TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или нема повеќе да бидам тренер

Gol.mk - 01.03.2024

Легендарниот кошаркарски стратег Жељко Обрадовиќ, по победата над Анадолу Ефес (100-90) во Евролигата, изјави дека не се гледа никаде освен во Партизан и дека или ќе остане во клубот или нема да работи на друго место.

По овациите се расплака кумот на Жељко Обрадовиќ (ВИДЕО)

SportSport - 01.03.2024

„Пукаше“ од емоции на мечот на Партизан во полната белградска Арена. Српскиот тим го победи Ефес (100:90), имаше и многу други интересни детали од натпреварот. Еден од нив е кога помошникот тренер Владимир Андроиќ, кој е кум и долгогодишен асистент ...

Досега невидените овации за Обрадовиќ го расплакаа – неговиот помошник (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.03.2024

Пукаше од емоции на синоќешниот меч на Партизан против Анадолу Ефес (100-90) во полната белградска Арена, што кулминираше со досега невидените овации кон тренерот Жељко Обрадовиќ, кои предизвикаа солзи кај – неговиот помошник.

Обрадовиќ: За мене веќе се е јасно – ако не сум во Партизан повеќе нема да работам во ниту еден друг клуб!

Екипа - 01.03.2024

Кошаркарите на Партизан синоќа во Белград славеа со 100-90 против Анадолу Ефес со што си ги вратија шансите за место во плејофот од Евролигата оваа сезона. Пред стартот на дуелот со турскиот тим, навивачите на Партизан, како никогаш досега, со ...

Обрадовиќ: Поради ова вреди да се родиш!

SportSport - 01.03.2024

Кошаркарите на Партизан го совладаа Анадолу Ефес со 100:90 и се израмнија на десеттото место во Евролигата со Валенсија, а по натпреварот тренерот Жељко Обрадовиќ проговори за својата иднина и кариера.

ВИДЕО: Емоции до небо – помошникот на Обрадовиќ заплака од атмосферата во Белград

Gol.mk - 01.03.2024

Партизан одигра нов натпревар во Евролигата, а атмосферата во „Штарк арената“ повторно беше посебна. Тоа можеше да се види од повеќе аспекти, но и од солзите на Владимир Андроиќ, долгогодишниот помошник и кум на Жељко Обрадовиќ.

Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или ќе престанам да работам

Канал5 - 01.03.2024

Тренерот на кошаркарите на Партизан, Жељко Обрадовиќ, најави дека белградскиот тим е последен што го предводи во својата импозантна кариера. „Горд сум и среќен што сум тренер на Партизан. Немам дилеми каква ќе биде мојата иднина“, рече Обрадовиќ на ...

Се тресеа сводови во Арена од овации за Жељко Обрадовиќ

Оff.net - 01.03.2024

По долгата пауза се врати кошаркарската Евролига. Партизан со убедливи 100-90 го совлада турскиот гигант Анадолу Ефес. Прв стрелец во триумфот беше Алекса Аврамовиќ со 30 поени а кај гостите Вил Клајбрн со 17 поени и 4 скока.

Жељко Обрадовиќ како никогаш досега со стоечки овации пречекан од навивачите на Партизан (ВИДЕО)

Екипа - 01.03.2024

Кошаркарите на Партизан синоќа во Белград славеа со 100-90 против Анадолу Ефес со што си ги вратија шансите за место во плејофот од Евролигата оваа сезона. Пред стартот на дуелот со турскиот тим висеше во воздух прашањето дали е опадната довербата ...

Партизан со „стотка“ го сруши Анадолу Ефес, падна „тврдината“ на Реал (ВИДЕО)

Дерби - 29.02.2024

Кошаркарите на Партизан ја прекинаа лошата серија на резултати во Евролигата и тоа со славје во пресметката со Анадолу Ефес со 100:90. „Црно-белите“ одиграа ефикасен меч и кога е така е тешко да се дојде до позитивен резултат особено кога се игра во ...

Шоу на Алекса Аврамовиќ – Партизан со „стотка“ го победи Анадолу Ефес (ВИДЕО)

Екипа - 29.02.2024

Феноменална партија на српскиот репрезентативец Алекса Аврамовиќ и „летечкиот“ Зек Ледеј кои го понесоа Партизан до победа од 100-90 против Анадолу Ефес во 27. коло од Евролигата. Во пеколна атмосфера во Белград, Партизан сосема заслужено дојде до ...

Ефес немоќен во Белград: Аврамовиќ ги задржа надежите на Партизан за плеј-оф во Евролигата

Gol.mk - 29.02.2024

По трите последователни порази и серијата нешто послаби резултати во претходниот период, кошаркарите на Партизан конечно се вратија на победничкиот колосек во Евролигата, откако во 27. коло го совладаа Ефес со 100-90 и со тоа ги задржаа шансите за ...

Аврамовиќ постигна 30 поени, Партизан го скрши Анадолу Ефес

Sport 1 - 29.02.2024

Српскиот гигант Партизан славеше со 100-90 против Анадолу Ефес во 27. коло од кошаркарската Евролига и остана во игра за плејоф во натпреварувањето. Ефес ја доби првата четвртина со 20-17, но „црно-белите“ со голема поддршка од трибините стигнаа до ...

Евролига: Важна победа на Партизан против Ефес, Реал поразен од Панатинаикос

Нетпрес - 29.02.2024

Кошаркарите на Партизан го победија турски Ефес со резултат 100:90 во преполната белградска „Арена“, а лидерот на табелата мадриски Раел претпре непријатен домашен пораз од грчкиот претставник Панатинаикосс со 86:97 во натпреваите од 27.

„Грми“ во Белград: Обрадовиќ доби неверојатна поддршка од навивачите (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.02.2024

Навивачите на Партизан брзо го заборавија неуспехот во финалето од Купот на Србија и му приредија спектакуларен пречек на тренерот Жељко Обрадовиќ. Околу 20.000 гледачи на трибините околу две минути го скандираа името и презимето на стратегот на ...

ВИДЕО: Кошаркарите на Партизан го урнаа Ефес во Евролигата

Слободен Печат - 29.02.2024

Кошаркарите на Партизан го совладаа Ефес со 100:90 во „Белградската арена“, во рамките од 27 коло во Евролигата . „Црно-белите“ се наоѓаат на 10 место во елитното натпреварување со 13 победи и 14 порази, додека Егес е на 14 позиција со учинок 11-16.

Обрадовиќ ги израдува навивачите: Или во Партизан или во пензија

Кош - 29.02.2024

Овациите од навивачите пред денешниот натпревар против Анадолу Ефес очигледно го трогнаа Жељко Обрадовиќ, па тој со многу емоции зборуваше на прес-конференцијата по мечот. На задоволство на огромната армија фанови и приврзаници на „црно-белиот“ ...

Партизан со „100 на час“ го победи Анадолу Ефес и се доближи до евролигашкиот плејин

Спортманија - 29.02.2024

Кошаркарите на Партизан не дозволија изненадување и на домашен терен го совладаа Анадолу Ефес со 100-90, со што се доближија до евролигашкиот плејин. „Црно-белите“ сега имаат 13 победи, колку што има и Валенсија, која вечерва загуби од Виртус Болоња ...

ЕВРОЛИГА: „Стотка“ на Партизан против Ефес, Реал со пораз на свој терен

SportSport - 29.02.2024

Кошаркарите на Партизан го совладаа Ефес со 100:90 во Белград во меч од 27.коло на Евролигата. Па така „црно-белите“ се наоѓаат на 10. место со 13 победи и 14 порази, додека Ефес е 14-ти со скор 11-16.

Ледеј го начна, Аврамовиќ го дотепа Ефес

Кош - 29.02.2024

Партизан ја прекина серијата од три порази во Евролигата откако вечерва на домашен терен го победи Анадолу Ефес со 100-90. Драматичниот натпревар беше решен во последните 5-6 минути. Анадолу Ефед беше на 76-77 кога тргна завршниот спринт на Партизан ...

(ВИДЕО) Сите на нозе: Навивачите на Партизан го поздравија Обрадовиќ како никогаш досега

Кош - 29.02.2024

Во првиот меч по неуспехот во финалето од Купот на Србија, навивачите на Партизан му приредија неверојатен пречек на тренерот на Партизан, Жељко Обрадовиќ. Повеќе од две минути околу 20 илјади гледачи на трибините го скандираа името и презимето на ...

Партизан и Ефес играат клучен меч, Реал уште сега може да обезбеди плејоф

Спортманија - 29.02.2024

Со четири натпревари кои се играат вечерва продолжува сезоната во кошаркарската Евролига, а со тоа и понудата на Sport Life станува побогата. За вечерашните мечеви, може да се обложите и на број на поени, скокови и асистенции на понудените играчи ...

Хезоња сака да се врати во Панатинаикос

TopSport - 29.02.2024

Марио Хезоња (29) би можел да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, пишува „Марка“. Хрватскиот кошаркар во Реал пристигна од УНИКС Казан во 2022 година, а договорот му истекува на крајот од оваа сезона.

„Не можам јас да бидам во иста реченица со господинот Жељко Обрадовиќ“

Екипа - 28.02.2024

Возбудувањата во Евролигата по повеќенеделна пауза продолжуваат утревечер, а еден од првите натпревари на програмата ќе биде пресметката меѓу Партизан и Анадолу Ефес. Турскиот тим пред доаѓањето во Белград има скор 11-15 и се наоѓа на 14.

Хезоња сака да се врати во Панатинаикос

Макфакс - 29.02.2024

Марио Хезоња (29) би можел да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, пишува „Марка“. Хрватскиот кошаркар во Реал пристигна од УНИКС Казан во 2022 година, а договорот му истекува на крајот од оваа сезона.

Хезоња сака да се врати во Панатинаикос

Опсервер - 29.02.2024

Марио Хезоња (29) би можел да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, пишува „Марка“. Хрватскиот кошаркар во Реал пристигна од УНИКС Казан во 2022 година, а договорот му истекува на крајот од оваа сезона.

Евролига: Важна победа на Партизан против Ефес, Реал поразен од Панатинаикос

365 - 01.03.2024

Кошаркарите на Партизан го победија турски Анадолу Ефес со резултат 100:90 во преполната белградска „Арена“, а лидерот на табелата мадриски Раел претпре непријатен домашен пораз од грчкиот претставник Панатинаикосс со 86:97 во натпреваите од 27.

Важна победа на Партизан против Ефес, Реал поразен од Панатинаикос

Пулс24 - 01.03.2024

Кошаркарите на Партизан го победија турски Анадолу Ефес со резултат 100:90 во преполната белградска „Арена“, а лидерот на табелата мадриски Раел претпре непријатен домашен пораз од грчкиот претставник Панатинаикосс со 86:97 во натпреваите од 27.