TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен Печат - 04.04.2020

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон во Калифорнија има плантажа за марихуана од која заработува вистинско богатство. Мајк Тајсон кој како боксер заработи повеќе од 300 милиони долари, но исто така заработи и затворска ...

Тајсон одгледува канабис (Видео)

TopSport - 04.04.2020

Поранешниот светски првак во тешка категорија Мајк Тајсон, во Калифорнија, поседува голема плантажа на која одгледува канабис. Тајсон кој во минатото беше познат како зависник од опијати по завршувањето на кариерата покажа дека знае да води бизнис.

Тајсон отвора училиште за одгледување канабис

Локално - 04.04.2020

Боксерската легенда Мајк Тајсон заработува околу 500.000 фунти месечно од неговиот бизнис со канабис и гради луксузно одморалиште на површина од 418 акри, или околу 1.700 хектари, пренесува британскиот таблоид „Сaн“.

Тајсон: „Го затекнав Бред Пит со мојата сопруга во кревет, беше издрогиран и ме молеше да не го тепам“

Вистина.мк - 03.04.2020

Поранешниот боксер за актерот Бред Пит мисли сè најдобро, иако во еден момент го уловил во спалната соба со неговата сопруга. Мајк Тајсон ги раскажал сите детали за таа непријатна ситуација, гостувајќи во некоја телевизиска емисија.

Животниот деловен потег на Тајсон: Дали знаете колку заработува Железениот Мајк од своето царство на канабис?

IPON - 04.04.2020

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон во Калифорнија има плантажа за марихуана од која заработува вистинско богатство. Мајк Тајсон кој како боксер заработи повеќе од 300 милиони долари, но исто така заработи и затворска ...