TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Скопје1 - 20.09.2021

„Целокупната јавност и скопјани вчера имаа можност да видат како е наместен тендер во јавното претпријатие Водовод, во вредност од 300.000 евра, каде што фирмите КБК Инженеринг и Кодинг 2, во јули 2020-та година започнале реконструкција на водоводна ...

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Курир

(ФОТО) Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Lider

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Фокус

Опозицијата изнесе нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Нетпрес

Арсовски: Работите на „Варшавска“ се вршеле во јули, а Весковски дава „докази“ за завршен тендер во октомври 2020

МКД

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Канал5

Република Скопско Ехо Опсервер +инфо Сител MTM MakPress

Арсовски: Тендер тандемот Шилегов – Весковски местеле тендер

Press24 - 20.09.2021

Огромни скандали и страшни криминалии и прекршување на закони се направени од страна на кадрите на СДСМ во институциите со кои што владеат. Почнувајќи од централната власт, па потоа Петре Шилегов во Град Скопје, а по него и следствено директорите на ...

ВМРО-ДПМНЕ објави скандал: Директорот на Водовод и Шилегов местеле тендер за фирма блиска на СДСМ

Мак. Весник

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Весковски и Шилегов за наместен тендер - Водовод тврди смешни и трагикомични клевети

Сител

ВМРО – ДПМНЕ објави скандал во Град скопје- директорот на Водовод и Шилегов местеле тендер за фирма блиска на СДСМ

Алфа

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Шилегов и Весковски за местење тендер

Р.С.Европа

Арсовски: Тендер тандемот Шилегов – Весковски местеле тендер, прво ја завршиле набавката, па распишале тендер каде добитник е компанијата која претходно ја завршила работата

Курир

Шилегов и Весковски ја завршиле набавката, па распишале тендер, обвинува Арсовски

Скопје1

Сител Lider Локално Република Опсервер Нетпрес +инфо Денешен

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Шилегов и Весковски за местење тендер, ЈП Водовод демантира

360 степени - 19.09.2021

Тврдењата на Арсовски дека наводно е наместен тендер од 300 000 евра, директорот на ЈП Водовод и канализација Скопје ги нарече „смешни и трагикомични клевети“ ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и директорот на ЈП ...

Весковски и Шилегов договориле и направиле, па отпосле распишале тендер за да ја исплатат фирмат, тврди ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Весковски и Шилегов договориле и направиле, па отпосле распишале тендер за да ја исплатат фирмата која реконструирала

Курир

Весковски и Шилегов договориле, па отпосле распишале тендер за да ја исплатат фирмата која реконструирала

Нетпрес

Весковски и Шилегов договориле и направиле, па отпосле распишале тендер за да ја исплатат фирмата која реконструирала

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Весковски и Шилегов договориле и направиле, па отпосле распишале тендер

Канал5

СКОПСКИ ТЕНДЕРИ: Шилегов и Весковски прво договориле и завршиле работа, па отпосле распишале тендер за да ја исплатат фирмата

Денешен

360 степени MakPress Р.С.Европа Курир Канал5 Lider Република Денешен

Весковски бара извинување од ВМРО-ДПМНЕ инаку ќе поднесе тужба

Локално - 19.09.2021

Смешни и трагикомични се денешните клевети изнесени од страна на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димитар Арсовски, дадени пред почеток на престојната изборна кампања за локалните избори. Јас, како генерален директор на ЈП Водовод и канализација Скопје, ...

Весковски до Арсовски: Манипулации и невистини, јавно извинување или на суд за клевета

МКД

Весковски го демантира ВМРО и бара извинување

24Инфо

Повторно клевети од Белата Палата: Димче од ВМРО ДПМНЕ ќе се извини за лажните вести или следува тужба, најави Водовод

Centar

Директорот Весковски бара извинување од ВМРО-ДПМНЕ, во спротивно се закани со тужба

Фокус

Весковски го демантира ВМРО-ДПМНЕ и бара извинување

Сител

ЈП Водовод и каналаизација го демантира Арсовски: Бараме извинување и повлекување на изнесените лаги и невистини

Press24

Канал5 +инфо MTM MakPress