TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Временска прогноза за утре: Зголемена облачност и пад на температурите

ММС - 22.07.2019

Локален пороен дожд и грмежи не’ очекуваат денеска во попладневните часови – информира УХМР. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 38 степени.

Продолжува сончевото и суво време

МКД - 22.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 36 Целзиусови степени, ...

Времето сончево и многу топло

Р.С.Европа - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен северен ветер. Температурите ќе се движат од 27 до 38 ...

Проверете какво време не очекува во новата работна недела

Фактор - 22.07.2019

Во првиот ден од новата работна недела според управата за хидрометеоролошки работи не очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Попладне се очекува да има зголемување на облачноста.

Време: Жежок ден со 38 степени и УВ 9

Денешен - 22.07.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот е 9. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени Целзиусови, ...

Сончево со високи дневни температури

МКД - 21.07.2019

Според прогнозата на УХМР, денеска времето во целата земја ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде висок, 9.

Сонце и потопло: Со висок УВ индекс

Фактор - 21.07.2019

За последниот ден од оваа недела според синоптичарите не очекува сончево време и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 9.

Сончево и топло до 36 степени

PressingTV - 21.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Опсегот на минималните температури ќе се движи од 12 до 18 Целзиусови степени, додека максималните ќе се движат во дијапазон од 27 до ...

Температури до 38 Целзиусови степени

PressingTV - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 12 до 19 Целзиусови степени, додека максималните ќе бидат ...

Време: Сончево до 36 степени и УВ 9

Денешен - 21.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ индекс 9. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 27 до 36 степени.

Сончево со температура до 36 степени

Скопје1 - 21.07.2019

денеска времето во целата земја ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде висок, 9. Дневните температури ќе достигнат до 36 Целзиусови степени – Скопје 35, ...

Денеска сончево и топло во висок УВ индекс

iPortal - 21.07.2019

За последниот ден од оваа недела според синоптичарите не очекува сончево време и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 9.

Сончево и топло до 36 степени

Нетпрес - 21.07.2019

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 27 до 36 степени.

СОНЧЕВО ВРЕМЕ: Денес високи дневни температури во Македонија!

Магазин - 21.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. Денеска времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер, кој ќе дува претежно ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Опсервер - 17.01.2020

– Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини во поголем дел од денот ќе биде магливо и студено со ниска облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а во местата со магла од -1 до ...

Сончево време со температура до 36 степени

Пулс24 - 21.07.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде висок, 9. Дневните температури ќе достигнат до 36 Целзиусови степени – Скопје 35, ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Локално - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Girl smells sunflower in nature Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

24Инфо - 17.01.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум, а дневната температура од шест ...

Денес сончево со температура до 36 степени и УВ=9

Пулс24 - 21.07.2019

Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 27 до 36 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнасува 9.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

Опсервер - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

Нова ТВ - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло, УВ индексот 9

Слободен Печат - 21.07.2019

Во Скопје, претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде 16 степени, а дневната ќе достигне 35 степени Целзиусови. Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб ...

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

Сител - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Денеска температури до 36 степени

Фокус - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време со температури до 36 степени

Макфакс - 21.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од ...

Сончево и топло, УВ индексот 9

Скопје24 - 21.07.2019

Во Скопје, претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде 16 степени, а дневната ќе достигне 35 степени Целзиусови. Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб ...

Времето денеска топло, температурата до 36 степени

Р.С.Европа - 21.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Внимавајте на сонцето – УВ е 9

+инфо - 21.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 27 до 36 степени.

Временска прогноза – Сончево и топло

Нетпрес - 22.07.2019

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи од 13 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 36 степени. УВ=10.

Утре многу топло со температури и до 38 степени

Тера - 21.07.2019

Времето утре сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Сончево и топло време со температури до 36 степени

Н.Македонија - 21.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од ...

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Макфакс - 29.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18, а максималната од 30 до 38 степени, соопшти УХМР.

Сончево и топло време во Македонија - од вторник промена

Press24 - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло, УВ индексот 9

Скопје1 - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. УВ индексот ќе биде 9. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

24 Вести - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време со температура до 38 степени

24Инфо - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

Независен - 21.07.2019

Фото: Б. Грданоски Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени.

Временска прогноза денес – Сончево и топло, УВ индексот 9

ММС - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. УВ индексот ќе биде 9. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

MTM - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Н.Македонија - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност, УВ индексот 9

MakPress - 21.07.2019

Времето во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Точка - 29.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18, а максималната од 30 до 38 степени, соопшти УХМР.

Сончево и топло време со температури до 36 степени

Точка - 21.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од ...

Сончево и топло време со температура до 38 степени

iPortal - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Сончево и топло време со температури до 36 степени

Centar - 21.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од ...

Какво време носи стартот на новата работна недела?

Кумановски м. - 23.09.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. loading...

ОДЛИЧНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Времето денеска ќе биде сончево и топло!

Магазин - 22.07.2019

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Денеска во Македонија ќе дува слаб ветер кој ќе доаѓа од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 ...