TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Митровиќ херој на Србија, „орлите“ ја добија историската пресметка со Црна Гора

Gol.mk - 11.10.2018

Србија и Црна Гора во рамките на Лига Ц на Лигата на нации, за првапт во нивната историја одиграа официјален фудбалски натпревар, а на крајот победа славеше Србија со резултат 0-2 (0-1) и се зацврсти на првото место во групата Почетокот на ...

Србија ја победи Црна Гора во првата меѓусебна пресметка

24Фудбал - 11.10.2018

Со два гола на Александар Митровиќ, Србија ја победи Црна Гора на нејзин терен во првиот меѓусебен дуел на овие два селекции кој се играше во рамките од Лигата на нации. Во третото коло од Лига Ц во Лигата на Нации, се сретнаа Црна Гора и Србија, ...

ЛИГА НА НАЦИИ: Србија подобра од Ц. Гора во балканското дерби, Португалија ја реши Полска

Екипа - 11.10.2018

Србија го доби балканското дерби против Црна Гора со 0-2 на гостувањето во Подгорица во рамките на Групата 4 од Лигата Ц во УЕФА Лигата на нации. Во битката за првото место во групата Србите сосема заслужено стигнаа до триумфот кој го најавија уште ...

Митровиќ ја „стресе“ Подгорица (ВИДЕО)

SportMedia - 11.10.2018

Србија со голема победа на гостувањето во Подгорица. Полјаците водеа, па загубија дома од Португалија. Вредни победи за Косово и Азербејџан. Во големото балканско дерби, фудбалската репрезентација на Србија славеше на гостувањето кај Црна Гора со ...

(ФОТО) Друштво вредно пет титули во ЛШ: Со кого гледа фудбал Мурињо во Подгорица?

Спортклуб - 11.10.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо вечерва е во Подгорица каде во живо го следи дуелот меѓу Црна Гора и Србија во рамките на Лигата на нациите. Покрај него има две црногорски фудбалски легенди: актуелниот претседател на Фудбалскиот сојуз ...

Лига на Нации: Митровиќ ја реши Црна Гора (видео)

OhridNews - 11.10.2018

Селекцијата на Србија го освои целиот плен во Подгорица победувајќи ја репрезентацијата на Црна Гора (2-0) во соседското дерби во рамките од 3-та рунда во Лигата на Нации. Човек на одлука во дербито беше фудбалерот на Фулам, Александар Митровиќ.

Митровиќ го одлучи „братското“ дерби Црна Гора-Србија, Португалија со победа во Полска (видео)

TopSport - 11.10.2018

Србија ја победи Црна Гора со 2:0 во Подгорица во најинтересниот меч од третото коло во Лигата на нации на УЕФА зголемувајќи си ги шансите за пласман на Евро 2020. Гостите дојдоа во водство со гол од пенал во 18.

Мурињо откри кого гледа на дуелот помеѓу Црна Гора и Србија (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

Црна Гора и Србија вечерва во Подгорица го играат дуелот од третото коло во Лигата на нации, а во центар на внимание е тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо. Голем број познати личности се наоѓаат на стадионот во Подгорица за да го следат ...

„Гори“ Подгорица: Цел стадион во еден глас – Косово е Србија! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

Фудбалерите на Црна Гора и Србија го играат историскиот дуел во рамки на третото коло во Лигата на нации. Пред почетокот на дуелот се случи инцидент, кога се истепаа црногорските навивачи, но ситуацијата за краток период се смири.

(ВИДЕО) Хаос во Подгорица, масовна тепачка на Срби и Црногорци

Спортклуб - 11.10.2018

На трибините на стадионот во Подгорица каде се игра натпреварот меѓу Црна Гора и Србија, дојде до масовна тепачка пред почетокот. Мала група српски навивачи ги испровоцира домашните по што се случи вистински ...

ВИДЕО: Брутална „братска“ тепачка на трибините пред мечот Црна Гора – Србија

Екипа - 11.10.2018

Неславен почеток на мечот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите во Подгорица. Пред самиот почеток на дуелот на Јужната трибина дошло до голема физичка пресметка меѓу членови на навивачки групи на Црна Гора… Како што пишуваат српските медиуми, ...

Нова снимка од бруталната тепачка пред дуелот на Црна Гора и Србија (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

На неколку минути пред историскиот дуел помеѓу Србија и Црна Гора во Лигата на нации се случи инцидент на јужната трибина на стадионот во Подгорица. Целиот инцидент се случил во делот, каде што биле најверните навивачи на Црна Гора, а според првите ...

Српските навивачи „грмат“ сред Подгорица (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

Црна Гора и Србија вечерва играат во Подгорица во рамки на третото коло од Лигата на нации. Десетици навивачи на Србија пристигнаа во главниот град на Црна Гора за да им дадат поддрка на своите сонародници во историскиот дуел.

Тепачка на трибините пред дуелот помеѓу Црна Гора и Србија (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

На трибините на стадионот во Подгорица, каде што се сместени навивачите на Црна Гора пред дуелот против Србија беше предизвикана масовна тепачка. Кратко пред почетокот на дуелот на јужната трибина владеел брутална тепачка, а медиумите од Црна Гора ...

Детали за тепачката на стадионот во Подгорица

Курир - 11.10.2018

Половина час пред фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Црна Гора и Србија, на стадионот во Подгорица дошло до тепачка меѓу домашните навивачи на јужната трибина, а во близина на српските навивачи.

ФОТО: Мурињо маскиран се појави на стадионот во Подгорица

Курир - 11.10.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо, како што беше и најавено, се појави на стадионот во Подгорица каде во друштво со црногорската фудбалска легенда Предраг Мијатовиќ, го следи натпреварот од Лигата на нациите меѓу репрезентациите на Црна ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Брутална тепачка на стадион меѓу навивачите на Црна Гора и Србија

Курир - 11.10.2018

Пред самиот почеток на натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Црна Гора и Србија во Лига на нации, на трибините дојде до брутална тепачка меѓу навивачите. Како што јавуваат српските медиуми, инцидентот се случил на јужната трибина, меѓу двете ...

Брутална тепачка помеѓу црногорските навивачи на историскиот меч Црна Гора-Србија во Подгорица (ВИДЕО)

Маркукуле - 11.10.2018

Неколку минути пред почетокот на историскиот меч помеѓу Србија и Црна Гора во Лигата на нации, дошло до инцидент на јужната трибина на стадионот во Подгорица. Целиот инцидент се случил во делот каде се сместени најверните навивачи на Црна Гора, а ...

Тројца играчи под будното око на Мурињо во Подгорица

Спортклуб - 11.10.2018

Како што и се најавуваше, Жозе Мурињо деновиве ќе го следи натпреварот од Лигата на нации помеѓу Црна Гора и Србија. Тој пред некој ден требаше да биде инкогнито гостин на балканот, но медиумите пред време открија дека тој ќе биде присутен на овој ...

Полицијата побарала од Србите да не присуствуваат на дуелот против Црна Гора!?

Sport 1 - 11.10.2018

Вечерва се игра дуелот помеѓу Црна Гора и Србија во Подгорица во рамки на Лигата на нации, а се очекуваше спектакл, но очигледно нема да биде ништо ниту слично на тоа. Црногорците подготвија строги безбедносни мерки пред дуелот против Србија, па ...

Силни безбедносни мерки во Подгорица – затворени локали, улици... (ФОТО)

Sport 1 - 11.10.2018

Црногорската полиција ги презема неопходните мерки не безбедност за да се спречат инциденти околу стадионот во Подгорица. Натпреварот од третото коло во Лигата на нации помеѓу Црна Гора и Србија е означен како натпревар од висок ризик.

Полицијата на големо апси во Подгорица

SportMedia - 11.10.2018

Црногорската полиција која овие денови имаше полни раце работа, најмногу ќе има вечерва кога во Подгорица се среќаваат Србија и Црна Гора во рамките на Лигата на нации. Иако средбата се игра вечерва, црногорската полиција веќе неколку дена пред ...

Мурињо во Подгорица ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија

Локално - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Србија и Црна Гора денеска ќе играат за прв пат меѓусебен фудбалски натпревар

Фактор - 11.10.2018

За денеска е закажан првиот натпревар од третото коло од Лигата на нациите, а најголемо внимание на регионот го привлекува првиот фудбалски натпревар помеѓу Црна Гора и Србија (20.45). Најдобрите фудбалери на овие две земји настапуваа заедно се до ...

Англичаните го открија Мурињо: Во Подгорица е со причина, ќе ги следи овие два играчи

Спортклуб - 11.10.2018

Веќе од претходни се појави информацијата дека Жозе Мурињо денес во Подгорица ќе го следи мечот од Лигата на нациите помеѓу Црна Гора и Србија. На многумина веднаш и стана јасно дека Португалецо без причина нема да пристигне и да го гледа ...

Митровиќ е херојот на Србија во првата победа над Црна Гора

МКД - 11.10.2018

Со два гола на Александар Митровиќ, Србија ја победи Црна Гора на нејзин терен во првиот меѓусебен дуел на овие два селекции кој се играше во рамките од Лигата на нации. Во третото коло од Лига Ц во Лигата на Нации, се сретнаа Црна Гора и Србија, ...

Митровиќ го одлучи „братското“ дерби Црна Гора-Србија, Португалија со победа во Полска (видео)

Макфакс - 11.10.2018

Србија ја победи Црна Гора со 2:0 во Подгорица во најинтересниот меч од третото коло во Лигата на нации на УЕФА зголемувајќи си ги шансите за пласман на Евро 2020. Гостите дојдоа во водство со гол од пенал во 18.

Жестока пресметка на трибините во Подгорица: Тепачка изби пред дуелот Црна Гора – Србија (видео)

Република - 11.10.2018

На неколку минути пред дуелот помеѓу Србија и Црна Гора во Лигата на нации, се случи инцидент на јужната трибина на стадионот во Подгорица каде избила тепачка. Пресметката настанала во делот каде што биле најверните навивачи на Црна Гора, а според ...

Мурињо маскиран се појави на стадионот во Подгорица: Дојдов да го видам мојот пријател (фото)

Република - 11.10.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, како што беше и најавено, вечрва се појави на стадионот во Подгорица каде во друштво со црногорската фудбалска легенда Предраг Мијатовиќ, го следи натпреварот од Лигата на нациите меѓу репрезентациите на ...

Голема тепачка на стадион за време на фудбалскиот натпревар меѓу Црна Гора и Србија/Видео

Вечер - 11.10.2018

Пред самиот почеток на натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Црна Гора и Србија во Лига на нации, на трибините дошло до брутална тепачка меѓу навивачите, пренесе порталот „Лидер“. Како што јавуваат српските медиуми, инцидентот се случил на ...

Во Црна Гора годишно се регистрираат по 130 самоубиства

Стандард - 10.10.2018

Секој трет ден еден човек во Црна Гора извршува самоубиство, а државните аптеки годишно продаваат по околу 300.000 пакувања антидепресиви и други средства за смирување, пишува подгоричкиот весникот „Вјести“.

Мурињо во Подгорица ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија

А1 On - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Во Црна Гора секој трет ден по едно самоубиство

24 Вести - 10.10.2018

Секој трет ден еден човек во Црна Гора извршува самоубиство, а државните аптеки годишно продаваат по околу 300.000 пакувања антидепресиви и други средства за смирување, пишува подгоричкиот весникот „Вјести“.

Мурињо дојде на Балканот, еве за кој играч се интересира

Курир - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Во Црна Гора годишно се регистрираат по 130 самоубиства

1tv - 10.10.2018

Секој трет ден еден човек во Црна Гора извршува самоубиство, а државните аптеки годишно продаваат по околу 300.000 пакувања антидепресиви и други средства за смирување, пишува подгоричкиот весникот „Вјести“.

Мурињо дојде во Подгорица да ги гледа Црна Гора и Србија

+инфо - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Во Црна Гора годишно се регистрираат по 130 самоубиства

Либертас - 10.10.2018

Секој трет ден еден човек во Црна Гора извршува самоубиство, а државните аптеки годишно продаваат по околу 300.000 пакувања антидепресиви и други средства за смирување, пишува подгоричкиот весникот „Вјести“.

Мурињо во Подгорица ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија

MTM - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Мурињо дојде во Подгорица

Либертас - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Мурињо во Подгорица ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија

Sport M - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Мурињо во Подгорица ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија

Канал5 - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Мурињо дојде на Балканот, заинтересиран за играч од ексју просторот

Република - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Мурињо во Подгорица ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија

Независен - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите. Потугалскиот стручњак првенствено доаѓа во живо да ги види српскиот фудбалер од Лацио, Сергеј ...

Жозе Мурињо доаѓа на Балканот! Еве кога и која земја ќе ја посети

MTM - 11.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо доаѓа кај нашиот сосед поради една работа. Португалецот допатува денеска во Подгорица, каде ќе го гледа натпреварот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите.