TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов европски пораз за Шкендија, Рига подобра во првиот меч

Спортклуб - 22.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија забележа пораз во првиот натпревар од второто коло во квалификациите за УЕФА Конференциската лига. Тетовските „Црвено-црни“ доживеаја уште еден пораз ова лето, откако на гостински терен против Рига загубија со 2:0, па ...

Шкендија губи од кого стигне…во Европа!

SportMedia

ВИДЕО: Кобна грешка на Рамадани, Рига вторпат ја стресе Шкендија

Gol.mk

Рига – Шкендија, официјални состави: Ѓока со три промени од реваншот против Мура

Спортски

СТАРТНИ СОСТАВИ: Шкендија со три измени на гости кај Рига

Gol.mk

Познат стартниот состав на Шкендија против Рига!

SportMedia