TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет играчи го испратија Суарез на завршната прес-конференција во Барселона (ФОТО)

Дерби - 24.09.2020

Луис Суарез ја заврши својата приказна со Барселона, тим на кој верно му служеше изминативе шест години, период во кој ги освои сите можни титули. Тој како трет најдобар стрелец си заминува од каталонскиот гигант каде денеска ја одржа последната ...

ВИДЕО: На Суарез најтешко му падна кога го испразни шкафчето од соблекувалната

Sport M - 24.09.2020

Луис Суарез денес официјално се прости од Барселона и кариерата ќе ја продолжи во дресот на Атлетико Мадрид. Уругваецот денеска одржа прес-конференција и во солзи објави дека по шест години ја напушта Барселона.

Луис Суарез „скршен“ и низ солзи ѝ порача на Барселона: „Не се подготвив за ова...“

Точка - 24.09.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез ја напушта Барселона и заминува во Атлетико Мадрид, а за отштетата најголемиот износ пари кој што може да го земе може да биде шест милиони евра, објавил каталонскиот клуб на својот интернет портал.

Бартомеу посакува посебна разделба на Суарез со Барса, со навивачи на трибините

24Фудбал - 24.09.2020

Искусниот уругвајски напаѓач постигна 197 погодоци за Барселона во 283 настапи за тој клуб по трансферот од Ливерпул во 2014. година, со тоа што стана трет најдобар стрелец во историјата на клубот од „Камп ноу“.

Бартомеу седеше крај Суарез, но доби неочекувана „отровна стрела“ на прошталниот прес (Видео)

Дерби - 24.09.2020

Луис Суарез со многу емоции и пролеани солзи ја одработи својата проштална прес-конференција како член на Барселона, со што стави крај на една навистина убава и незаборавна ера која траеше точно шест години.

Хендерсон: Сакав да го убијам Луис Суарез, а потоа ми стана ментор

TopSport - 24.09.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон открива дека на тренинг имал инцидент со Луис Суарез, по кој сакал да го „убие“ уругвајскиот напаѓач. Суарез пристигна на „Енфилд“ во јануари 2011 година, додека Хендерсон дојде од Сандерленд тоа лето, и ...

Суарез позираше покрај освоените трофеи, а сите веднаш ја забележаа разликата со збогувањето на Ракитиќ

Sport M - 24.09.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез денес се прости од Барселона и кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид. Атлетико доцна синоќа го официјализираше трансферот на Суарез од Барселона, од кој каталонскиот клуб ќе инкасира само два милиони евра.

Разликата на прошталните фотографии на Суарез и Ракитиќ е очигледна

Спортски - 24.09.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез денес се прости од Барселона и кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид. Атлетико вчера околу полноќ го официјализираше трансферот на Суарез од Барселона.

Суарез: Кога дојдов во Барса ми рекоа да се пазам од Меси... а ние креиравме спектакуларно партнерство

24Фудбал - 24.09.2020

Луис Суарез открива дека бил предупреден да се пази од Лео Меси кога пристигнал во Барселона, но тој и Аргентинецот одлично се разбирале и креирале спектакуларно партнерство. Уругваецот попладнево се збогуваше од Барселона, а на средбата со ...

Дали Суарез на среде прес незабелижтелно го обвини Бартомеу?! 🎥

Спортски - 24.09.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез денес одржа прес-конференција на која се прости од Барселона. Искусниот 33 годишне фудбалер ќе го напушти тимот од „Камп Ноу“ после шест години и 198 постигнати голови, а кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид.

Само чекаше да се ослободи од Суарез: Куман тргна во тотална офанзива за нов напаѓач

Sport M - 24.09.2020

Денес стана официјално дека Суарез е поранешен играч на Барселона, и дека кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид. Барселона сега ќе започне да бара нов напаѓач, а според шпанските медиуми, изборот веќе паднал на Лаутаро Мартинез.

Како Суарес си ја „купи“ слободата од Барса? Со уцена!

Спортклуб - 24.09.2020

Заминувањето на Луис Суарес од Барселона е тема број еден во светскиот фудбал денеска и веројатно така ќе биде и следните денови. Уругваецот ја помина цела недела во неизвесност, се спомнуваше трансфер во ПСЖ, па првпат во Атлетико, па потоа излезе ...

Бартомеу: Му благодарам на Суарез, тој стана легенда на клубот

Спортски - 24.09.2020

Луис Суарез денес одржа проштална пресконференција на стадионот „Камп Ноу“ и со солзи се прости од Барселона. Луис Суарез во Барселона пристигна 2014 година од редовите на Ливерпул и на 283 натпревари постигна дури 198 гола и имаше 109 асистенции.

Ќе се повтори ли историјата? Барса пак го почести Атлетико!

Спортклуб - 24.09.2020

Луис Суарес во новата сезона ќе и биде ривал на Барселона, екипата во која помина шест сезони и освои 13 трофеи. Ова не е нова ситуација за двата клуба. Слично нешто се случи пред седум години, тогаш со Давид Виља кој, како и сега Суарес, беше ...

Суарес не можеше да ги сокрие емоциите при разделбата со Барселона (видео)

Спортманија - 24.09.2020

Петмина соиграчи присуствуваа на прошталната прес-конференција на Уругваецот. Луис Суарес кариерата ќе ја продолжи во редовите на Атлетико Мадрид откако утринава се потврди преселбата од „Камп ноу“ на „Ванда Метрополитано“ .

Суарез со закани се ослободил од Барселона за да оди во Атлетико Мадрид

Екипа - 24.09.2020

Бесниот Луис Суарез морал да се закани дека ќе ги објави меѓусебните мејл преписки со клубот пред Барселона да се согласи да го пушти во Атлетико Мадрид. Уругваецот го офцијализираше трансферот вреден 5,5 милиони футни, но за тоа да се случи морал ...

Последните моменти на Луис Суарез како фудбалер на Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2020

Луис Суарез денеска за последен пат е фудбалер на Барселона. Уругваецот имаше завршна прес-конференција по која очигледно му беше многу тешко, ако се суди по говорот на неговото тело. Потоа следуваше и семејна фотографија на „Камп Ноу“ со сите ...

Луис Суарез: Тешки моменти за мене, но вечно благодарен на Барселона

OhridNews - 24.09.2020

Екипата на Атлетико Мадрид е следна дестинација во кариерата на Луис Суарез. Атлетико Мадрид и Барселона, доцна синоќа го потврдија трансферот. Барселона на почетокот нема да заработи ништо од преселбата на Суарез во Мадрид, но низ разни бонуси ...

Суарез пролеа солзи: Го проголтав тоа што се случи

Опсервер - 24.09.2020

Барселона, 24 септември 2020 () – Напаѓачот Луис Суарез емотивно се прости од Барселона, но реши да не ја отвора темата зошто заминува. Тој се покажа како несакан од новиот тренер Роналд Куман и беше принуден да замине во Атлетико Мадрид, и покрај ...

Емотивно збогување: Суарес со солзи ја напушти Барса (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

Барселона денеска организираше прес-конференција на која и официјално се збогува со Луис Суарез кој и официјално е нов фудбалер на Атлетико (М). По шест години поминати во Барселона, уругвајскиот напаѓач кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид, ...

Стар лисец е Суарез: Еве како го „обвини“ Бартомеу за заминувањето од тимот! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.09.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез одржа прес-конференција на која се збогуваше со Барселона. Тој одигра шест години на „Камп Ноу“ и постигна 198 голови, а кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид.

Емотивно збогување на Суарез: Не мислев дека вака ќе заврши

TopSport - 24.09.2020

Луис Суарез кариерата ја продолжува во Атлетико Мадрид. Во чуден трансфер Уругваецот на „Ванда Метрополитано“ доаѓа како слободен играч, иако Атлетико низ разни бонуси ќе и плати на Барселона 6.000.000 евра.

Суарез се прости со солзи: Тешко е, но заминувам горд!🎥

Спортски - 24.09.2020

Луис Суарез денес одржа проштална пресконференција на стадионот „Камп Ноу“ и со солзи се прости од Барселона. Луис Суарез во Барселона пристигна 2014 година од редовите на Ливерпул и на 283 натпревари постигна дури 198 гола и имаше 109 асистенции.

Суарез со солзи во очите: И благодарам на Барса за довербата која ми ја укажа по грешката која ја направив

24Фудбал - 24.09.2020

Луис Суарез имаше емотивна разделба со Барселона, напаѓачот се расплаче веднаш штом го зеде микрофонот и со солзи во очите се заблагодари за довербата укажана и шансата да заигра за еден од најголемите клубови.

Многу емоции и солзи на прошталниот прес на Суарез: Си оди човек кој има многу чувства (Видео)

Дерби - 24.09.2020

Како што беше најавено, 30 минути по пладне Луис Суарез се појави во прес-центарот на „Камп Ноу“, со цел да го одработи своето проштално обраќање како играч и легенда на Барселона. Уругваецот беше премногу емотивен од самиот старт и едвај го започна ...

(ВИДЕО) Суарес се прости од Барса: Вака се испраќаат само великани

Спортклуб - 24.09.2020

Барселона од денеска официјално е без третиот стрелец во клупската историја откако дозволи Луис Суарес да си замине од екипата и да го засили Атлетико. Уругваецот денеска се прости на специјална прес-конференција на која присуствуваше и ...

Суарез во солзи се прости од Барса: Тешко е да заминеш, ова е крај на една ера!

Gol.mk - 24.09.2020

Луис Суарез по шест успешни сезони заминува од Барселона и ќе заигра за Атлетико Мадрид. Иако Уругваецот покрај Меси беше меѓу најдобрите поединци на оваа екипа, Роналд Куман реши дека нема да смета на него во иднина и тој бараше нова средина.

ВИДЕО: Емоциите го совладаа, Суарез со солзи во очите на последната прес конференција во Барселона

Дриблинг - 24.09.2020

Луис Суарез во новата сезона на Ла Лига ќе игра за Атлетико Мадрид, шпекулации имаше многу, но Уругваецот останува во Шпанија и Ла Лига. На последната прес конференција во Барселона, Суарез зборуваше за шесте години минати во овој клуб, емоциите го ...

ВИДЕО: Луис Суарез едноставно не можеше да издржи, го совладаа емоциите на простувањето

Sport M - 24.09.2020

Посебна прес конференција организираше Барселона на која му овозможи на Луис Суарез да се прости со навивачите, фудблерите, но и сите луѓе во клубот со кои ги делеше среќните и тажните моменти во изминатите шест години.

Суарез емотивен на прес-конференцијата: Тешко е, ви благодарам за поддршката! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.09.2020

Луис Суарез ја напушти Барселона, а вчера се збогуваше со соиграчите, по што денеска одржа прес-конференција за медиумите и се збогуваше со каталонскиот клуб. Уругваецот со Барселона освои четири титули во Ла Лига, една во Лигата на шампиони, четири ...

Суарез се расплака: Тешко ми е, но заминувам горд! (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2020

Луис Суарез заминува од Барселона по шест години минати во клубот, а кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид, каде што ќе се обиде да докаже дека уште може да игра на врвно ниво. Суарез се расплака на својата последна прес-конференција за ...

Суарез се обиде да „одглуми“, но не успеа: Вака се испраќаат само големите луѓе (ВИДЕО)

Sport M - 24.09.2020

Барселона денес се прости од Луис Суарез. По шест години, легендарниот уругвајски напаѓач го напушта клубот, а збогувањето беше прилично емотивно. За време на обраќањето, Суарез плачеше, се обидуваше да се смее за време на огромниот аплауз што го ...

Кавани е резервна опција

Вечер Прес - 24.09.2020

Доколку не успеат во намерата да ги осигураат услугите на Луис Суарез, раководните лица на шпанскиот гигант Атлетико (М) своето внимание ќе го насочат кон уругвајскиот интернационалец Единсон Кавани.

Повеќе солзи од зборови – Суарез емотивно се прости од Барселона (ВИДЕО)

Екипа - 24.09.2020

Луси Суарез по шест години поминати на „Камп ноу“ ја напушта Барселона и се сели во големиот ривал Атлетико Мадрид. Од клубот организираа прес-конференција на која Уругваецот се прости од навивачите на каталонскиот клуб.

Потврдено Луис Суарез нов член на Атлетико Мадрид

Канал5 - 24.09.2020

Популарниот „Ел Пистолеро“ Луис Суарез испали точно на полноќ. Точно на полноќ е потврдено заминувањето на извонредниот уругвајски напаѓач Луис Суарез од Барселона во Атлетико Мадрид. По цели 6 години деветката на Уругвај ја напушти Каталонија и ...

ВИДЕО: Збогување со Луис Суарез, пристигна и Меси

Sport M - 24.09.2020

Луис Суарез денес ќе одржи проштална прес-конференција на стадионот „Камп Ноу“. Уругваецот се збогува со каталонскиот гигант по шест години откако беше договорен неговиот трансфер во Атлетико, и секако збогувањето не можеше да помине без Лионел Меси.

На заминување од Барселона, Мундо Депортиво му даде нов прекар на „Ел Пистолеро“

Спортклуб - 24.09.2020

Барселона и дефинитивно се раздели со популарниот „Ел Пистолеро“, играчот кој настапуваше неколку сезони на „Камп Ноу“ и остави сериозна трага. Тој заминува од Барселона, но останува во Шпанија, се сели во редовите на Атлетико Мадрид, кој со ...

Ќе ни подметнат бомба ако не положи!

Вечер Прес - 24.09.2020

Испитот за италијански јазик што го положи напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, со цел да му биде даден италијански пасош, беше анулиран од локалната финансиска полиција. Репрезентативецот на Уругвај успешно го помина тестот во Перуџа, но со помош ...

„Мундо Депортиво“ на оригинален начин се прости од Суарез (ФОТО)

Sport 1 - 24.09.2020

Луис Суарез ја заврши својат авантура во Барселона, па ќе ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид со кој потпиша двегодишен договор. Суарез ќе заработува по девет милиони евра годишно, а од него на оригинален начин се збогуваше „Мундо Депортиво“ на ...

Мундо Депортиво на насловната страна: „Збогум убиецу“ за Луис Суарез (ФОТО)

Дриблинг - 24.09.2020

Весникот „Мундо Депортиво“ го испрати Уругваецот Луис Суарез во Атлетико Мадрид со наслов „Збогум убиецу“. Секако нема ништо лошо во наслвот ако се знае дека пораката е за убиствениот фудбалски голгетерски инстинкт на Суарез.

Барселона се збогува со Суарез по шест години (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2020

Конечно пристигна потврда за тоа што се најавуваше во претходните денови. Барселона преку социјалните мрежи се збогуваше со 33-годишниот Луис Суарез, кој кариерата ја продолжува во Атлетико Мадрид.

Случај Суарез: Јувентус се соочува со казна „отворил“ пат за незаконски дејства (ФОТО)

Дриблинг - 24.09.2020

Луис Суарез положи на тестот за италијански јазик, целта на Уругваецот беше да добие пасош на земја членка на ЕУ, но падна на испитот на чесноста. Во целиот случај се споменува и Јувентус, Газета Дело Спорт пишува дека клубот од Торино „отворил“ пат ...

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен Печат - 24.09.2020

Весникот „Мундо Депортиво“ на оригинален начин му оддаде почит на Уругваецот кој доцна синоќа и официјално ја напушти Барселона и стана нов член на Атлетико Мадрид. Луис Суарез вчера на полноќ и официјално стана нов фудбалер на Атлетико Мадрид со ...

Каталонските медиуми се простија од Суарез: „Збогум, убиецу“

Спортски - 24.09.2020

Синоќа беше потврден трансферот на Луис Суарез во Атлетико Мадрид, каде пристигна без обештетување, а Барселона ќе заработи околу шест милиони евра поради бонусот. Луис Суарез во Барселона пристигна 2014 година од редовите на Ливерпул и на 283 ...

ФОТО: Готово е, Барселона и официјално се прости од Суарез, му посака среќа во новиот клуб

Sport M - 24.09.2020

Луис Суарез и дефинитивно од синоќа е нов член на Атлетико Мадрид. Тоа го потврдија двата тима на своите социјални мрежи. Најнапред Атлетико Мадрид соопшти дека Уругвецот е нивен нов член, а кусо потоа и Барселона му се заблагодари за времето ...

Мундо Депортиво се прости од Суарез: Збогум, убиецу

СуперСпорт - 24.09.2020

Синоќа беше потврден трансферот на Луис Суарез во Атлетико Мадрид. Тој потпиша двегодишен договор, и пристигна во Мадрид како слободен агент, а Барселона ќе заработи околу шест милиони евра поради бонусот.

Елитниот медиум се прости од Суарез: Збогум, „убиецу“! (ФОТО)

Gol.mk - 24.09.2020

Доцна синоќа беше потврден трансферот на Луис Суарез во Атлетико Мадрид . Уругвајскиот ас со „јорганџиите“ потпиша договор на две години, а во Мадрид пристигна без обешететување, но Барса би можела да заработи шест милиони евра како бонуси.

Крај на една ера: Барселона со емотивно видео и моќна порака го испрати Суарез во Атлетико

Дерби - 24.09.2020

Откако Луис Суарез го напушти со солзи тренинг центарот на Барселона, беше јасно дека во најскоро можно време ќе биде претставен како ново засилување на Атлетико Мадрид, а тоа се случи неколку минути по полноќ во вечерта која измина.

Официјално: Луис Суарес е нов член на Атлетико Мадрид

Спортманија - 24.09.2020

Барса остана без третиот најдобар стрелец во историјата, и најавува купување на нов напаѓач. Луис „Пистолеро“ Суарес од пред неколку часа и официјално е нов член на Атлетико Мадрид. Уругвајскиот напаѓач го комплетираше трансферот од Барселона во ...

(ВИДЕО) Доцна во ноќта – додека многумина беа во сон – Барселона се прости од играчот

Спортклуб - 24.09.2020

Како што беше најавува претходните денови, информацијата доби потврда доцна синоќа и Барселона потврди дека 33-годишниот Уругваец е продаден на ривалот од Мадрид. Последното обраќање Суарез ќе го има на „Камп Ноу“ денес, а потоа ќе се упати кон ...