TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Речиси сите пожари не се случајност

Н.Македонија - 20.03.2019

Пожарот што деновиве зафати делови на Скопска Црна Гора повторно го актуализира проблемот со заштитата на природната околина во Скопје, во време кога градот конечно почна да дише малку почист воздух.

Кај Метимир горела нискодабова шума

Тера - 19.03.2019

Во текот на вчерашниот ден, во попладневните часови забележaн e пожар кај м.в. Висока глава с.Метимир каде гори нискодабова шума. Од Центарот за управување со кризи соопштија дека на терен излегле екипи од ЈП „Национални Шуми“ „Кајмакчалан“ Битола.

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски пожари кај Македонски Брод

24 Вести - 19.03.2019

Палењето на пасишта и стрништа е причината за најголемиот број на шумски пожари кои се активираа на повеќе места низ државата и неповратно ја уништуваат природата, но и земаат човечки жртви.

Изгаснат пожар кај велешко Иванковци

24Инфо - 19.03.2019

Попладнево пожарникарите од ППЕ – Велес изгаснаа пожар под сува трева трња и стрништа на еден километар пред селото Иванковци. Пожарникарите апелираат до месното население посебно до земјоделците, да не палата стрништа, затоа што и безначајните ...

Шумските пожари почнаа порано од вообичаено, ЦУК на готовс – разговор во Студио 1

1tv - 19.03.2019

Изминатите неколку денови на повеќе локации на територијата на Македонија избувнаа пожари. На оваа тема гостин во отвореното Студио 1 е Надица Вчкова од Центарот за управување со кризи. Во однос на причината за избувнување на пожарите вели дека ...

За три месеци 545 пожари на отворено во скопско, тројно повеќе од лани, Пожарната бара комунална полиција

Сакам да кажам - 19.03.2019

Речиси тројно е зголемен бројот на пожари на отворено во скопскиот регион. Бригадата за противпожарна заштита на Скопје од први јануари до 18 март интервенирала на 545 пожари. Најмногу од интервенциите биле запелена сува трева.

Состојба со пожарите на отворен простор

1tv - 19.03.2019

Во Скопскиот регион, пожарот кој започна вчера на Скопска Црна Гора е под контрола, екипите се на терен и интервенираат на целосно гаснење на пожарот. Во Македонски Брод, има четири активни шумски пожари и тоа во атарите на селата Крушје, Локвица, ...

Секој ден пожари: Државата во пламен, што да очекуваме на лето?

еМагазин - 19.03.2019

Речиси и да нема ден без неколку пожари во земјава, а веќе има и неколку жртви. Настраданите се лица во поодминати години кои беа зафати од огновите што сами ги запалиле. Најсвеж пример за тоа е завчерашниот случај во село Оризари, кочанско.

Не стивнуваат пожарите низ кумановско

Кумановски м. - 19.03.2019

Шест пожари изминатото деноноќие изгаснале кумановските пожарникари, а две од интервенциите биле на поголеми шумски пожари. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, шумски пожар повторно имало во атарот на селата Скачковце ...

Изгаснат пожар кај велешко Иванковци

А1 On - 19.03.2019

Попладнево пожарникарите од ППЕ – Велес изгаснаа пожар под сува трева, трња и стрништа на еден километар пред селото Иванковци. Пожарникарите апелираат до месното население посебно до земјоделците, да не палат стрништа, затоа што и безначајните ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора, гори кај Македонски Брод и Битолско

+инфо - 19.03.2019

Во Скопскиот регион, пожарот кој почна вчера на Скопска Црна Гора е под контрола, екипите се на терен и интервенираат на целосно гаснење на пожарот, информира Центарот за управување со кризи.

Изгаснат пожар кај велешко Иванковци

Опсервер - 20.03.2019

Попладнево пожарникарите од ППЕ – Велес изгаснаа пожар под сува трева трња и стрништа на еден километар пред селото Иванковци. Пожарникарите апелираат до месното население посебно до земјоделците, да не палата стрништа, затоа што и безначајните ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

Канал5 - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

Нетпрес - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

А1 On - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

Независен - 19.03.2019

ожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

Сител - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

Локално - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Активни четири шумски пожари кај Македонски Брод, пожарот на Скопска Црна Гора под контрола

24Инфо - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

Опсервер - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

ЦУК апелира, ако забележите сомнителни места каде што има оган или чад веднаш да пријавите

Скопје инфо - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски кај Македонски Брод

MTM - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот во скопско ставен под контрола, активни четири во околината на Македонски Брод

МКД - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, активни четири шумски пожари

Нова ТВ - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, пламтат четири шумски пожари кај Македонски Брод

еМагазин - 19.03.2019

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна вчера е ставен под контрола. Екипите се на терен и интервенираат за целосно да го изгаснат, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Македонски Брод има четири активни шумски пожари – во атарите на ...

Центар за управување со кризи: Состојба со пожарите на отворен простор

Опсервер - 19.03.2019

Во Скопскиот регион, пожарот кој започна вчера на Скопска Црна Гора е под контрола, екипите се на терен и интервенираат на целосно гаснење на пожарот. Во Македонски Брод, има четири активни шумски пожари и тоа во атарите на селата Крушје, Локвица, ...