TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден до Путин: САД се спремни да го бранат секој сантиметар од територијата на НАТО (ВИДЕО)

МКД - 30.09.2022

Американскиот претседател Џо Бајден порача дека „Соединетите Американски Држави се спремни да го бранат секој сантиметар од територијата на НАТО“. Рускиот претседател Владимир Путин претходно вети дека ќе ги брани анектираните украински региони со ...

Столтенберг: Одлуката на Путин е најсериозната ескалација од почетокот на војната (ВИДЕО)

Канал5

Столтенберг на вонредна прес конференција: Војната не оди по планот на Путин, тој не успеа во своите стратешки цели

4NEWS

Антонио Гутереш ја осуди руската анексија на четирите украински региони

Телма

Гутереш за најавената анексија на окупирани делови од Украина кон Русија: Не смее да се прифати

А1 On

Гутереш: Руската анексија на украинските територии би била опасна ескалација

Макфакс

Гутереш предупредува дека не смее да се прифати најавената анексија на окупирани делови од Украина кон Русија

24Инфо

Курир CivilMedia Независен Zoom Frontline Вечер Прес Во Центар 365

Столтенберг: Вратите на НАТО се отворени, Алијансата ќе се концентрира на помагање на Киев

Макфакс - 30.09.2022

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека вратите на НАТО се отворени, но дека Алијансата ќе се фокусира на помагање на Киев. – Секоја земја има право да си го дефинира својот пат.

УКРАИНА БАРА БРЗ ПРИЕМ ВО НАТО, А ШТО ОДГОВОРИ СТОЛТЕНБЕРГ: Вратата е отворена, но....

Фактор

Столтенберг: Путин не покажа сила, туку слабост

Press24

Столтенберг за барањето на Украина за брз прием во НАТО: „Секоја земја има право да си го дефинира својот пат “

Локално

Алијансата ќе се концентрира на помагање на Киев, вратите на НАТО се отворени, порача Столтенберг

Н.Македонија

Столтенберг: Вратите на НАТО се отворени, ќе се концентрираме на помагање на Киев

24Инфо

НАТО НЕ ВЕЛИ НИ „ДА“ НИ „НЕ“ Столтенберг за барањето на Украина за итен прием

+инфо

Канал5 Press24

Столтенберг: Ако победи Путин, тоа ќе биде катастрофа

Press24 - 30.09.2022

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг кажа дека Алијансата не е дел од војната меѓу Русија и Украина, но му помага на Киев. „Ако победи Путин во оваа војна, тоа ќе значи дека живееме во многу опасен свет. Тоа ќе биде вистинска катастрофа.

Столтенберг: Ова е најсериозната ескалација од почетокот на војната

Курир

Столтенберг: Ова е најсериозната ескалација од почетокот на војната

Zoom

Столтенберг: Ова е најсериозната ескалација од почетокот на војната

Фокус

Столтенберг: Ова е најсериозната ескалација од почетокот на војната

ТВ21

Столтенберг: Ова е најсериозната ескалација од почетокот на војната

Опсервер

Столтенберг: Ова е најсериозната ескалација од почетокот на војната

А1 On

Н.Македонија Сител Либертас Република 24 Вести Бриф Слободен Печат еМагазин