TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски се чувствува предаден од Мартин Протоѓер

Независен - 08.12.2021

Никола Груевски од удобниот езгил во Будимпешта пишува дека некои личности покажувале „ранливост на карактерот“, посочувајќи го Мартин Протуѓер. И уште дека почистиот воздух во Будимпешта бил многу подобар оза неговото здравје од загадениот во ...

Груевски: Сведочењето на Протуѓер е недостоинствено!

Фокус

Груевски: Протуѓер панично се обидувал да се спаси од прогонот, умилкувајќи се на Заев

24Инфо

Груевски: Изјавата на Протоѓер за земјиштето на Водно е неточна и дел од притисокот врз него

Н.Македонија - 07.12.2021

Обвинителството нема апсолутно никаков доказ дека јас сум купил, а подоцна и продал земјишта и сум купил станови за кои всушност постои писмен доказ дека се изнајмени. Ниту пак може да има доказ, бидејќи такво нешто не се случило, тврди поранешниот ...

Груевски: Изјавата на Протоѓер за земјиштето на Водно е неточна, ова е дел од притисокот врз него

Слободен Печат

Груевски: Изјавата на Протоѓер за земјиштето на Водно е дел од притисокот врз него

МКД

Протуѓер: Груевски ми спомна дека зел земјиште на Водно од десетина илјади квадрати

360 степени

Протуѓер сведочеше дека Груевски му кажал дека купил плац на Водно од 10 000 квадратни метри

Телма

Груевски му кажал на Протуѓер дека купил плац на Водно

Алсат-М

Протуѓер: Груевски ми спомна дека купил земјиште од 10.000 квадратни метри на Водно

Слободен Печат

Н.Македонија Локално Zoom

Груевски за сведочењето на Протугер во „Плацевите на Водно“: Жал ми е што еден мој соработник спаднал на такви ниски ...

Вечер Прес - 07.12.2021

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ги прокоментира денешните сведочења на судското рочиште за случајот „Плацеви на Водно“ во кој тој е првообвинет. Посебно сведочењето на неговиот поранешен шеф на кабинет, член на ИК на партијата и еден ...

Протуѓер и Јанкуловска сведочеа како се финансирала ВМРО-ДПМНЕ во случајот„Плацеви на Водно“

Канал5

Јанкулоска сведочеше за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ: Имаше масивни сефови од 1,5 метри во седиштето на партијата

24 Вести

Протоѓер сведочеше оти Груевски му рекол дека купил плац на Водно од 10 илјади квадрати и ги поби неговите тврдења за политички прогон

Сакам да кажам

Протуѓер сведочеше декa Груевски му кажал дека купил плац на Водно од 10 000 квадратни метри

Независен

Протуѓер: Груевски ми спомна дека купил земјиште од 10.000 квадратни метри на Водно

Фокус

Протоѓер: Тенденциозно неточни и вон контекст се еуфоричните наслови по мојот исказ за случајот „Плацеви на Водно“

Нетпрес

Курир 24Инфо +инфо Фактор Пулс24 Press24 МКД Мета

Jaнкулоска сведочеше за „Плацеви на Водно“, ни таа немала информации колку пари има во вториот сеф во ВМРО ДПМНЕ

Бриф - 07.12.2021

Поранешната генерална секретарка на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше пред скопскиот Кривичен суд за случајот „Плацеви на Водно“. Таа рече дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги договарал начинот и условите како да се ...

Јанкуловска сведочеше како се финансирала ВМРО-ДПМНЕ во случајот„Плацеви на Водно“

Канал5

„Плацови на Водно“: Јанкулоска сведочеше како донатори давале пари за ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Јанкулоска сведочеше за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ: Имаше масивни сефови од 1,5 метри во седиштето на партијата

Нова ТВ

ГРУЕВСКИ ПОНЕКОГАШ ЛИЧНО ГИ ПРИМАШЕ ДОНАЦИИТЕ Јанкулоска сведочеше за сефовите во партијата

+инфо

Јанкулоска сведочеше за сефовите во ВМРО: Некогаш донаторите ги даваа парите на Груевски

Фокус

Јанкуловска на сведочење за сефовите во ВМРО-ДМПНЕ: Донаторите некогаш му ги даваа парите на Груевски

Слободен Печат

МКД Независен Либертас Н.Македонија 24Инфо Centar Скопје1 Локално