TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камчева: 350 илјади евра му однесов на Боки 13, се разлути кога виде дека фалат 150 илјади евра

Телма - 10.12.2019

Ана Камчева беше денешниот и втор сведок во случајот Рекет. Сопругата на бизнисменот Орце Камчев во судница призна дека плачела кога и ги барале парите за нејзиниот сопруг да излезе од притвор.

Сопругата на Орце Камчев сведочеше за случајот „Рекет“

Алсат-М - 10.12.2019

Осум милиони евра требало да даде Орце Камчев за да го снема предметот „Империја“ кој СЈО го водеше против него. Во судница денеска за деталите од средбите со Боки 13 и Зоран Кичеец додека беше во притвор, раскажуваше сопругата на Орце, Ана.

Ана Камчева сведочи како се собирале и се пренесувале парите во „Рекет“

Канал5 - 10.12.2019

Катица Јанева никогаш не побара директно пари од нас, но се плашевме од нејзината моќ и блискоста на Бојан Јовановски со луѓе од власта , вели сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева при денешното сведочење во случајот „Рекет“.

Не знаев дека Камчев снимал додека ги броевме парите, тврди благајничката од Орка

МКД - 10.12.2019

По Ана Камчева, сопругата на Орце Камчев, на денешното судење за „Рекет“, во судница како сведок се појави благајничката во Орка Холдинг, Мирјана Бошковска. На прашање на обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, ...

Ана Камчева сведочеше за случајот „Рекет“

Алфа - 10.12.2019

Ана Камчева сопругата на бизнисменот Орце Камчев, 350 000 евра спакувани во несесер, му дала на Боки 13 во неговиот стан во Орман, говореше Камчева денеска како сведок на обвинителството за милионскиот рекет.

Кај Камчев Донесов 710.000 евра во две спортски торби, Едната беше долга еден метар, сведочеше благајничката Мирјана ...

Сакам да кажам - 10.12.2019

Мирјана Бошковска, благајник во „Орка холдинг“ за која Орце Камчев во петочното сведочење рече дека заедно го избројале милионот евра за во торбата „луј витон“ што подоцна му ја дале на првообвинетиот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13, пристапи да ...

Сметководителката на „Орка Холдинг“ во „Рекет“: Парите ги вадев од сметките на сопругата, мајката и сестрата на Камчев

360 степени - 10.12.2019

Девизниот референт и благајничка во „Орка Холдинг“, Мирјана Бошковска попладнево сведочеше за случајот „Рекет“ каде обвинети се Бојан Јовановски и Катица Јанева. Таа, како што рече, имала овластување и за приватните сметки на семејството Камчеви и ...

Обвинителството истражува дали има елементи на кривично дело во новите разговори поврзани со „Рекет“

Локално - 10.12.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ги истражува снимките објавени на Јутјуб, а кои во кои се слуша глас кој наликува на оној на бизнисменот – сведок во случајот „Рекет“.

Благајничката на Камчев: Во домот на Камчев однесов две спортски торби со 710.000 евра

Фокус - 10.12.2019

Мирјана Бошковска, девизен референт и благајник во „Орка холдинг“ во моментот сведочи на судењето за случајот „Рекет“, а пред неа сведочеше Ана Камчева. Таа пред судот појасни како ги вадела парите од приватните сметките на Камчеви.

Камчева: Боки ми рече „За два дена ќе го уапсат Мијалков“, и така и беше

МКД - 10.12.2019

Освен дека Бојан Јовановски му барал пари на Орце Камчев со образложение дека ќе му помогне да не се отвораат постапки за него, на денешното рочиште за „Рекет“ Ана Камчева обвини и дека Јовановски знаел и за отворањето постапки за други лица.

Парите од Камчеви ги сменив во евра со обезбедување, сведочеше благајничката

А1 On - 10.12.2019

По паузата во Кривичниот суд во Скопје продожи судењето за предметот „Рекет“, сведочеше благајничката на семејството Камчеви, Мирјана Бошковска. Таа била девизен референт и благајничка во фирмите на Камчеви.

Бошковска: На Камчев во две торби му донесов 710.000 евра

Слободен Печат - 10.12.2019

На прашање на одбраната на второобвинетата Катица Јанева дали нарачувала сумите во какви апоени биле парите, сведокот рече дека тоа не зависело од нив, туку какви апоени имало, така ги земале.

Боки до Камчева: Се сеќаваш ли што ми зборуваше мене за маж ти, свекрва ти, за золва ти?

МКД - 10.12.2019

Многу добро ве држи меморијата, ѝ рече Бојан Јовановски на сведокот Ана Камчева поставувајќи ѝ прашања на судењето за „Рекет“. Прашањата на Бојан Јовановски главно се однесуваа на тоа што наводно му го зборувала Камчева на нивните средби, за својот, ...

Сметководителката извадила 50 милиони денари од сметките на Ратка и Кристина Камчеви

+инфо - 10.12.2019

Таа не знаела за која цел се парите, кои ги донела во две спортски торби. Сведокот Мирјана Бошковска, вработена во Орка холдинг, во последниве две години како девизен референт и благајник и овластено лице на сметките во фирмите на Камчеви, на ...

Сметководителката на Камчев му донела 710.000 евра, претходно ги сменила во менувачница

24Инфо - 10.12.2019

Суми од 12, 5, 18 и 24 милиони денари биле повлекувани на неколки пати во декември 2018 и февруари 2019 година од приватните сметки на Камчеви, сведочеше вработена кај Орце Камчев на денешното рочиште за „Рекет”.

Благајничката во домот на Камчев однела две торби со 710.000 евра, Боки ја праша како тогаш парите ги собрало во една ...

365 - 10.12.2019

По сопругата на Орце Камчев, Ана, денеска во „Рекет“ на пултот за cведоци застана и Мирјана Бошковска – девизен референт и благајничка во фирмите на Камчеви. Таа cведочеше дека во декември 2018-та и во февруари годинава во повеќе наврати вадела ...

Сведочење на Ана Камчева во случајот „Рекет“

Академик - 10.12.2019

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ сведочеше сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева. Таа во сведочењето нагласи дека Бојан Јовановски ги знаел сите чекори на СЈО и дека поранешната обвинителка Катица Јанева ѝ се заканувала со својата моќ.

Благајничката на Камчев открива: Во неговиот дом однесов торби со 710 илјади евра

Точка - 10.12.2019

По Ана Камчева, на денешното рочиште за случајот рекет сведочеше и девизниот референт благајник на „Орка Холдинг“, Мирјана Бошковска. На прашањето на обвинителката Вилма Русковска, благајничката на Камчев откри дека во декември 2018-та и февруари ...

Камчева: Се плашев од Јовче Ременски

Канал5 - 10.12.2019

Се плашев од Јовче Ременски, затоа средбите со Горан беа надвор од УБК, рече во своето сведочење сопругата на Јордан Камчев, Ана на денешното рочиште за „Рекет“ во Кривичниот суд. „На мое барање средбите со директорот на УБК, Горан Николовски, не се ...

Бошковска: Парите кај Камчев ги донесов во две спортски торби, не знаев за која намена му се

ТВ21 - 10.12.2019

Мирјана Бошковска, благајничка и девизен референт во „Орка Холдинг“, објасни како ги однела парите на Јордан Камчев. Боки 13 постави неколку прашања, додека одбраната на Јанева немаше прашање кон Бошковска.

Дуковски: Не знам дали е точно дека Ана Камчева се сретнала со Заев

Локално - 10.12.2019

Има контрадикторности во изјавите на сите сведоци, рече Сашо Дуковски, адвокат на првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13. „Нека поминат и другите сведоци, ги слушнавте и вие.

Ана Камчева не потврди со сигурност дека Катица Јанева знаела оти дома кај Боки 13 ќе дојдат на гости таа и Зоран ...

Сакам да кажам - 10.12.2019

Адвокатката на Катица Јанева, која на Орце Камчев не му постави прашање во петокот, денеска на судењето за „Рекет“ вкрстено го испрашуваше сведокот Ана Камчева во насока да ги девалвира нејзините тврдења дека Јанева влијаела на каков било начин за ...

Јовановски до благајничката на Камчев: Како е можно пари од две спортски торби да ги собере во една помала ташна?

Локално - 10.12.2019

На жолти ливчиња пишувавме колку пари има, обична спецификација колку има од 50, колку има од 100, рече благајничката на Орка Холдинг и сите сметки на фамилијата Камчеви, Мирјана Бошковска.

Камчева: Јанева му се јавуваше на Орце во домашен притвор велејќи „Се ќе биде ОК“

Фокус - 10.12.2019

Адвокатката Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Орце Камчев, во денешното сведочење за случајот „Рекет“ призна дека екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева никогаш лично не побарала пари.

Бошковска: Во декември на три пати извадив пари од приватните сметки на Ратка и Ана Камчеви

Локално - 10.12.2019

Благајникот, овластено лице во Орка Холдинг и сите сметки на фамилијата Камчеви, Мирјана Бошковска сведочи во случајот „Рекет“ дека во декември на три пати извадила пари од приватните сметки на Ратка Камчева и Ана Камчева.

Сведочи благајник во „Орка холдинг“: Во февруари извадив 38 милиони денари, ги претворив во евра, и ги предадов на ...

ТВ21 - 10.12.2019

Во моментов во Кривичен суд за случајот „Рекет“ сведочи Мирјана Бошковска, девизен референт и благајник во компаниите на „Орка Холдинг“. Таа потврди дека има вадено пари од сметките на Ана Камчева и мајката на Орце, Ратка, како и од сестрата ...

Ана Камчева: „Беа во прашање ситни банкноти, од по 50, 100, 200 и 500 евра“

МКД - 10.12.2019

Обвинетата специјална обвинителка Катица Јанева немаше прашања за сведокот Ана Камчева. Во нејзино име неколку прашања на Камчева ѝ поставија адвокатите Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев. Нивните прашања се однесуваа на тоа дали Јанева некогаш директно ...

Заврши сведочењето на сопругата на Камчев

Алсат-М - 10.12.2019

Заврши сведочењето на Ана Камчева. Кажа дека на Боки во 1-ТВ му донела 350 илјади евра, а Кичеец ѝ позајмил уште 150 илјади, за да соберат 500 илјади евра, за Камчев да излезе од притвор. Камчева рече дека имала средба со Боки и Катица Јанева во ...

Заврши денешното рочиште за „Рекет“, продолжува на 24. декември со тројца сведоци

ТВ21 - 10.12.2019

Со сведочење на Ана Камчева, сопруга на Јордан Камчев и со девизниот референт и благајник во „Орка Холдинг“ Мирјана Бошковска, заврши денешното рочиште во случајот „Рекет“. Следното е закажано за 24 декември кога ќе сведочат Зоранчо Митровски, Томе ...

Камчева во „Рекет“: Јанева директно не барала пари, му се јавувала на Орце дека “се ќе биде ОК”

360 степени - 10.12.2019

Ана Камчева во денешното нејзино сведочење рече дека поранешната специјална обвинителка се јавувала на нејзиниот сопруг Орце Камчев додека бил во домашен притвор за „Империја“ за да го убедуваа како што рече дека “се ќе биде ОК”.

Боки 13 знаеше и дека ќе го уапсат Мијалков - сведочеше Камчева, Јовановски ја праша за бугарските пријатели

Фактор - 10.12.2019

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од прашањата кои на судењето за Рекет Бојан Јовановски и ги постави на Ана Камчева, која е ...

Јовановски: Осудете ме, да не се мачиме

Слободен Печат - 10.12.2019

Обвинетиот Јовановски рече дека за Камчева ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело и откако повторно беше опоменат од судијката се пожали дека ништо не му е дозволено да ја праша Камчева.

Камчева: Катица никогаш не побара пари од мене

Press24 - 10.12.2019

Адвокатката на Катица Јанева, која на Орце Камчев не му постави прашање во петокот, денеска на судењето за „Рекет“ вкрстено го испрашуваше сведокот Ана Камчева, сопруга на бизнисменот Орце Камчев.

Милион и пол евра си добил поклон, зарем треба уште, му се уфрли Русковска на Боки 13 при испрашувањето на сведокот Ана ...

Сакам да кажам - 10.12.2019

Во продолжение на денешното сведочење во „Рекет“ на Ана Камчева, сопруга на Орце Камчев, првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 ѝ поставуваше директни прашања. „Дали се сеќавате што ми зборувавте при нашите средби за сопругот Орце Камчев, за ...

Камчева: Се плашевме од моќта на Јанева, Боки 13 ги знаеше сите чекори на СЈО

24 Вести - 10.12.2019

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева на кои било договарано како тие може да му помогнат на нејзиниот сопруг за ...

Боки до Камчева: Ги памтиш ли гала-вечерите во вашата велелепна палата?

МКД - 10.12.2019

Јас сум добро воспитан и се држам до своето добро однесување, рече Бојан Јовановски на опоменувањето од судијката Васка Николовска-Масевска. дека поставува ирелевантни прашања Јовановски неколку пати беше опоменат од судиите дека поставува прашања ...

Камчева: Јанева се фалеше со нејзината моќ

Нова ТВ - 10.12.2019

Според денешното сведочење на Ана Камчева, сопруга на Орце Камчев, второобвинетата во случајот „Рекет“, Катица Јанева во домот на првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 побарала повлекување на гаранцијата од над 14 милиони евра во замена на мерката ...

Камчева призна дека по операцијата два пати го посетила Боки во „Систина“

Либертас - 10.12.2019

Јовановски на денешното рочиште за Рекет ја праша Ана Камчева и дали го посетувала додека тој бил во „Систина“ за да се оперира, на што таа одговори потврдно. -Да, бев два пати, заедно со Кицеец и докторот, рече ...

Боки 13 до Русковска: 1,5 милиони евра се измислени во вашата глава

360 степени - 10.12.2019

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, на денешното рочиште ја испрашуваше Ана Камчева која претходно сведочеше за средбите со него и парите кои ги барал за поволности на нејзиниот сопруг Орце Камчев осомничен во Империја.

Камчева: Се надевам дека помогнав со моето сведочење

Локално - 10.12.2019

Ана Камчева без никаков коментар си замина од Кривичниот суд, откако сведочеше во случајот „Рекет“. Таа само кратко рече дека се што имала, кажала на рочиштето и замина. „Се што имав кажав, се надевам дека помогнав со моето сведочење“, рече Камчева.

Камчева без коментар за сведочењето за Рекет

24Инфо - 10.12.2019

Ана Камчева по денешното сведочење за Рекет не сакаше да коментира ништо. Судењето продолжува со сведочење на сметководителката на Камчеви, Мирјана Бошковска. Таа покрај Камчева извадила 350.000 евра од сметките на Орце и Ана.

Камчева: Со директорот на УБК се видов надвор, бидејќи таму работи Јовче Ременски

360 степени - 10.12.2019

Сопругата на Орче Камчев, Ана, во денешното сведочење рече дека за рекетот кој од нив го барале Бојан Јовановски и Катица Јанева го известила и директорот на УБК, Горан Николовски. Одговарајќи на прашањата на Боки 13 и неговиот адвокат таа рече дека ...

Камчева: Два пати го посетив Боки 13 по операцијата во „Систина“

Фокус - 10.12.2019

Бојан Јовановски бараше од Ана Камчева на денешното судење за „Рекет“ да опише точно каков бил несесерот во кој наводно му дала 350.000 евра. Тогаш таа рече дека несесерот и го дала нејзината свекрва Ратка Камчева, и била со светла праска боја.

Рускоска до Боки13: Милион и пол евра добил поклон, зарем треба уште

Press24 - 10.12.2019

На денешното судење за Рекет на кое сведочи сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, Боки 13 и поставуваше прашања, а во тензичната атмосфера се уфрли и Вилма Русковска. Тој ја праша Ана дали добил подароци од неа и какви, а се вмеша и Русковска.

Ана Камчева за првата средба со Боки 13: Се случи во домот на Јовановски во Орман

Канал5 - 10.12.2019

Во своето сведочење пред Судот сведокот на обвинителството Ана камчева ја раскажа и својата прва средба со обвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13. -Дојде денот за средбата со Катица Јанева.

Камчева: Се плашев од Јовче Ременски, затоа средбите со Горан беа надвор од УБК

+инфо - 10.12.2019

Сашо Мијалков беше притворен откако ни кажа ти, му одговори Камчева на Боки откако тој ја праша да наведе за кои лица тој откривал важни информации и за притвори на други. На мое барање средбите со директорот на УБК, Горан Николовски.

Боки 13 до Камчева: Точно ли е дека ми спремавте специјални вечери во вашиот дом?

Фокус - 10.12.2019

Додека Бојан Јовановски ја испрашуваше Ана Камчева, сведок на денешното рочиште за случајот „Рекет“, на моменти ја откриваше и својата страна од приказната. Тој откри дека често бил гостин во домот на Камчеви, па дури и рече дека Камчева му спремала ...

На Камчева ѝ застана часовникот во судница

МКД - 10.12.2019

„Колку е точно часот?“, ги праша Камчева судиите и си го намести часовникот. Бојан Јовановски побара и втора пауза за време на сведочењето на Ана Камчева. Кога траеше паузата од неколку минути, на Камчева ѝ застана скапиот сребрено-црн часовник што ...

Камчева: Со Николовски не се видов во УБК бидејќи Јован Ременски беше пријател со Боки

24Инфо - 10.12.2019

Како и на претходното рочиште кога сведочеше Орце Камчев, така и денеска адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски го оспори сведочењето на Ана Камчева. Според него, таа на денешното судење сведочела различно од изјавата во истрагата, штоо обвинителката ...

Боки 13 до Камчева: Се сеќавате ли дека ми правевте специјални вечери?

А1 On - 10.12.2019

Бојан Јовановски – Боки 13 во судницата го испитува сведокот Ана Камчева, а двајцата доаѓаат во конфликт па судијката ги опоменува да се смират. „Ве толерирам, преќутувам, за да не дојде до сцена, ама вие двајца си правите муабет, наместо ...