TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лил со два гола во финишот го урна Марсеј, ПСЖ минимално против Бордо (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

Лил се врати на врвот на табелата во Лига 1 со вечерашниот триумф од 2-0 на дербито против Олимпик Марсеј во рамки на 28.коло. Резултатот на натпреварот гласеше 0-0 се до 90-тата минута. Тогаш Џонатан Дејвид погоди за 1-0, а три минути подоцна ...

ВИДЕО: ПСЖ и Лил со минималци ја продолжија битката за врвот во Лига 1

Gol.mk - 03.03.2021

Екипата на Лил не го дава врвот. Со два доцни гола „догите“ дојдоа до триумф над Олимпик Марсеј (2-0) и остануваат најдобра екипа во Лига 1. Херој на домашниот тим беше Џонатан Давид. Деветката од Канада на тимот на Лил постигна два гола во мрежата ...

ВИДЕО: Лил не го дава врвот, ПСЖ едвај до победа против Бордо

Дриблинг - 03.03.2021

Лидерот во францускиот шампионат, Лил славеше против Олимпик Марсеј во дербито на 28 коло со 2:0. Давид ги постигна двата гола запа победникот во судиското продолжение и ја задржи предноста од два бода на врвот на табелата во однос на ПСЖ, кој ...

Продолжува трката за титула – Минималнa победa на ПСЖ, Давид херој за Лил (ВИДЕО)

Екипа - 03.03.2021

Пари Сен Жермен стигна до минимален триумф над Бордо од 0-1 во натпревар од 28. коло во Лига 1. Клучниот момент во натпреварот се случи во 20. минута кога Сарабија го постигна голот за победа.

Лион се израмни на врвот со Лил по триумфот над Рен (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

Лион славеше со минимални 1-0 против Рен во рамки на 28.коло во Лига 1. Стрелец на победничкиот гол за домашниот тим беше Хусем Оуар во 74.минута. НА ОСТАНАТИТЕ НАТПРЕВАРИ Брест - Дижон 3-1 Мец - Анжер 0-1 Ница - Ним 2-1 Сент Етијен - Ленс ...

Лион во финишот до три бода против Рен (ВИДЕО)

Екипа - 03.03.2021

Олимпик Лион стигна до победа од 1-0 против Рен во натпревар од 28. коло во француската Лига 1. Клучниот момент во натпреварот се случи во 74. минута коа Ауар на асистенција на Мемфис Депај успеа да донесе три бода за својот тим.

Лил го брани врвот, Марсеј бара приклучок кон местата за Европа

Gol.mk - 03.03.2021

Лил во минатото коло киксна против Стразбур на свој терен (1-1), па ПСЖ му дојде на два бода заостанување. Сепак, Марсеј беше заслужен за тоа што на лидерот уште поблиску не му се доближи Лион, поради фактот дека двата тима на „Велодром“ одиграа ...