TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Причината за смртта на Италијанецот и труењето на децата во Хрватска е јаглерод моноксид

+инфо - 14.08.2019

Наводно, причината за смртта на Италијанецот и труењето на децата во Хрватска е јаглерод моноксид од моторот на бродот. Точната причина допрва треба да биде соопштена и официјално, пренесуваат медиуми.

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Макфакс - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

24Инфо - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Откриена причината за смртта на Италијанецот во Хрватска, децата сè уште се живото загрозени

Република - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Centar - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италијанец на Хвар починал од труење со јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Вечер - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италјанец почина на Хвар - откриена е причината за неговата смрт

Сител - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италјанец почина на Хвар – откриена е причината за неговата смрт

4NEWS - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италијанецот кој беше пронајден мртов на брод во Хрватска, починал од јаглерод моноксид

Слободен Печат - 14.08.2019

Полицијата соопшти дека телото на човекот било пронајдено и дека уште пет лица биле хоспитализирани во КБЦ во Сплит. Меѓу нив има две деца во сериозна состојба, кои веднаш биле ставени на респиратор.