TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВО ЖИВО) Прес конференција на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија Бектеши

Либертас - 14.01.2022

Прес конференција на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија ...

(Живо) Прес конференција на Битиќи и Бектеши

24Инфо - 14.01.2022

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија, Крешник Бектеши ќе одржат заедничка прес конференција.

(ВО ЖИВО) Прес конференција на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија Бектеши

Бриф - 14.01.2022

Со почеток во 19:00 часот, вечерва, заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија, Крешник Бектеши ќе одржат заедничка прес конференција.

Прес конференција на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија Бектеши (Во живо)

Канал5 - 14.01.2022

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија, Крешник Бектеши држат заедничка прес ...

(ВО ЖИВО) Прес конференција на Битиќи и Бектеши

Lider - 14.01.2022

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија, Крешник Бектеши ќе одржат заедничка прес конференција.

Следете во живо: Прес конференција на Битиќи и Бектеши

Република - 14.01.2022

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија, Крешник Бектеши ќе одржат заедничка прес конференција.

Бектеши на прес конференција за решение на енергетската криза

Канал5 - 13.01.2022

Министерот за економија, Крешник Бектеши рече дека ТЕ-ТО ќе работи непречено за да се обезбедат доволни количества електрична енергија ...