TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќе активни пожари низ земјата- човечки фактор главен причинител

Алфа - 24.03.2019

Повеќе пожари во моментов се активни на територијата на Македонија. Најкритична е ситуацијата во Велешко. Само утрово, во овој реон биле пријавени 4 пожари и тоа во Џидимирци, Каласлари, Оморани и Богомила.

Локализиран пожарот кај Росоман

Канал5 - 24.03.2019

Неколку пожари зафатија делови од земјава во изминатото деноноќие. Најголемиот беснееше кај Манастирец, општина Росоман. Како што информираат од кавадаречката противпожарна единица по десетчасовна интервенција е изгаснат.

Во велешко активни неколку шумски пожари

Сител - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

ВИДЕО: Критична е ситуацијата со пожарите во кавадаречко, оганот се шири кон градот

Нова ТВ - 23.03.2019

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

А1 On - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Тополка на неколку километри од Велес, а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, но ...

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

Канал5 - 23.03.2019

Пожарот со кој беше зафатена борова шума во близина на велешкото село Караслари денеска напладне е изгаснат. Во гаснењето учествуваа пожарникари од Велес, вработени од шумското стопанство „Бабуна" и од Шумската подружница од Свети Николе, а беа ...

Во велешко активни неколку шумски пожари

Н.Македонија - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

ВИДЕО: Критична е ситуацијата со пожарите во кавадаречко, оганот се шири кон градот

Либертас - 23.03.2019

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

Фокус - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Т ополка на неколку километри од Велес , а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Во пожарот над Тополка гори сува трева, но во пожарот над манастирот кај Оморани ...

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

Сител - 23.03.2019

Пожарот со кој беше зафатена борова шума во близина на велешкото село Караслари денеска напладне е изгаснат. Во гаснењето учествуваа пожарникари од Велес, вработени од шумското стопанство „Бабуна“ и од Шумската подружница од Свети Николе, а беа ...

Во велешко активни неколку шумски пожари

еМагазин - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

Независен - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Тополка на неколку километри од Велес, а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, но ...

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

Курир - 23.03.2019

Пожарот со кој беше зафатена борова шума во близина на велешкото село Караслари денеска напладне е изгаснат. Во гаснењето учествуваа пожарникари од Велес, вработени од шумското стопанство „Бабуна“ и од Шумската подружница од Свети Николе, а беа ...

Во велешко активни неколку шумски пожари

MTM - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода" во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна" и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

MakPress - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Тополка на неколку километри од Велес, а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, но ...

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

MakPress - 23.03.2019

Пожарот со кој беше зафатена борова шума во близина на велешкото село Караслари денеска напладне е изгаснат. Во гаснењето учествуваа пожарникари од Велес, вработени од шумското стопанство „Бабуна“ и од Шумската подружница од Свети Николе, а беа ...

Пожари беснеаат низ цела Македонија

МКД - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода" во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна" и Територијалната противпожарна единица од Велес.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

Либертас - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Т ополка на неколку километри од Велес , а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, ...

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

ММС - 23.03.2019

Пожарот со кој беше зафатена борова шума во близина на велешкото село Караслари денеска напладне е изгаснат. Во гаснењето учествуваа пожарникари од Велес, вработени од шумското стопанство „Бабуна“ и од Шумската подружница од Свети Николе, а беа ...

Во Велешко активни неколку шумски пожари

24 Вести - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

Гори дабова шума и сува трева во велешко

+инфо - 23.03.2019

Во пожарот над Тополка гори сува трева, но во пожарот над манастирот кај Оморани гори и ниско стеблеста дабова шума и трња. Во нивно гаснење вклучени се екипи од противпожарната единица од Велес. Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари.

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

MTM - 23.03.2019

Командирот од Противпожарната бригада во Велес, Љупчо Лепидовски за МИА изјави дека со пожарот биле зафатени околу 40 хетари квалитетна борова шума. – Поради опасноста повторно да избувне, нашата Противпожарна единица се уште е на терен, а тука со ...

Во велешко активни неколку шумски пожари

1tv - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

Локално - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Т ополка на неколку километри од Велес , а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, ...

Во велешко активни неколку шумски пожари

ММС - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода” во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна” и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

24 Вести - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Тополка на неколку километри од Велес, а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, но ...

Во велешко активни неколку шумски пожари

Канал5 - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода" во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна" и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

Во околината на Велес попладнево избувнаа два нови пожари

Опсервер - 23.03.2019

Попладнево во велешко избувнаа уште два нови пожари. Едниот над реката Тополка на неколку километри од Велес, а вториот над манастирот кај велешкото село Оморани. Како што информираат за МИА од ТППЕ Велес, во пожарот над Тополка гори сува трева, но ...

Во велешко активни шумски пожари

Алфа - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

(видео) Страшна состојбата со пожарот во Кавадарци, огнот се приближува кон градот

Магазин - 23.03.2019

Командиорот на Територијалната противпожарна единица Кавадарци, Александар Чадамов, информира дека во моментов во гаснење на пожарот во Росоманско, кај селото Манастирец, учествуваат девет пожарникари и пет работници од „Македонски шуми”.

Во велешко активни неколку шумски пожари

MakPress - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

ВИДЕО: Беснее пожарот во Кавадарци, пламените јазли се приближуваат до градот

Курир - 23.03.2019

Командиорот на Територијалната противпожарна единица Кавадарци, Александар Чадамов, информира дека во моментов во гаснење на пожарот во Росоманско, кај селото Манастирец, учествуваат девет пожарникари и пет работници од „Македонски шуми”.

Во велешко активни неколку шумски пожари

Либертас - 24.03.2019

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи од ШС „Бабуна“ и Територијалната Противпожарна Единица од Велес.

ВИДЕО: Беснее пожарот во Кавадарци, пламените јазли се приближуваат до градот

Нетпрес - 23.03.2019

Командиорот на Територијалната противпожарна единица Кавадарци, Александар Чадамов, информира дека во моментов во гаснење на пожарот во Росоманско, кај селото Манастирец, учествуваат девет пожарникари и пет работници од „Македонски шуми”.

Пожарите не само што не стивнуваат, туку се шират низ државава

Вечер - 24.03.2019

Викендов гореше на уште неколку места. Горат трските во Струга, стрништа и квалитетна шума. Голем пожар беснееше кај Манастирец, општина Росоман кој по десетчасовна интервенција за среќа, беше локализиран Ваков случај имаше и пред две недели во ...