TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимка што остава без здив: Лепа Брена покажа дека е во одлична форма

Убавина и Здравје - 12.10.2018

Лепа Брена се подготвува за двата големи белградски концерти, кои ќе ги одржи на 20 и 21 октомври во „Штарк-арена“. Дека посетителите ги очекува вистински спектакл, можете да видите од видеоснимката што ја сподели на својот ...

(ФОТО) ФАНОВИТЕ ВООДУШЕВЕНИ: Цеца и Меланија се појавија во идентична комбинација

MTM - 12.10.2018

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ и прва дама на Америка - Меланија Трамп, неодамна се појавија во речиси идентична комбинација на облекување. Цеца Ражнатовиќ и Меланија Трамп уште еднаш докажаа дека со право носат титули на стилски дами, но исто така ...

Главоболката може да биде фатална: Местото што ве боли открива детали за вашето здравје

Пулс24 - 12.10.2018

Не сакам да бидам во центарот на вниманието повеќе од три часа”, рекла Брена. Лепа Брена која на 15 декември ќе одржи голем концерт во Скопје во интервју за српските медиуми открила дека популарноста не и донела ништо добро, туку напротив, поради ...

Балканските медиуми го обесија Вељко Ражнатовиќ

Репортер - 12.10.2018

Дел од балканските таблоиди излегоа со шокирачки наслови во кои напишаа дека Вељко Ражнатовиќ се обесил. Синот на Цеца веднаш ги негираше ваквите за него неразумни пишувања на дел од уредниците на порталите.

Најголем срам во српските медиуми: Напишаа страшна вест за синот на Цеца (фото)

Вистина.мк - 12.10.2018

Често во медумите може да прочитаме наслови, но и вести кои немаат врска со вистината. Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се потсети на една вест која се појави во медиумите пред 3 години.

НЕ Е АРКАН – Овој човек е заслужен за кариерата на Цеца (ВИДЕО)

Скопје24 - 11.10.2018

Светлана Цеца Ражнатовиќ од почетокот на кариерата до денес многу го менуваше својот изглед. Имено, на естрадата веќе 28 години изгледа се поубаво и поубаво. Очигледно нејзе годините не и можат ништо, изгледа се подобро и подобро.

Брена во шестата деценија може да направи тоа што не можат нејзините помлади колешки

Скопје24 - 11.10.2018

Пејачката Лепа Брена иако е на прагот на седмата деценија може да направи некои работи на кои и завидуваат како помладите колешки, така и девојките кои немаат врска со естрадата. Со оглед на тоа дека Брена на големо се подготвува за престојниот ...

Цеца Ражнатовиќ за младите пејачи: „Не планирам да се пензионирам“

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Цеца Ражнатовиќ искрено проговори за младите пејачи на естрадата, во кои спаѓа и нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ . Сепак, нејзиниот одговор на прашањето со кого би сакала да сними дует ги изненади ...

Што се’ Брена може и на тие години, што ни многу други млади девојки не можат?! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 11.10.2018

Балканската фолк ѕвезда Лепа Брена, иако е на прагот на седмата деценија, може да направи некои работи на кои и завидуваат многу од помладите женски колешки, па и обичните девојки и жени кои немаат никаква врска со естрадата, а се повеќе од двојно ...

Синот на Цеца ја покажа новата тетоважа: Ликот на овој човек на сите нас ни е добро познат, а кога ќе видите каде го ...

Курир - 11.10.2018

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца на социјалните мрежи објави фотографија на која е гол, а на сите во очи им падна неговата нова тетоважа. Местото за новата негова тетоважа е неговата рака, а на тетоважата е Гаврило Принцип кој пука со ...

Синот на Цеца ги изненади сите со овој стајлинг

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Вељко Ражнатовиќ вчеравечер присуствуваше на роденденот на близок семеен пријател со девојка си Богдана , мајка си Цеца Ражнатовиќ и сестра си Анастасија . Но, и покрај тоа што беше опкружен со три прекрасни дами, од кои едната, неговата мајка, е ...

Првите зборови на Цеца кога го здогледала Аркан: „Ух, какво маче!“

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Љубовната приказна меѓу Цеца Ражнатовиќ, тогаш Величковиќ , и Жељко Ражнатовиќ Аркан почна во 1993 година во еден ресторан каде што се свршија и веќе планираа да се венчаат, по што Цеца одлуката им ја соопштила на своите родители, кои не ја ...

Цела Србија коментира за новата тетоважа на Вељко Ражњатовиќ (фото)

Хитпортал - 11.10.2018

Вељко Ражњатовиќ, синот на Цеца Ражњатовиќ и Жељко Ражњатовиќ Аркан, се пофали со новата тетоважа и ја разбранува српската јавност. Тој на десната надлактица, веднаш над грбот на “Тигрите”, го истетовирал ликот на Гаврило Принцип како пука со пиштол.

ФОТО: Вељко Ражнатовиќ и Богдана со провокативна фотографија го запалија „Инстаграм“

Курир - 10.10.2018

Вељко Ражантовиќ и Богдана Родиќ не се разделуваат и уживаат во својата љубов, а секој момент го забележуваат со заеднички фотографии. Така, Вељко на „Инстаграм“ сподели фотографија на која е гол на горниот дел од телото, а се бакнува со својата ...

Инстаграм гори: Вељко Ражњатовиќ објави жешка фотка со неговата вереница

Вечер - 10.10.2018

Вељко Ражњатовиќ, синот на Светлана Цеца Ражњатовиќ и неговата вереница Богдана Родиќ не се раздвојуваат и секој заеднички момент го овековекуваат со фотографија. Така Вељко ги израдува сите следбеници на Инстаграм, поставувајќи фотографија на која ...

ТАБУ ТЕМА НЕМА! Цеца открива за што разговара со Анастасија и Вељко во четири ѕида

MTM - 10.10.2018

Цеца годинава градеше нераскинлива врска со наследниците Анастасија и Вељко, на што е посебно горда. -Моите деца се веќе возрасни, имаме феноменален однос. Заедно излегуваме, можеме да разговараме за се, открива пејачката.

„Не постои маж што може да го замени Аркан!“

Пулс24 - 12.10.2018

Иако во последното видео за дуетската „Лажов ноторни”, која ја сними со Саша Матиќ, публиката ја виде во венчаница, таа вели дека се мали шансите во реалноста такво нешто да се случи. Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за емоциите и своите врски, но за ...

Синот на Цеца ги изненади сите со овој стајлинг

Пулс24 - 12.10.2018

Вељко Ражнатовиќ вчеравечер присуствуваше на роденденот на близок семеен пријател со девојка си Богдана, мајка си Цеца Ражнатовиќ и сестра си Анастасија. Но, и покрај тоа што беше опкружен со три прекрасни дами, од кои едната, неговата мајка, е ...

Вељко Ражнатовиќ и Богдана со провокативна фотографија го запалија „Инстаграм“

Пулс24 - 11.10.2018

Вељко Ражантовиќ и Богдана Родиќ не се разделуваат и уживаат во својата љубов, а секој момент го забележуваат со заеднички фотографии. Така, Вељко на „Инстаграм“ сподели фотографија на која е гол на горниот дел од телото, а се бакнува со својата ...

(ФОТО) Синот и снаата на Цеца во провокативно издание!

iPortal - 10.10.2018

Вељко Ражњатовиќ, синот на Светлана Цеца Ражњатовиќ и неговата вереница Богдана Родиќ не се раздвојуваат и секој заеднички момент го овековекуваат со фотографија. Така Вељко ги израдува сите следбеници на Инстаграм, поставувајќи фотографија на која ...

Синот и снаата на Цеца со провокативна фотографија ги возбудија фановите

ЗаЗабава - 11.10.2018

Вељко Ражантовиќ и Богдана Родиќ не се разделуваат и уживаат во својата љубов, а секој момент го забележуваат со заеднички фотографии. Така, Вељко на „Инстаграм“ сподели фотографија на која е гол на горниот дел од телото, а се бакнува со својата ...