон.

Шоу на Бруно Фернандеш против Брајтон, Манчестер јунајтед на 15 меча во низа не знае за пораз (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.06.2020

Манчестер јунајтед без многу проблеми го совлада Брајтон со 0-3, избраниците на Оле Гунар Солшер се во добра форма и веќе на 15 меќа во низа не знаат за пораз. „Ѓаволите“ продолжуваат да притискаат за топ четири пласман откако вечерва прокнижија три ...

ВИДЕО: Вака атрактивен Јунајтед одамна не сме виделе, Брајтон немоќен против „ѓаволите“

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед ја одигра една од најдобрите и најатрактивните партии оваа сезона во Премиер лигата и повеќе од заслужено ја запиша втората победа по рестартот на англискиот шампионат.

„Ѓаволска“ партија на Фернандеш кај Брајтон (видео)

TopSport - 30.06.2020

Новиот тандем Фернандеш – Погба во Манчестер Јунајтед носи резултат. Вечерва „ѓаволите“ ги собраа трите бода кај Брајтон, а притоа испорачаа три гола во противничката мрежа, 0-3 во рамки на 32 коло во Премиерлигата.

ВИДЕО: Ѓаволите рутински го срушија Брајтон

Спортклуб - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед уште еднаш ја потврди добрата форма по корона кризата, добивајки го рутински тимот на Брајтон нагости со 0:3. Се почна од одличниот потег на младиот Мејсон Гринвуд, кога ја затресе мрежата на домаќините, за некоја минута подоцна ...

Јунајтед го суреди Брајтон и „му дише“ во врат на Челси (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Манчестер јунајтед ја продолжи трката по топ-4 тимовите, откако денеска го суреди Брајтон со 3-0 во 32. коло од Премиерлигата. Јунајтед поведе преку голот на Гринвуд во 16. минута, по што Фернандеш зголеми на 2-0 во 29. минута.

Фернандес е ѓаволски добро засилување за Манчестер јунајтед (Видео)

Спортманија - 30.06.2020

Португалецот има постигнато 6 гола со денешните два против Брајтон и четири асистенции што е најдобар ефект во Премиерлигата Манчестер јунајтед си купи ѓаволски добро засилување од Спортинг, а Бруно Фернандес игра маестрално за најтрофејниот ...

ВИДЕО: Фернандес двоен стрелец во победата против Брајтон, Јунајтед не се откажува од ЛШ

Дриблинг - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед славеше на гостувањето кај Брајтон со 3:0 во 32 коло од Премиер лигата и со ова се врати на петото место на табелата кое води во Лигата на шампионите за следната сезона.

Јунајтед игра одлично и чекори кон ЛШ

Екипа - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед продолжува со одлични игри по паузата, откако „црвените ѓаволи“ вечерва славеа на гостувањето против Брајтон со убедливи 0-3, правејќи уште еден значаен чекор напред во борбата за учество во Лигата на Шампионите следната сезона.

Гринвуд и Фернандеш го држат Манчестер Ј. во битка за ТОП 4 (ВИДЕО)

SportMedia - 30.06.2020

Убедлива победа на Манчестер Ј. на гостувањето кај Брајтон во мечот од 32. коло на Премиер лигата од 3:0, со која „црвените ѓаволи“ остануваат во тесна битка за место во ТОП 4 на табелата.

Бруно Фернандеш вечерва покажа дека Јунајтед повторно има голем играч

Спортски - 30.06.2020

Португалскиот репрезентативец е се подобар, а вечерва постигна уште два погодоци во дресот на Јунајтед. Се чини дека Јунајтед повторно има голем играч, кој би можел да биде лидер на една генерација.

ВИДЕО: Топка „со очи“ на Матиќ, милиметарски точна асистенција на Гринвуд и супер-гол на Фернандеш

Gol.mk - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед ја игра една од најдобрите партии оваа сезона и на гости на Брајтон има водство од 0-3. Мејсон Гринвуд и Бруно Фернандез погодија во првиот дел против „галебите“, а на самиот почеток од вториот „ѓаволите“ по неверојатен контра ...

ВИДЕО: Едноставно мајсторски – Матиќ имаше вселенско додавање при третиот гол за Јунајтед

Спортклуб - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед брутално го растура Брајтон по 50 минута, каде на гостувањето имаат предност од 0;3. Доколку продолжат во вакво темпо, победата може да им биде и поубедлива на ѓаволите, а при третиот гол, видовме една фантастично додавање на ...

ВИДЕО: Затоа го сметаат за „новиот“ Ван Перси – мајсторија на младиот „ѓавол“ Гринвуд

Gol.mk - 30.06.2020

Има само 18 години, но може да ужива во големата доверба од страна на Оле Гунер Солскјер. Мејсон Гринвуд повторно докажа дека пред него претстои блескава фудбалска кариера и потврди зошто во Англија го сметаат за новиот Робин Ван Перси, откако на ...

ФОТО: Солскјер реши да не експериментира против Брајтон, почнува со најдобрите

Дриблинг - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед вечерва му гостува на Брајтон во натпревар од 32 коло од Премиер лигата. На тимот предводен од Солскјер потребна му е победа за враќање на петото место на табелата кое води во ЛШ.

Манчестер е фаворит против Брајтон, но постои една ГОЛЕМА опасност за гостите

Спортманија - 30.06.2020

Црвените ѓаволи не смеат да киксираат вечерва Додека Ливерпул слави титула во Премиер лигата, нивниот најголем ривал Манчестер јунајтед е пред голем предизвик до крајот на сезоната. Црвените ѓаволи заостануваат пет бодови зад Челзи кој е на ...

Атрактивна игра на Манчестер јунајтед и шоу на Бруно Фернандеш за лесна победа над Брајтон (ВИДЕО)

МКД - 30.06.2020

Манчестер јунајтед без многу проблеми го совлада Брајтон со 0-3, избраниците на Оле Гунар Солшер прикажаа атрактивна игра а Бруно Фернандеш имаше свое шоу и два гола. „Ѓаволите“ продолжуваат да притискаат за топ четири пласман откако вечерва ...

„Ѓаволска“ партија на Фернандеш кај Брајтон (видео)

Макфакс - 30.06.2020

Новиот тандем Фернандеш – Погба во Манчестер Јунајтед носи резултат. Вечерва „ѓаволите“ ги собраа трите бода кај Брајтон, а притоа испорачаа три гола во противничката мрежа, 0-3 во рамки на 32 коло во Премиерлигата.