TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Тодоров избега како последна кукавица од ВМРО-ДПМНЕ во 2017-та година и реши да одработува за Заев затоа што ...

Курир - 26.02.2021

Тоа беше обид на СДСМ и на Зоран Заев и на Оливер Спасовски сега претпоставувам дека имаат скапо платени луѓе кои што работат на нивните односи со јавноста, и велат сега ајде да го лепиме Сашо Мијалков до Христијан.

Мицкоски: Сериозно работиме на широка платформа за борба против корупција, мора криминалците да одат во затвор

Република

Доколку делегатите се невалидни и Конгресот е со истечен мандат, тогаш и Мицкоски е нелегитимен претседател

Пулс24

Мицкоски на средба со здравствени работници

Курир

Мицкоски на средба со здравствени работници

Нетпрес

Следете во живо: Мицкоски на средба со здравствени работници

PressingTV

Мицкоски ќе се сретне со здравствените работници

Република

24Инфо Курир Нетпрес Република

И ВМРО-ДПМНЕ е за интерпелација за министерот Спасовски

Р.С.Европа - 25.02.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска изјави дека неговата партија ќе ја поддржи интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поднесена од Алијанса за Албанците и Алтернатива, по случувањата со Сашо Мијалков.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Канал5

Мицкоски ќе ги поддржи Села и Гаши – ќе гласаат за поднесената интерпелација за Спасовски

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата на Спасовски во Собранието, СДСМ против

Мета

ВМРО-ДПМНЕ заедно со Алијанса и Алтернатива против Спасовски со интерпелација

Фактор

Мицкоски: Ќе дадеме поддршка за интерпелацијата на Спасовски

Н.Македонија

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Курир

+инфо Нетпрес Скопје1 Локално PressingTV 24Инфо Опсервер

Мицкоски ќе ги поддржи Села и Гаши за интерпелација за Спасовски

24 Вести - 25.02.2021

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поради случувањата со поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков.

Мицкоски: Треба да има одговорност ако институциите затаиле во случајот со Мијалков

Слободен Печат

Мицкоски: Не видовме одговорност за Мијалков затоа што криминалната мафија е заортачена

Фокус

Мицкоски за случајот Мијалков: Не видовме одговорност затоа што криминалната мафија е заортачена

Курир

Мицкоски за случајот Мијалков: Принцот на лагата е Заев, не само што е нервозен, туку и не знае каде тера

Press24

Мицкоски за случајот Мијалков:Не видовме одговорност затоа што криминалната мафија е заортачена

Опсервер

Мицкоски: Треба да има одговорност ако институциите затаиле во случајот со Мијалков

Сител

МКД Вечер Прес MakPress

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од коронавирус, пописот ќе се спроведе согласно сите мерки ...

24Инфо - 25.02.2021

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски „Претстојниот попис на население и домаќинства ќе се спроведе по сите светски стандарди и со почитување на сите протоколи и мерки за зашттита на здравјето од коронавирусот.

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од коронавирус во своите деструктивни политики, пописот ќе се спроведе согласно сите мерки за заштита

Локално

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од коронавирус во своите деструктивни политики, пописот ќе се спроведе согласно сите мерки за заштита

Frontline

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од ковид-19, пописот ќе се спроведе со сите мерки за заштита

+инфо

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од коронавирус

Канал5

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од коронавирус во своите деструктивни политики

Граѓански збор

СДСМ: Без срам и перде Мицкоски ги злоупотребува заболените од коронавирус во своите деструктивни политики, пописот ќе се спроведе согласно сите мерки за заштита

Опсервер

iPortal Либертас MakPress