TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина 19 годишната девојка – 16 жртва во кобната несреќа кај Ласкарци

24 Вести - 20.03.2019

Почина 19 годишната девојка која од тешката несреќа кај Ласкарци се здоби со тешки повреди на екстремитетите. Иако лекарите на КАРИЛ ја одржуваа во живот повеќе од еден месец, и и ја ампутираа ногата за да го спасат нејзиниот живот - девојката им ...

16-та жртва на несреќата кај Ласкарци - почина тешко повредената девојка

Сител - 20.03.2019

Тешко повредената девојка во трагичната несреќа кај Ласкарци почина на КАРИЛ. 19 годишната студентка е 16-тата жртва на превртениот автобус на “Дурмо турс”. 40 дена медицинскиот персонал од КАРИЛ водеше борба за нејзиниот живот.

Почина уште една повредена во автобуската несреќа кај Ласкарци, вкупно 16 загинати

Сакам да кажам - 20.03.2019

На Клииниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување денес почина 19-годишната девојка од автобуската несреќа кај Ласкарци, што се случи на 13 февруари. Сега вкупниот број на загинати патници е 16.

Почина 19 годишната девојка повредена во автобуската несреќа кај Ласкарци

Нова ТВ - 20.03.2019

По речиси 40 дена борба за живот, денеска на КАРИЛ почина 19 годишната девојка на која претходно и беше ампутирана ногата по тешката сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци на 13 февруари годинава.

Уште една жртва од автобуската несреќа кај Ласкарци

Алсат-М - 20.03.2019

Девојка на возраст од 19 години е уште една жртва од автобуската несреќа што на 13 февруари се случи кај селото Ласкарци. Веста за Алсат ја потврдија од болницата „Мајка Тереза“. Со овој случај бројот на загинати во несреќата се искачи на 16.

Уште една жртва на Ласкарци- почина девојката со тешки повреди од сообраќајната несреќа

Телма - 20.03.2019

Почина 19 годишната девојка повредена во автобуската несреќа кај Ласкарци а која беше во тешка здравствена состојба. Ова за Телма го потврдуваат од Ургентниот центар од каде велат дека околу 1 часот попладне починала.

Почина 19-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата од кобната сообраќајка кај Ласкарци

Фокус - 20.03.2019

Деветнаесетгодишната девојка на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ денеска починала на Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување, потврди за „Фокус“, ...

16-та жртва од Ласкарци: Почина и девојката со ампутирана нога

Канал5 - 20.03.2019

На тешките повреди им подлегна 20 годишната девојка која ја изгуби ногата во сообраќајната несреќа во селото Ласкарци. Ова за Канал 5 го потврди извор од Ургентен центар. Со ова билансот на жртви од несреќата достигна 16.

Почина 19 годишната девојка – жртва во кобната несреќа кај Ласкарци

24 Вести - 20.03.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување - КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Почина 19-годишната девојка, жртва од автобуската несреќа кај Ласкарци

Макфакс - 20.03.2019

Почина 19-годишната девојка на која ѝ беше ампутирана ногата по автобуската несреќа кај селото Ласкарци. Таа беше во критична состојба повеќе од еден месец, а починала утринава на КАРИЛ. Ова е 16.

Уште една жртва од несреќата кај Ласкарци: Почина 19-годишната девојка

365 - 20.03.2019

Ниту ампутираната нога, ниту апаратите, ниту беспоштедната борба на докторите не беа доволни да го спасат животот на 19-годишната девојка повредена во автобуската трагедија кај Ласкарци. По 40 дена борба за живот, таа починала денеска околу 13 часот ...

Уште една жртва на сообраќајката кај Ласкарци: Почина 19-годишна девојка

Независен - 20.03.2019

Уште една жртва на трагичната автобуска несреќа на патот Скопје - Тетово. Денеска, на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која, по несреќата и беше ампутирана ногата. „И покрај сите напори на лекарите да и го спасат животот, односно да ги ...

Нова жртва од несреќата кај Ласкарци: Почина 19-годишната девојка

+инфо - 20.03.2019

Девојката на возраст од 19-години, која беше во автобусот од несреќата кај Ласкарци, денеска починала. Станува збор за девојката чија нога беше ампутирана. Таа е 16. жртва од несреќата на 13 февруари кога автобус на „Дурмо Турс“ излета од автопатот ...

Тешко повредената девојка со ампутирана нога, е 16. жртва на автобуската несреќа кај Ласкарци

Мета - 20.03.2019

Девојката која беше тешко повредена како последица на автобуската сообраќајна несреќа кај Ласкарци и чија што нога ѝ беше ампутирана, и подлегнала денеска на повредите. „Станува збор за деветнаесетгодишната девојка, на која и беше ампутирана ногата.

Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци

ММС - 20.03.2019

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ).

Шеснаеста жртва од Ласкарци: Почина девојката на која и’ ја ампутираа ногата

1tv - 20.03.2019

По речиси 40 дена борба за живот денеска на КАРИЛ почина 19 годишната девојка на која претходно и беше ампутирана ногата по тешката сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци во февруари годинава.

Почина девојката на која и беше ампутирана ногата од сообраќајка кај Ласкарци

24Инфо - 20.03.2019

Девојката на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ починала денес на КАРИЛ, потврдија за 24 Инфо од Клиниката. 19-годишната девојка е 16-тата жртва на кобната сообраќајка кај ...

Почина девојката со ампутирана нога – 16-та жртва од несреќата кај Ласкарци

ТВ21 - 20.03.2019

20-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа кај Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, потврдуваат за ТВ21 од болницата. Со тоа билансот на жртви од несреќата достигна на 16-ти.

Уште една жртва на несреќата кај Ласкарци: Почина девојката со ампутираната нога

еМагазин - 20.03.2019

Девојката која беше во критична состојба по автобуската несреќа кај Ласкарци и чија што нога беше ампутирана, починала денеска на Клиничкиот центар. Таа е 16 жртва на автобуската несреќа која е една од најголемите која се случила на територијата на ...

Почина 19 годишната девојка повредена во автобуската несреќа кај Ласкарци

Скопје инфо - 20.03.2019

По речиси 40 дена борба за живот, денеска на КАРИЛ почина 19 годишната девојка на која претходно и беше ампутирана ногата по тешката сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци на 13 февруари годинава.

Почина 19 годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по несреќата кај Ласкарци

iPortal - 20.03.2019

Девојка на возраст од 19 години е уште една жртва од автобуската несреќа што на 13 февруари се случи кај селото Ласкарци. Веста за медиумите ја потврдија од болницата „Мајка Тереза“. Поради сериозноста на повредите на девојката и беа извршени ...

Почина млада девојка која беше повредена во несреќата кај Ласкарци

Фактор - 20.03.2019

Почина 19 годишната девојка која беше повредена во автобуската несреќа кај селото Ласкарци на 13 февруари. Како последица на тешката сообраќајка девојката ја загуби ногата. Бројот на загинати во несреќата се искачи на 16.

Почина 19-годишната девојка повредена во несреќата кај Ласкарци

OhridNews - 20.03.2019

Почина 19 годишната девојка повредена во автобуската несреќа кај Ласкарци, а која беше во тешка здравствена состојба. Ова за Телма го потврдуваат од Ургентниот центар од каде велат дека околу 1 часот попладне починала.

Почина 19-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата од сообраќајката кај Ласкарци

Сител - 20.03.2019

Деветнаесетгодишната девојка на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ денеска починала на Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување, потврди за „ Фокус “, ...

16-та жртва од Ласкарци: Почина и девојката со ампутирана нога

Нетпрес - 20.03.2019

На тешките повреди им подлегна 20 годишната девојка која ја изгуби ногата во сообраќајната несреќа во селото Ласкарци, објави „Канал 5“ . Ова за телевизијата го потврдил извор од Ургентен центар. Така, билансот на жртви од несреќата достигна 16.

Се огласи МЗ: Лекарите на КАРИЛ повеќе од еден месец правеа сѐ за да ја спасат 19-годишната девојка која почина денеска

Курир - 20.03.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

16-та жртва од Ласкарци: Почина 19-годишната девојка со ампутирана нога

Точка - 20.03.2019

Почина 19-годишната девојка на која ѝ беше ампутирана ногата по автобуската несреќа кај селото Ласкарци. Таа беше во критична состојба повеќе од еден месец, а починала денеска на КАРИЛ. Ова е 16-та жртва од несреќата во која автобус на компанијата ...

16-та жртва од Ласкарци: Почина 19-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата од кобната автобуска несреќа

Курир - 20.03.2019

Уште една жртва на трагичната автобуска несреќа на патот Скопје – Тетово. Денеска, на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која, по несреќата и беше ампутирана ногата. „И покрај сите напори на лекарите да и го спасат животот, односно да ги ...

Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци

Локално - 20.03.2019

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ).

Почина 19-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата од кобната сообраќајка кај Ласкарци

Либертас - 20.03.2019

По речиси 40 дена борба за живот денеска на КАРИЛ почина 19 годишната девојка на која претходно и беше ампутирана ногата по тешката сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци во февруари годинава.

Почина девојката со ампутирана нога од трагедијата кај Ласкарци

Press24 - 20.03.2019

20-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа кај Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, потврдуваат за ТВ21 од болницата. Несреќата се случи на 13-ти февруари, а веднаш по незгодата по незгодата починаа 13 ...

Почина 19-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата од кобната сообраќајка кај Ласкарци

Скопје1 - 20.03.2019

Деветнаесетгодишната девојка на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ денеска починала на Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување, потврди за „Фокус“, ...

Лекарите на КАРИЛ повеќе од еден месец правеа сѐ за да ја спасат 19-годишната девојка која почина денеска

Пулс24 - 20.03.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

“Автобусот на смртта“ ја зема и 16-тата жртва

Пулс24 - 20.03.2019

Денес на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која по несреќата и беше ампутирана ногата. Тоа е 16-тата жртва која ја зема автобусот кој се превтре кај село Ласкарци на автопатот Скопје – Тетово.

Почина тешко повредената девојка, вкупно 16 жртви во несреќата кај Ласкарци

МКД - 20.03.2019

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ).

Уште една жртва на трагичната несреќа кај Ласкарци – почина млада девојка, патник во автобусот

Gostivarpress.mk - 20.03.2019

По речиси 40 дена борба за живот денеска на КАРИЛ почина 19 годишната девојка на која претходно и беше ампутирана ногата по тешката сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци во февруари годинава, објави Либертас.

Почина девојката со ампутирана нога-16 жртва на сообраќајката во Ласкарци

Вечер - 20.03.2019

Дваесет годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа во Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, дознава ТВ21 Со тоа билансот на жртви од несреќата достигна на 16-ти.

Се огласи МЗ: Лекарите на КАРИЛ повеќе од еден месец правеа сѐ за да ја спасат 19-годишната девојка која почина денеска

Press24 - 20.03.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Уште една жртва на несреќата кај Ласкарци: 19-годишната девојка не издржа

Бриф - 20.03.2019

Уште една жртва на трагичната автобуска несреќа на патот Скопје – Тетово. Денеска, на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која, по несреќата и беше ампутирана ногата. „И покрај сите напори на лекарите да и го спасат животот, односно да ги ...

Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци

Н.Македонија - 20.03.2019

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ).

Почина девојката на која ѝ беше ампутирана ногата по несреќата кај Ласкарци

Република - 20.03.2019

Дваесет годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа во Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, дознава ТВ21 Со тоа билансот на жртви од несреќата достигна 16.

Лекарите повеќе од еден месец се бореа да ја спасат 19-годишната девојка која почина денеска: Се огласи МЗ

Република - 20.03.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци

Р.С.Европа - 20.03.2019

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ).

16-та жртва од Ласкарци: Почина и девојката со ампутирана нога

4NEWS - 20.03.2019

20-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа во Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, дознава ТВ21. Со тоа билансот на жртви од несреќата достигна на 16-ти.

Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци

Опсервер - 20.03.2019

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ).