TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полесно ми е да играм со ваквиот стил на игра

Вечер - 12.02.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал, јавно го пофали шефот на стручниот штаб, Оле Гунар Солскер. Откако седна во менаџерското столче, норвешниот стручњак не знае за пораз во Премиер лигата.

На Солскјер му здосади: Истото прашање ми го поставувате секој втор ден (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва на „Олд Трафорд“ играат против ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи“ се сметаа за аутсајдери кога беа извлечени паровите во осминафиналето поради очајната форма ...

Невил смета дека Солскјер не треба сега да добие договор, еве зошто

24Фудбал - 12.02.2019

Поранешниот соиграч на Оле Гунар Солскјер, Гери Невил смета дека Манчестер јунајтед не треба уште сега да му даде перманентен договор на Норвежанецот. Оле Гунар Солскјер дојде како привремена замена за Жозе Мурињо кој доби отказ во декември, но ...

Раиола повторно стапува на сцена: Погба побарал да биде најплатен во Премиер лигата или – заминува!

Спортски - 12.02.2019

Откако Жозе Мурињо доби отказ на местото тренер во Манчестер Јунајтед, Пол Погба започна да ја подига својата форма и игра навистина одлично. Сепак, изгледа дека повторно би можел да го навлече гневот на навивачите на Јунајтед.

На „Олд Трафорд“ и на „Олимпико“, вечерва ќе започне осминафиналниот расплет во ЛШ

1tv - 12.02.2019

Првото соочување на најтрофејниот од Англија и првакот на Франција треба да разјасни многу дилеми. Оле Гунар Солскјер може да смета на сите стандарни првотимци, поради повреда недостигаат Дармијан, Рохо и Валенсија, играчи кои немаат големо влијание ...

Време е за ЛШ: Осоколениот Јунајтед на мегдан со „осакатениот“ ПСЖ

Gol.mk - 12.02.2019

Време е, Лигата на шампионите повторно се враќа на малите екрани. И тоа не со било каков дуел, туку со вистинско дерби, меѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен, двата фудбалски гиганти кои ќе имаат чест да ги отворат осминафиналните средби.

Загревање пред дербито: Тухел со германска поговорка го прокоментира успехот на Солскјер

Спортски - 12.02.2019

Вечерва на програмата од Лигата на шампиoните е големото дерби помеѓу ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а пред ова дерби свој коментар на ситуацијата во противничкиот табор даде и Томас Тухел. Германскиот стратег смета дека натпреварот со Јунајтед доаѓа во ...

Томас Тухел со интересен коментар за Оле Гунар Солскјер

Дерби - 12.02.2019

Во пресрет на првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ свое видување околу ситуацијата во англискиот тим даде и тренерот на „Светците“, Томас Тухел.

Рајола подготвува нова бомба: Погба си оди, но не во Јувентус!

Спортклуб - 12.02.2019

Пол Погба игра како препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, првпат во кариерата ја проби границата од 10 гола во една сезона, но навивачите се плашат дека тој ги поминува последните четири месеци на Олд Трафорд.

Тухел не знае каде му е главата: ПСЖ има две опции против Манчестер јунајтед (ФОТО)

СуперСпорт - 12.02.2019

Тренерот на францускиот клуб, Томас Тухле на „Олд Трафорд“ нема да може да смета на своите најдобри фудбалери Едисон Кавани и Нејмар. Тухел не може да смета ниту на десниот бек Томас Мунир, а во француските медиуми се шпекулира дека ПСЖ ќе игра со ...

Тухел: ПСЖ секогаш игра офанзивно, очекувам храбар и агресивен Јунајтед

AKO - 12.02.2019

Томас Тухел смета дека шансите на ПСЖ за успех против Јунајтед на гости се 50-50, тренерот на шампионот на Франција не може да смета на услугите на Кавани и Нејмар и јасно е дека тоа ќе влијае на играта на екипата.

Враќање на ЛШ со мега-дуел: Што може Мбапе „сам“ на „Олд трафорд“?

Екипа - 12.02.2019

Два месеци по последниот натпревар од групната фаза, вечерва продолжуваат возбудувањата од Лигата на шампионите, и тоа со мега-пресметката меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Без дилеми, по извлекувањето на двојките за осминафиналето „светците“ од Париз ...

Солскјер: ПСЖ може да биде непредвидлив без Нејмар и Кавани

AKO - 12.02.2019

Јунајтед и ПСЖ вечерва го играат првиот дел од двомечот во осминафиналето во Лигата на шампионите. Ова е еден од најитересните мечеви во оваа рунда во ЛШ. Оле Гунар Солскјер има 11 меча во низа без пораз на клупата на Јунајтед, оптимист е пред ...

„Во еден момент помислив дека се вратил Фергусон“

Спортски - 12.02.2019

Играта на Манчестер Јунајтед доби нова димензија од кога местото на Мурињо го презема Солскјер. Со Норвежанецот на клупата Црвените ѓаволи играат брилијантно и сега се во реална трка за пласман во ЛШ.

Солскјер пред ПСЖ: Никој не успеал да нè надигра на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 12.02.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед , Оле Гунар Солскјер пред дуелот од Лигата на шампионите против ПСЖ изјави дека во својот тим има способни фудбалери, кои можат да ја надиграат одбраната на „светците“.

Марсијал пред очите на Оле објасни зошто му е многу полесно да игра за него отколку за Мурињо

Дерби - 12.02.2019

Антони Марсијал му правеше друштво на Оле Гунар Солскјер на вчерашната прес-конференција која ја одржаа претставниците на Манчестер Јунајтед воочи натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите, па по обраќањето на менаџерот, неколку минути за давање ...

Мбапе и ослабените ПСЖ во „лов на ѓаволи“ на „Олд Трафорд“

TopSport - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

Оле доби “блиц“ прашање на прес – дали ако ги победи ПСЖ и Ливерпул, ќе ја добие работата…

Спортклуб - 12.02.2019

Несомнено дека големата серија на победи која Оле Гунар Солскјер ја изгради овие скоро два месеци во Јунајтед, му дава за право да се надева и на добар резултат во ЛШ вечерва. Манчестер Јунајтед како домаќин вечерва го пречекува кадровски ...

Тухел: Солскјаер е добар доктор, го излечи Јунајтед

Нетпрес - 12.02.2019

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел го спореди својот колега од Манчестер Јунајтед со доктор излекувал болен човек. Двата тима ќе се сретнат на „Олд Трафорд” вечерва во првиот натпревар од 1/8-финалето на Лигата на шампионите.

ЛШ: Ранетиот ПСЖ против препородениот Манчестер Јунајтед

OhridNews - 12.02.2019

Пред два месеци после ждрепката за осминафиналните двојки во Лигата на Шампиони кога Манчестер Јунајтед го извлече Пари Сент Жермен беше прежален и отпишан. И сега, ПСЖ ја има пред себе фаворитската улога, но во минатите два месеци вртоглаво се ...

Тухел некомплетен во Манчестер, но порача дека нема да отстапи од зацртаното

Спортклуб - 12.02.2019

Томас Тухел вечерва гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед, во рамките на првиот осминафинален меч. Познато е дека ПСЖ ќе патува некомплетен за Манчестер, бидејки поради повре да во тимот ќе нема неколку исклучително важни играчи.

Лига на шампиони: ПСЖ без Нејмар и Кавани на мегдан со Манчестер Ј.

Нова ТВ - 12.02.2019

ПСЖ ќе мора без двајца од тројцата главни играчи во вечерашниот дуел со Манчестер јунајтед, прв осминафинален во фудбалската Лига на шампиони. По Нејмар, како опција отпадна и Единсон Кавани што, секако, е непријатна вест за менаџерот Томас Тухел.

Тухел: Да се игра сега против Јунајтед, тоа е….

Дерби - 11.02.2019

Утре започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите, а еден од дуелите со која ќе биде отворена е оној меѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. „Светците“ пред неколку месеци, односно откако се извлекоа паровите важеше за голем фаворит во овој ...

Тухел: Предизвик е токму сега да се игра против Јунајтед

SportMedia - 11.02.2019

Tренерот на ПСЖ Томас Тухел на пресконференцијата пред утрешниот меч против Манчестер Јунајтед подели комплименти за противникот и ги оцени шансите на неговиот тим за пласман во четвртфиналето на ЛШ Дуелот на „Олд Трафорд" е дерби на колото, а ПСЖ ...

Солскјер: Можеме да победиме секого, па дури и силниот ПСЖ

SportMedia - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер со нетрпение го чека првиот меч од Лигата на шампионите како тренер на Манчестер Јунајтед Норвежанецот верува дека неговиот тим е кадарен да го победии секој противник, па дури и силниот Пари Сен Жермен за кого играат некои од ...

Тухел одби да го повика Рабио и покрај кризата со повреди на ПСЖ

TopSport - 11.02.2019

Адриен Рабио нема да биде во составот на Пари Сен-Жермен за мечот од Лигата на шампионите против Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ и покрај тоа што францускиот шампион ќе биде без повредените Нејмар, Единсон Кавани и Томас Муние.

Евра го почитува ПСЖ, но испрати жестока порака до Погба, Де Геа, Оле, Рашфорд, Марсијал!

Спортклуб - 11.02.2019

Во жестоко навивачко издание, вечерва Патрис Евра им испрати интересно видео на своите навивачи од Манчестер и на актуелните играчи од клубот во кој играше и освојуваше титули во минатото.

По Марсијал и Џонс: Ешли Јанг го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 11.02.2019

Настрана од одличните резултати оваа година, екипата на Манчестер Јунајтед засилено работи и на продолжување на договорите на своите клучни фудбалери. По младиот Антони Марсијал, кој до 2024 година ја продолжи соработката со „црвените ѓаволи“, и ...

Јанг го продолжи договорот со Јунајтед и имаше интересна изјава за Солскјер

СуперСпорт - 11.02.2019

Ешли Јанг е најновиот играч кој го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед и ќе остане на „Олд Трафорд“ најмалку до 2020 година. По доаѓањето на Солскјер, неколку играчи ги продолжија договорите со „Црвените ѓаволи“, а последен од нив беше токму ...

Јанг: Кога дојде Оле се почуствував како да се врати Сер Алекс

Спортски - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер буквално го препороди Манчестер Јунајтед кој под водство на Нровежанецот гази се пред себе. Ако ситуацијата беше како онаа кога Мурињо го водеше клубот пред двомечот со ПСЖ ќе кажевме дека „светците“ се апсолутни фаворити, меѓутоа ...

Ешли Јанг останува на „Олд Трафорд" до 2020

SportMedia - 11.02.2019

33-годишниот фудбалер и Манчестер Јунајтед ја продолжија соработката на уште една година. Ешли Јанг останува меѓу „црвените ѓаволи" и следната сезона, откако 33-годишниот фудбалер и Манчестер Јунајтед ја продолжија соработката на уште една година.

Јанг обелодени што прво почувствувал кога Солскјер го преземал тимот од Мурињо

Дерби - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед во последно време се предореди да ги продолжи договорите со играчите кои смета дека и натаму заслужуваат место во поширокиот ростер, а од денеска истото важи и за искусниот Ешли Јанг кој доби награда од клубот за максималното ...

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

Слободен Печат - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е ...

Манчестер Јунајтед потврди за Јанг

Слободен Печат - 11.02.2019

Триесет и три годишниот Јанг стана шестиот играч на Манчестер Јунајтед од почетокот на сезоната кој потпишува нов договор со клубот. Претходно, истото го направија и Лук Шо, Крис Смолинг, Скот Мектомини, Антони Марсијал и Фил Џонс.

Специјален гостин во Керингтон: Легенда на Манчестер Јунајтед ги мотивира фудбалерите пред дуелот со ПСЖ (Фото)

СуперСпорт - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер наметна свој стил на работа и го врати духот на Манчестер Јунајтед меѓу фудбалерите на овој тим. Откако во претходно, Сер Алекс Фергусон присуствуваше во Керингтон како мотивација за играчите, сега Оле покани уште една легенда на ...

Уште еден „ѓавол“ ја продолжи верноста на Јунајтед

Sport 1 - 11.02.2019

Англискиот репрезентативец, Ешли Јанг го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед. Договорот на 33 годишниот фудбалер му истекуваше ова лето, но тимот од „Олд Трафорд“ му го продолжи договорот на уште една година.

Блан откри за понуда од Јунајтед

Локално - 11.02.2019

Поранешниот тренер на ПСЖ, Лоран Блан откри дека имал понуда да го преземе Манчестер Јунајтед уште во 2014-та година, пред „црвените ѓаволи“ да го назначат Холанѓанецот Луис ван Гал. Блан, кој игра за Јунајтед во почетокот на векот, беше поврзуван ...

Официјално: Уште еден важен потпис на „Олд Трафорд“

Спортски - 11.02.2019

Ешли Јанг денес и официјално стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед и се обврза на верност кој „црвените ѓаволи“ до 2020 година. Уште минатата недела англиските медиуми открија дека двете страни постигнале согласност за нов договор, а ...

Фелаини откри како му пропаднал трансферот во ПСЖ

Спортски - 11.02.2019

Маруан Фелаини минатиот месец го напушти Манчестер Јунајетд и се пресели во кинескиот Шандон Лунин. Белгиецот изјави дека во летото бил на чекор од трансфер во ПСЖ, но Мурињо го убедил да остане на „Олд Трафорд“.

Ешли Јанг на „Олд Трафорд“ уште една година

Екипа - 11.02.2019

Манчестер Јуанјтед го задржува Ешли Јанг уште една година. Договорот на англискиот репрезентативец истекуваше на крајот од оваа сеозна, но најтрофејниот премиерлигашки тим задоволен од неговите изданија реши да ја продолжи соработката.

„Никој не се наиграл на „Олд Трафорд“

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, смета дека има напаѓачи што се способни да ја надиграат одбраната на Пари Сен Жермен. Јунајтед и ПСЖ ждрепката ги спои во осмина-финалето, првиот меч се игра утре (21 часот) во ...

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Таратур - 11.02.2019

Раководството на Манчестер Јунајтед одучи да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува „Сан“. Норвежанецот пристигна како привремено решение после отказот на Мурињо , но ги освои срцата на сите во клубот со резултатите и добрата ...

ПСЖ без Кавани, Нејмар, Верати и без Муние против Манчестер Јунајтед

1tv - 11.02.2019

Францускиот фудбалски првак се соочува со сериозни проблеми пред утрешниот натпревар против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите на УЕФА. Откако стана јасно дека Томас Тухел ќе мора да се снаоѓа без услугите на Нејмар и на ...

Тухел бара план Д

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед. Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против ...

Оле останува за постојано во Јунајтед

Локално - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед веќе одлучил да го назначи Оле Гунар Солскјер за постојан менаџер. Весникот „Сан“ тврди дека шефовите на клубот на крајот го преферирале Норвежанецот пред шефот на Тотенхем, Маурисио Почетино.

Невил: Солскјер не треба уште сега да добие договор

МКД - 12.02.2019

Поранешниот соиграч на Оле Гунар Солскјер, Гери Невил смета дека Манчестер јунајтед не треба уште сега да му даде перманентен договор на Норвежанецот. Оле Гунар Солскјер дојде како привремена замена за Жозе Мурињо кој доби отказ во декември, но ...

Погба летово би можел да го напушти Јунајтед!?

ЗаЗабава - 12.02.2019

Пол Погба игра како препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, првпат во кариерата ја проби границата од 10 гола во една сезона, но навивачите се плашат дека тој ги поминува последните четири месеци на Олд Трафорд.

Марсијал ја објасни разликата помеѓу Солскјер и Мурињо

Спортски - 12.02.2019

Антони Марсијал заедно со Солскјер беа на прес-конференцијата пред натпрерот во ЛШ против ПСЖ. Покрај одговорите за претстојниот дуел против Парижаните, Марсијал говореше и за ситуацијата во клубот по доаѓањето на новиот тренер.

Мбапе и ослабениот ПСЖ во лов на ѓаволи на „Олд Трафорд“

Макфакс - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...