ЛШ: Нов пораз на Вардар 1961, бодовите ги освои Мешков Брест

Слободен Печат - 04.03.2021

Вечерва во последниот натпревар од групната фаза во ЕХФ Лигата на шампионите екипата на Вардар 1961 загуби во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје од белорускиот тим на Мешков Брест со 32:36. Од стартот се играше борбено од двете страни, Кантегрел во ...

Вардар преспа едно полувреме со Мешков – ривал во осминафиналето ќе му биде Веспрем

Екипа

Вардар падна и пред Мешков и оди на двомеч со Веспрем во ЛШ!

Gol.mk

Флензбург победи кај Киелце и заврши прв во групата на Вардар во ЛШ

Gol.mk

Мешков Брест го освои „Јане Сандански“, Вардар оди на Веспрем во осминафиналето во ЛШ

Курир - 04.03.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар загуби од белорускиот Мешков Брест со32-36 и со пораз во Скопје ја заврши групната фаза од Лигата на шампионите во машка конкуренција. „Црвено-црните“ финишираа на седмата позиција и со тоа го дознаа ривалот во ...

Вардар поразен за крај на групната фаза од ЛШ: Мешков Брест победнички си оди од Скопје

Спортклуб

Мешков се прошета во Скопје: Вардар му закажа осминафинале на Веспрем

SportSport

„Вардар“ со пораз се прости од групната фаза во ракометната Лига на шампиони

ММС

Кил заврши работа, го чека Вардар или Порто во осминафиналето!

SportSport

Веспрем или Кил се осминафинални противници на Вардар во ЛШ!

Gol.mk

Вардар има дуел со белорускиот шампион за крај на европската сезона

Gol.mk

Алфа Екипа SportSport Gol.mk Спортманија Слободен Печат Слободен Печат Курир

Ништо од сензацијата на Загреб – Кил рутински до победа

24 Ракомет - 04.03.2021

Ракометарите на Кил во последниот натпревар од групната фаза на Лигата на шампионите беа подобри против Загреб со резултат 36:30. Иако фенерџијата во групата Б најавуваше голем отпор, сепак имаше сили само за 20 минути игра.

„Зебрите“ го чекираа третото место, Загреб со 14 порази ја заврши групата

Gol.mk

Немаат ниту еден бод, но веруваат во победа против Кил

24 Ракомет

Кил го победи Загреб и ја комплетира групата Б во ЛШ

Sport 1 - 04.03.2021

Завршија натпреварите од групата Б, во ракометната Лига на шампионите и сега се чека да се комплетира и групата А, во која настапува и Вардар , за да бидат познати сите осминафинални двојки.