TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата избрана – Мицкоски најавува фуриозен старт

Бриф - 23.06.2024

Пратениците со 77 гласа „за“ и 22 „против“ вечерва (23 јуни) ја изгласаа новата Влада на Северна Македонија, предводена од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Со Мицкоски на премиерската позиција, во Владата ќе има 23 министри, а од нив пет ќе ...

Мицкоски ветува економски развој, за СДСМ владината програма е манипулативна

Р.С.Европа

Мицкоски: „Време е да се засукаат ракавите и решат проблемите“

Глас на Америка

Не најавувам меден месец од 100 дена влада, оваа генерација на власт нема опции за пропуст, кажа Мицкоски во експозето, СДСМ го прашува зошто ги излажа граѓаните за северна, за ДУИ и за францускиот предлог

Сакам да кажам

Почна расправата за новата влада

Сител

Мицкоски најавува фуриозен почеток на инвестиции и реформи и не бара 100 дена меден месец

Телма

Мицкоски: Македонија е наша заедничка тврдина – да ја направиме место на просперитет, правда и надеж за сите

Алфа

еМагазин Алсат-М ТВ21 Алсат-М Курир Нетпрес Н.Македонија

Мицкоски: Нема да барам сто дена меден месец

Deutsche Welle - 22.06.2024

Мандатарот Христијан Мицкоски во Собранието најави инвестиции, намалување на даноците и зголемување на пензиите. „Доаѓа часот кога татковината треба да направи повеќе за граѓаните. Секој од вас направи сѐ за својата татковина, сега е време таа да ...

Мицкоски најави прва инвестиција во вторник

Сител

На Мицкоски не му требаат 100 дена меден месец – одговорност за секој криминал и инвестиции

Фокус

Мицкоски за во вторник најави прва инвестиција од над 400 милиони евра

Gostivarpress.mk

Мицкоски: Доаѓа времето кога татковината треба да направи повеќе за граѓаните, прва инвестиција во вторник

OhridNews

Мицкоски на пленарната седница за избор на Владa најави инвестиција од 400 милиони евра

Нетпрес

Мицкоски: Доаѓа времето кога татковината треба да направи повеќе за граѓаните, прва инвестиција во вторник

Вечер Прес

Либертас 360 степени 365 24 Вести Zoom Република MakPress

Мицкоски: Државата е во клиничка смрт, не барам сто дена меден месец туку најавувам фуриозен почеток на инвестиции и ...

Курир - 22.06.2024

Од она што го дознаваме за состојбите во државата, ситуацијата е рамна на клиничка смрт во повеќе клучни области, девастирана до мера на непрепознатливост каде институциите се доведени пред буквална пропаст и незапаметена нефункционалност.

Мицкоски: Ситуацијата во државата е рамна на клиничка смрт, институциите се доведени до пропаст и нефункционалност

4NEWS

Мицкоски од Собранието: Државата е во клиничка смрт, не барам сто дена меден месец туку најавувам инвестиции и реформи

Макфакс

Мицкоски: Државата е во клиничка смрт, институциите се доведени пред пропаст

А1 On

Мицкоски од Собранието: Државата е во клиничка смрт, не барам сто дена меден месец туку најавувам фуриозен почеток на инвестиции и реформи

Опсервер

МИЦКОСКИ: Државата ни е во клиничка смрт, не барам 100 дена меден месец, најавувам фуриозен почеток на инвестиции и реформи

Денешен

Мицкоски од Собранието: Државата е во клиничка смрт, не барам сто дена меден месец туку најавувам фуриозен почеток на инвестиции и реформи

MTM

Скопје инфо 24Инфо Вечер Прес Точка Скопје1 Курир MakPress