TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферстапен ќе започне од последното место на ГН на Русија

Екипа - 24.09.2021

Возачот на Ред Бул и лидерот на шампионатот во Форума 1, Макс Ферстапен трката за Големата награда на Русија ќе ја започне од последната позиција поради промена на агрегатот на моторот. Како потсетување, Холнаѓенцот за оваа трка требаше да отслужи ...

Хамилтон претера со брзината во боксот и го „разнесе“ својот механичар (Видео)

Дерби - 24.09.2021

Луис Хамилтон може да вози далеку порелаксирано на денешните тренинзи и на утрешните квалификации во Сочи, но тоа очигледно донесе и опуштање кај седумкратниот светски првак, кој направи невообичаен кикс за негови стандарди.

ВИДЕО: Инцидент во Сочи, Хамилтон удри механичар од својот тим

Дриблинг - 24.09.2021

Луис Хамилтон учествуваше во инцидент за време на тренинг во Сочи, викендов се трката за Големата награда на Русија. Британецот доцна закочи и го уди со болидот механичарот од својот тим, за среќа се мина без последици.

Ферстапен ќе стартува последен во Сочи

Точка - 24.09.2021

Лидерот во генералниот пласман, во првенството на Формула 1, Макс Ферстапен, трката за Големата награда на Русија ќе ја започне од последната позиција. Ред Бул во болидот на Ферстапен, во паузата помеѓу првиот и вториот слободен тренинг, стави нова ...

Верстапен во Русија започнува од последното место!

Sport M - 24.09.2021

Валтери Ботас беше најбрз на првиот тренинг денес во пресрет на ГН на Русија, која се вози в недела. Луис Хамилтон денеска беше вицешампион, а по него следеше неговиот моментално најголем ривал Макс Верстапен.

Верстапен в недела ќе стартува од последното место во Русија!

Спортманија - 24.09.2021

Нов малер за лидерот во генералниот пласман во Ф1 шампионатот Макс Верстапен на неделното Гранд при за Големата награда на Русија ќе стартува од последното место. Ова стана јасно откако по денешниот прв тренинг, Верстапен имаше проблеми со болидот и ...

Хамилтон згази механичар од својот тим на тренинг во Сочи (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2021

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон направи мал инцидент за време на тренинг во Сочи каде во недела ќе се вози трката за Големата награда на Русија. Хамилтон влегувајќи во боксот, не закочи на време, па удри еден од механичарите во својот ...

Ред Бул ја искористи казната, Верстапен со нов мотор ќе тргне последен во Сочи

Gol.mk - 24.09.2021

Како што веќе се шпекулираше откако Макс Верстапен заработи санкција од три стартни позиции по судирот во Монца, за трката на Големата Награда на Русија, ќе дојде до промена во погонската единица.

Верстапен како последен ќе стартува во Сочи, Хамилтон со инцидент на тренингот!

SportMedia - 24.09.2021

Макс Верстапен од последното место ќе стартува на трката во Формула 1 за ГН на Русија во Сочи која ќе се одржи во недела. Холанѓанецот прво беше казнет со три места поради инцидентот со Хамилтон во Монца, за да потоа откако го промени агрегатот за ...

Инцидент: Хамилтон со болидот удри во механичарот на Мерцедес 🎥

Спортски - 24.09.2021

Актуелниот шампион Луис Хамилтон на денешниот тренинг пред задутрешната трка за Големата награда на Русија во Сочи имаше еден инцидент. Во инцидентот за среќа немаше последици за никого, членот на Мерцедес стана и покажа дека се е во ред со него.

ВИДЕО: Како Шумахер некогаш – Хамилтон имаше незгода во боксот со еден од механичарите

Спортклуб - 24.09.2021

Овој викенд се вози големата награда на Русија, на патеката Сочи. Актуелниот светски шампион Луис Хамилтон, при денешните тестирања, сакајки да дојде до подобри резултати, имаше мал инцидент со еден од механичарите во боксот.

Хамилтон си го прегази механичарот на тренинг за трката во Сочи (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2021

Актуелниот светски шампион во Формула еден, Луис Хамилтон, имаше мал инцидент на денешниот тренинг во пресрет на задутрешната трка за Големата награда на Русија на патеката во Сочи, кога при застанувањето пред својата гаража го прегази сопствениот ...

Официјална одлука: Ферстапен ќе стартува од последниот ред во Сочи поради важна промена (Фото)

Дерби - 24.09.2021

Макс Ферстапен доби казна за судирот со Хамилтон на Монца и му беше јасно дека ќе стартува три места поназад од она што ќе го избори на утрешните квалификации, но очигледно луѓето во Ред Бул одлучија да го жртвуваат овој гран при викенд во Сочи.

Хамилтон удри механичар во боксот (ВИДЕО)

Локално - 24.09.2021

Интересно беше на вториот слободен тренинг во Сочи, каде што возачите се подготвуваат за Големата награда на Русија. Дознавме дека Макс Верстапен ја сменил погонската единица и ќе стартува од последното место на почетокот на неделната трка, а истото ...

Ботас најбрз на првиот тренинг во Сочи

Опсервер - 24.09.2021

– Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, беше најбрз на денешниот прв слободен тренинг пред неделната трка во Формула 1 за Големата награда на Русија на патеката во Сочи. Финецот оствари резултат од 1:34, 427 минути, што беше за 0,211 секунди побрзо од ...

Леклер: Ферстапен е поагресивен возач од Хамилтон

Точка - 24.09.2021

Шарл Леклер, асот на Ферари, прговорил за ривалите од Мерцедес и Ред Бул, Луис Хамилтон и Макс Ферстапен. Возачот од Монте Карло, подолго се познава со Ферстапен, уште од периодот кога двајцата возеа картинг, Хамилтон го запознал во Формула 1.

Леклер: Ферстапен е поагресивен од Хамилтон

Екипа - 24.09.2021

Шампионатот во Форума 1 продолжува овој викенд со Големата награда на Русија кој ќе се вози во Сочи, а на неа Макс Ферстапен влегува со предност од пет бода во однос на Луис Хамилтон. Во пресрет на новиот Ф1 викенд, возачот на Ферари, Шарл Леклер ...

Продолжува војната на зборови помеѓу Ферстапен и Хамилтон

Слободен Печат - 23.09.2021

Блиската средба, односно судирот во Монца ги вжешти односите помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. По пауза од две недели наредниот викенд продолжуваат возбудувањата во Формула 1 шампионатот со трката за Големата награда на Русија која ќе се вози ...

Леклер ќе стартува од последната позиција на трката за ГН на Русија

Екипа - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Шарл Леклер трката за големата награда на Русија која ќе се вози во Сочи ќе ја почне од последната позиција. Монтежанецот ќе биде приморан да го промени моторот, односно дел од погонската единица.

Ф-1, Леклер стартува последен во Русија

Алсат-М - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Чарлс Леклер последен ќе ја започне трката за Големата награда на Русија. Причина за тоа е промената на моторот, што го потврди и италијанскиот тим. Леклер ќе се обиде да обезбеди место меѓу првите 10 во Сочи, имајќи предвид дека ...

Раиконен се врати во Сочи и ги изнасмеа новинарите со коментарот за последните две трки во Ф1

Дерби - 23.09.2021

Кими Раиконен објави дека заминува во пензија по крајот на тековната сезона во Формула 1, по што следеше неочекуван проблем за Финецот поради кој ги пропушти последните две трки во „најбрзиот циркус“.

Леклер доби нов мотор и ќе стартува последен во Сочи

Gol.mk - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Чарлс Леклер, ќе стартува од последната позиција на претстојната трка за ГН на Русија. Италијанскиот тим потврди дека го промени моторот во болидот на возачот од Сан Марино.

Леклер ќе стартува последен во Русија

Точка - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, од последната позиција ќе стартува во трката за Големата награда на Русија. Леклер, на патеката во Сочи ќе вози со нов мотор, четврти оваа сезона. Според правилата, во текот на сезоната дозволени се три промени на ...

Удар за Ферари: Леклер ќе стартува од последната позиција во Сочи

Локално - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ќе стартува од последното место на претстојната трка во Формула 1 за Големата награда на Русија поради употреба на нов мотор, објави италијанскиот тим. За Леклер ова ќе биде четврта промена на погонската единица, а ...

Леклер ќе стартува последен во Русија поради надградба на погонската единица

Дерби - 22.09.2021

Шарл Леклер ќе стартува од последната позиција на Формула 1 трката за Голема награда на Русија и тоа поради надградбата на погонската единица на која се реши неговиот тим Ферари. Болидот на Леклер ќе добие погонска единица со надградба на хибридниот ...