TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделен хороскоп за секој ден од 19 до 25 февруари

Кајгана - 19.02.2024

Проверете што ви предвидуваат ѕвездите оваа недела, по ден, до 25 февруари. На 20 февруари Сонцето преминува во знакот на психологијата, тајните, соништата, божествената енергија и мистиката на Рибите.

НЕ E ДОБРО – Полната месечина во Девица носи ХАОС, остануваат уште неколку дена, а еве како ќе заврши сето тоа

Centar - 18.02.2024

Полната месечина во Девица е моќна и ќе ни помогне да ја затвориме вратата на астролошката година. Сатурн е исто така активен под оваа Полна Месечина и иако неговото присуство понекогаш може да биде силно, тоа ќе ни помогне да поставиме граници, ...

Неделен хороскоп: 19-25 февруари

Скопје инфо - 18.02.2024

Што ни носи претстојната недела? Photo by Jake Melara on Unsplash ОВЕН Направете пауза. Почнува сезоната на Рибите, искористете ја добро. Конјункцијата на Венера и Марс во вторник ги меша границите меѓу едно пријателство и љубовта.

Полна Месечина на 24 февруари: Почитувајте ги вашите граници

Слободен Печат - 18.02.2024

Полната Месечина во Девица која пристигнува на 24 февруари 2024 година е последната полна Месечина во астролошката година и последната полна Месечина пред почетокот на сезоната на затемнување.

Овие знаци ќе се најдат среде важен животен крстопат – еден датум е клучен: Ќе бидете приморани да бирате!

Вечер Прес - 17.02.2024

На 24 февруари нè очекува полна месечина во земниот знак Девица, а астролозите ја нарекуваат „снежна“. Оваа полна месечина најсилно ќе влијае на Девиците, Близнаците и Стрелците и Рибите. Девицата е шестиот знак на Зодијакот и се карактеризира со ...

Полната месечина во Девица носи хаос, остануваат уште неколку дена

Press24 - 19.02.2024

Полната месечина во Девица е моќна и ќе ни помогне да ја затвориме вратата на астролошката година. Сатурн е исто така активен под оваа Полна Месечина и иако неговото присуство понекогаш може да биде силно, тоа ќе ни помогне да поставиме граници, ...