TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дваесет и тројца мигранти загинаа во несреќа во Либија

Макфакс - 14.02.2018

Најмалку 23 мигранти загинаа, а околу 100 се повредени во сообраќајна несреќа во Либија, соопштија болнички извори. Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте недалеку од Бени Балида, 170 километри југоисточно од Триполи.

Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте во Либија, загинаа 23 лица

А1 On - 14.02.2018

Камион кој превезувал повеќе од 300 мигранти, утрово се превртел на околу 170 километри од Триполи, во реонот на градот Бани Валид, јавија болнички извори. Во инцидентот загинале најмалку 23 лица, а повредени се стотина ...

Дваесет и тројца мигранти загинаа во несреќа во Либија

Вечер - 14.02.2018

Најмалку 23 мигранти загинаа, а околу 100 се повредени во сообраќајна несреќа во Либија, соопштија болнички извори. Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте недалеку од Бени Балида, 170 километри југоисточно од Триполи.

Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте во Либија, загинаа 23 лица

Сител - 14.02.2018

Камион кој превезувал повеќе од 300 мигранти, утрово се превртел на околу 170 километри од Триполи, во реонот на градот Бани Валид, јавија болнички извори. Во инцидентот загинале најмалку 23 лица, а повредени се стотина луѓе.

Двесет и тројца мигранти загинаа во несреќа во Либија

Орбис - 14.02.2018

Камион кој превезувал повеќе од 300 мигранти, утрово се превртел на околу 170 километри од Триполи, во реонот на градот Бани Валид, јавија болнички извори. Во инцидентот загинале најмалку 23 лица, а повредени се стотина луѓе.