TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругата на Миле Китиќ му ја намести Сораја

Репортер - 15.01.2018

Српскиот фолк-пејач Миле Китиќ целосно го смени имиџот. 66-годишниот пејач открил дека ваквата промена се должи на сугестиите на неговата сопруга, која го уверила дека треба да оди во чекор со времето.

Пејачот на 66 години драстично го промени имиџот - за се е виновна неговата сопруга

Press24 - 15.01.2018

Кога пејачот го претставил својот нов имиџ, реакциите биле повеќе од поделени. Дијаманти, сакопец часовник, бунда, стап со циркони- се е тоа дел од новото издание на Миле Китиќ во новиот спот.

Фото: Српски пејач во стилот на славниот рапер 50 Цент

Канал5 - 13.01.2018

Мегапопуларниот американски рапер 50 Цент во далечната 2003 година сними интересен спот во кој носеше бунда и имаше стап украсен со дијаманти, а околу него се шетаа убави девојки облечени само во долна облека. Видеото беше за песната „P.I.M.P." .