TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работник паднал во каналот додека го чистел

+инфо - 09.10.2019

Тетовец се повредил отако паднал додека го чистел каналот од реката во гостиварското село Вруток, вчера. Работникот А.С.(54) од селото Долна Бањица, Гостиварско, бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“.

Додека го чистел каналот, гостиварец паднал и се повредил, па итно бил пренесен во болница

Press24 - 09.10.2019

Во текот на вчерашниот ден, гостиварец паднал во канал, по што се здобил со повреди, па бил пренесен во биолница. „На 08.10.2019 во СВР Тетово било пријавено дека А.С.(54) од с.Долна Бањица, гостиварско, додека работел на чистење на каналот од ...

Работник се повредил чистејќи канал

Слободен Печат - 09.10.2019

Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, а увид извршила полициска екипа од Гостивар. Вчера во СВР Тетово било пријавено дека А.С.(54) од с.Долна Бањица, гостиварско, додека работел на чистење на каналот од реката во ...

Работник се повредил чистејќи речен канал во Вруток

Gostivarpress.mk - 09.10.2019

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека 54 годишниот А.С. од гостиварска Долна Бањица, додека работел на чистење на каналот од реката во гостиварското село Вруток, паднал и се задобил со повреди.

Повреден работник во фабрика во Гостивар

Gostivarpress.mk - 08.10.2019

Вчера околу 13 часот и 20 минути, во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека Н.С.(49) од Гостивар се задобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар, соопштуваат од полицијата.

Тешко повреден работник во Гостивар

Фокус - 08.10.2019

Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С. (49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид ...

Тешко повреден работник во Гостивар

МКД - 08.10.2019

Вчера Н.С. (49) од Гостивар добил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Тешко повреден работник во Гостивар

Независен - 08.10.2019

Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С. (49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид ...

Тешко повреден работник во Гостивар

А1 On - 08.10.2019

Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека 49 годишен работник од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа ...

Тешко повреден работник во Гостивар

+инфо - 08.10.2019

Работник во фабрика од Гостивар вчера се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Тешко повреден работник во фабрика во Гостивар

Слободен Печат - 08.10.2019

Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад" за укажување на лекарска помош. Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С. (49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал ...

Тешко повреден работник во Гостивар

Нетпрес - 08.10.2019

Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С. (49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид ...

Работник се здобил со тешки повреди при работа во фабрика во Гостивар

Опсервер - 08.10.2019

На 07.10.2019 околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С.(49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за ...

Тешко повреден работник во Гостивар

Курир - 08.10.2019

Работник во фабрика од Гостивар вчера се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Работник додека извршувал работни задачи се здобил со повреди - пренесен во болница

Сител - 08.10.2019

На 07.10.2019 околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С.(49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за ...

Работник додека извршувал работни задачи се здобил со повреди – пренесен во болница

4NEWS - 08.10.2019

На 07.10.2019 околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С.(49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за ...

Тешко повреден работник во Гостивар

MakPress - 09.10.2019

Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека Н.С. (49) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар. Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид ...

Работник паднал во каналот додека го чистел

Скопје1 - 09.10.2019

На 08.10.2019 во СВР Тетово било пријавено дека А.С.(54) од с.Долна Бањица, гостиварско, додека работел на чистење на каналот од реката во гостиварското село Вруток, паднал и се здобил со повреди.

Повреден работник од с.Долна Бањица, гостиварско

Опсервер - 10.10.2019

На 08.10.2019 во СВР Тетово било пријавено дека А.С.(54) од с.Долна Бањица, гостиварско, додека работел на чистење на каналот од реката во гостиварското село Вруток, паднал и се здобил со повреди.