TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го победи Ѓоковиќ па расплакан му се извинуваше: Ти си еден од најголемите на сите времиња

Дриблинг - 31.07.2021

Александер Зверев во полуфиналето на Олимписките игри изненадувачки го победи Новак Ѓоковиќ со 1:6, 6:3, 6:1. Петтиот светски рекет така го исфрли првиот, иако еден од најдобрите на сите времиња имаше сет и брејк предност.

Братот на Зверев тврди: Кога го направи ова, знаев дека следува пресврт против Ѓоковиќ

Спортклуб

(ВИДЕО) Најлудата изјава на Ѓоковиќ – траеше 10 секунди и избега

Спортклуб

Србија и Ѓоковиќ се во шок по двата порази во еден ден

Независен

Ѓоковиќ остана и без второ финале на Олимписките игри: Ужас, знаете што се случи изминативе денови….

Дерби

Зверев во солзи по победата над Ѓоковиќ: Жал ми е, ти си еден од најголемите

Спортски

Зверев го урна Ѓоковиќ, па заплака: Жал ми е поради ова!

СуперСпорт

МКД Дерби Спортски OhridNews Слободен Печат Дерби Sport 1 Gol.mk

Зверев е последната пречка за Ѓоковиќ пред големото финале на ОИ

Дерби - 29.07.2021

Александер Зверев е последниот патник во полуфиналето на тенискиот турнир на Олимписките игри, откако ова попладне успеа лесно да го совлада францускиот предизвикувач. Жереми Шарди беше најпријатно изненадување во четвртфиналето на Олимпијадата, па ...

Ѓоковиќ му одржа тениска лекција на домашниот миленик во Токио, Србинот е во полуфиналето на ОИ

Дерби

Ѓоковиќ го растури Нишикори, загуби само два гејма од Јапонецот и се пласираше во полуфинале

МКД

„Супер-Ноле“ – Ѓоковиќ му дозволи само два гема на Нишикори

Екипа

Ѓоковиќ го „прегази“ Нишикори и се пласира во полуфинале

Спортски

Нишикори освои само два гема, Ѓоковиќ експресно во полуфиналето

Gol.mk

Ѓоковиќ руши рекорди, но ги смири навивачите: Ве молам, не зборувајте за медали!

СуперСпорт

SportMedia Спортклуб Спортманија Дриблинг Кајгана Република Опсервер

Хачанов ќе се бори за златото на тенискиот турнир во Токио

Точка - 30.07.2021

Карен Хачанов е првиот финалист на тенискиот турнир во Токио. Во полу-финалето, Хачанов го победи Пабло Карењо-Буста од Шпанија со 2:0 (6/3,6/3). Мечот траеше 80 минути. Хачанов доминираше против Шпанецот, беше многу поагресивен и направи помалку ...

Карен Хачанов е првиот финалист на Олимписките игри

Локално

Карено-Буста приреди сензација и го исфрли Медведев!

Gol.mk - 29.07.2021

Данил Медведев загуби од Пабло Карено-Буста (6-2, 7-6/5) и ги заврши настапите на Летните Олимписки Игри во Токио. Шпанскиот тенисер продолжи да игра во фантастична форма во јапонската престолнина.