TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дилема: Ќе може ли да се гласа со старите лични документи?

Сител - 25.02.2024

Сите лични документи со старото уставно име, чија важност не е истечена, треба да бидат валидни на денот на избори, смета поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, бидејчи како што вели, избирачкотот право се добива врз основа на полнолетство ...

Желба има, потписи слабо: Ниту еден претендент за на Водно не собра 10.000 за два дена

Скопје1

Левица почна на пазар да собира потписи за Ванковска, луѓето не се потпишуваат

Курир

Поддршка на кандидатури за претседател: Резултат од собирањето потписи од граѓаните во првите два дена – Османи на чело, Ванковска и Димитриевски се следните на листата

Lider

Нов пресек: Проверете колку потписи досега собрале претседателските кандидати

Press24

(Фото) Еве колку потписи собраа кандидатите за претседател во првите два дена

24Инфо

Видео: Еве како ДУИ собира потписи за Османи

Антропол

Фактор Канал5 Телма Lider Канал5 Lider Lider ТВ21

Дел од кандидатите за претседател немаат проблем, други се мачат да ги обезбедат неопходните потписи

24 Вести - 25.02.2024

Продолжува офанзивата на политичките партии но и независните претседателски кандидати за собирање на потписи. Опозицискиот лидер Христијан Мицковски денеска од Битола ги повика граѓаните членството и симпатизерите на 3ти март да ги соберат потписите ...

Дел од кандидатите за претседател на добар пат, дел на маки да ги обезбедат неопходните потписи

Канал5

Расте бројот на собрани потписи од граѓаните – Османи, Димитриевски и Ванковска за два дена имаат најмногу

360 степени

Црвена младина: Охриѓани се потпишуваат за кандидатурата на Ванковска

Антропол

Апасиев: Потписите не се собираат сами, треба да одиш во ДИК

Антропол

За колку кандидати може да се даде поддршка за кандидатура?

Сител

Димитриeвски се потпиша за официјализирање на кандидатурата во ДИК Куманово

MakPress

MakPress Пулс24 Вечер Прес ММС 365 Фокус Сител А1 On

Реновирано и уредено од вредните раце на членовите и симпатизерите на Левица

Антропол - 25.02.2024

На Фејсбук беа објавени фотографиите од новоотворениот изборен штаб на проф.Ванковска и Левица, кој се наоѓа во строгиот центар на Скопје. -Претседателскиот изборен штаб на проф.Ванковска и Левица, реновиран и уреден исклучиво од вредните раце на ...

Која е проф. Билјана Ванковска?

Антропол

Делчево и Македонска Каменица: Потписот за Ванковска е и повеќе од важен

Антропол

Од претседателскиот штаб: Борбата почнува, потпиши се за Ванковска

Антропол

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Левица: Се собираат потписи за кандидатката Ванковска

Макфакс

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Левица: Се собираат потписи за кандидатката Ванковска

Опсервер

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб: Борбата почнува сега, потпиши се за Ванковска

Скопје1

MTM Press24 Кајгана Локално Zoom Точка

Левица на пазар почна да собира потписи за Ванковска

Нетпрес - 25.02.2024

Дали слабиот интерес на граѓаните е причина партијата Левица, којашто ја истакна кандидатурата на професорката Билјана Ванковска на претстојните претседателски избори, неопходните потписи да почне да ги собира на пазарите.

Партиите на терен за граѓанските потписи потребни за претседателски кандидат

Сител

Над 1000 потписи имаат Османи, Ванковска и Димитриевски, ДИК од утре еднаш дневно ќе известува за собраните потписи

Макфакс

Бујар Османи собрал најмногу потписи, по него следуваат Ванковска и Димитриевски

4NEWS

ДИК: Како стојат потенцијалните кандидати за претседател со бројот на собрани потписи за кандидатура

Опсервер

ДИК секојдневно ќе информира за бројот на собрани потписи за кандидатите за претседател

Мета

ДИК од утре еднаш дневно ќе известува за собраните потписи за кандидатите за претседател на државата

Република

А1 On 24Инфо Бриф МКД ТВ21 Во Центар Gostivarpress.mk Локално

Сè уште никој од претседателските кандидати не собрал 30.000 граѓански потписи

Алсат-М - 24.02.2024

Претседателските кандидати продолжија да собираат граѓански потписи за официјализирање на нивното учество во претседателската трка на 24 април. Досега, според ДИК, најголем дел од членовите кои најавија учество не успеале да обезбедат ниту половина ...

ИЗБОРИ 2024/ Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 имиња

Бизнис Вести

ИЗБОРИ 2024/ Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 имиња

Бриф

Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 имиња

Слободен Печат

Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 имиња

Република

Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 имиња

OhridNews

13 граѓани сакаат да се вселат во Вила Водно – Пендаровски и Силјановска-Давкова уште не се пријавени

МКД

24 Вести Денешен ТВ21 Zoom Н.Македонија Курир Нетпрес 24Инфо

Даштевски: Досега пријавени 11 кандидати за претседател на државата, поднесена и една пријава за независен пратеник

Zoom - 23.02.2024

Досега се пријавени 11 кандидати за претседател на државата, Вело Марковски, Билјана Ванковска, Томе Николовски, Бујар Османи, Господин Поповски, Максим Димитриевски, Стевчо Јакимовски, Арбен Таравари, Ѓорѓи Манасков, Мерсиха Смаиловиќ и Зорица ...

Даштевски: Досега пријавени 11 кандидати за претседател на државата, поднесена и една пријава за независен пратеник

Бриф

Даштевски: Досега пријавени 11 кандидати за претседател на државата, поднесена и една пријава за независен пратеник

Либертас

Даштевски: Досега пријавени 11 кандидати за претседател на државата

Курир

Даштевски: Досега пријавени 11 кандидати за претседател на државата, поднесена и една пријава за независен пратеник

CivilMedia

Даштевски: Досега се пријавени 11 кандидати за претседател на државата

Frontline

Даштевски: Досега пријавени 13 кандидати за претседател на државата

Независен

Нетпрес Локално Во Центар Слободен Печат Република Press24 Н.Македонија +инфо