TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кучиња сктници нападнале велосипедист на Плоштад Македонија

Фокус - 12.01.2018

57-годишен скопјанец бил нападнат вчера утрината околу 10.30 часот од кучиња скитници на Плоштад Македонија. Кучињата го нападнале додека поминувал со велосипед низ плоштадот. Како што пријавил Ѓ.Љ.

Југоисточниот регион ќе го решава проблемот со кучиња скитници со изградба на две прифатилишта

Сител - 12.01.2018

Најважен приоритет за Советот на градоначалници од десетте општини на Југоисточниот плански регион е решавањето на проблемот со кучињата скитници. Одлуката која ја донесоа пред повеќе од еден месец веќе е претворена во апликација до Бирото за ...

Глутница кучиња нападнаа скопјанец на Плоштад

Press24 - 12.01.2018

Во 14 часот и 20 минути, 57-годишниот Ѓ.Љ. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот и 30 минути на Плоштад Македонија, додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници.

Повторно труење на повеќе локации во Берово

А1 On - 11.01.2018

Иницијативата за заштита на животните – Берово преку соопштение известува за случај на повторно труење на повеќе локации во градот Берово на ден 10.01.2018 година. „Имено, денес рано наутро добивме дојави од повеќе граѓани на Опшината, дека се ...

Пекевски: Шпекулација се информациите за нови труења на кучиња во Берово

А1 On - 11.01.2018

Општина Берово апелира до граѓаните да престанат да шират дезинформации во врска со наводни нови труења на кучиња во Берово. Градоначалникот Звонко Пекевски денеска истакна дека проблемот со кучињата скитници кој во Берово не е решаван со години не ...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници...

Н.Македонија - 11.01.2018

Скопјанец нападнат од кучиња скитници Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот ...

Маж искасан од две улични кучиња во Скопје

Press24 - 11.01.2018

Вчера, околу 11:45 часот, 63-годишниот Ж.П. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11:30 часот, додека се движел на улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Едното од нив го каснало во пределот на задниот дел од левата нога ...

Кучиња сктници нападнале велосипедист на Плоштад Македонија

Локално - 12.01.2018

57-годишен скопјанец бил нападнат вчера утрината околу 10.30 часот од кучиња скитници на Плоштад Македонија. Кучињата го нападнале додека поминувал со велосипед низ плоштадот. Како што пријавил Ѓ.Љ.

За кучињата скитници ќе се градат прифатилишта во Струмица и во Гевгелија

+инфо - 12.01.2018

Пред десет години во Струмица беше отворено прифатилиште за кучиња скитници, но по неколку месеци престана да работи. Најважен приоритет за Советот на градоначалници од десетте општини на Југоисточниот плански регион е решавањето на проблемот со ...

Маж нападнат од неколку кучиња среде Скопје

Сител - 12.01.2018

Маж нападнат од неколку кучиња скитници среде бел ден во центарот на Скопје. Како што информира полицијата, вера во 14.20 часот Ѓ.Љ.(57) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на Плоштад Македонија додека поминувал со велосипед го ...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

24 Вести - 11.01.2018

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била ...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Макфакс - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава, едното од кучињата го каснало во пределот на ...

Ќе се градат прифатилишта за кучиња во Струмица и Гевгелија...

Н.Македонија - 12.01.2018

Ќе се градат прифатилишта за кучиња во Струмица и Гевгелија Најважен приоритет за Советот на градоначалници од десетте општини на Југоисточниот плански регион е решавањето на проблемот со кучињата-скитници.

Кучиња скитници нападнале скопјанец на Плоштад

Скопје инфо - 12.01.2018

Повторно напад од кучиња. Во 14 часот и 20 минути, 57-годишниот Ѓ.Љ. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот и 30 минути на Плоштад Македонија, додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници.

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Алсат-М - 11.01.2018

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била ...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Вечер - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава, едното од кучињата го каснало во пределот на ...

Југоисточниот регион ќе го решава проблемот со кучиња скитници со изградба на две прифатилишта

А1 On - 12.01.2018

Најважен приоритет за Советот на градоначалници од десетте општини на Југоисточниот плански регион е решавањето на проблемот со кучињата скитници. Одлуката која ја донесоа пред повеќе од еден месец веќе е претворена во апликација до Бирото за ...

Кучиња скитници нападнале велосипедист на плоштад Македонија- му ги искасале двете нозе

Курир - 12.01.2018

Ѓ.Љ.(57) од Скопје вчера во 14.20 часот пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на Плоштад Македонија додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници. Едно куче го каснало во пределот на десната потколеница, а друго во пределот ...

Кучиња скитници нападнаа минувач во Ново Лисиче

Фокус - 11.01.2018

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била ...

Маж искасан од две улични кучиња во Скопје

Скопје инфо - 11.01.2018

Вчера, околу 11:45 часот, 63-годишниот Ж.П. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11:30 часот, додека се движел на улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Едното од нив го каснало во пределот на задниот дел од левата нога ...

Велосипедист нападнат од кучиња на плоштад Македонија, две го каснале

МКД - 12.01.2018

Вчера во 14.20 часот Ѓ.Љ.(57) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на плоштад Македонија додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници. Едно куче го каснало во пределот на десната потколеница, а друго во пределот ...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Канал5 - 11.01.2018

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била ...

Маж нападнат од две кучиња, едното го каснало

МКД - 11.01.2018

Вчера во 11.45 часот Ж.П.(63) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.30 часот, додека се движел на ул. „Февруарски Поход", бил нападнат од две кучиња скитници. Едното од нив го каснало во пределот на задниот дел од левата нога при што му била ...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Сител - 11.01.2018

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била ...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Sky - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава, едното од кучињата го каснало во пределот на ...

Кучиња скитници нападнале човек во Ново Лисиче

Фактор - 11.01.2018

Скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот го нападнале две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало човекот во задниот дел од левата нога при што му е нанесена видлива ...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Точка - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава, едното од кучињата го каснало во пределот на ...