TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чалханоглу со два прекрасни гола и мајсторска асистенција го предводеше Милан до пласман во плеј-офот од ЛЕ (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.09.2020

Милан со 3-2 го совлада Бодо/Глимт и се пласираше во плеј-офот од Лига Европа, Хакан Чалханоглу го одбележа мечот со два прекрасни гола и мајсторска асистенција. Во отсуство на Златан Ибрахимовиќ, кој денеска дозна дека е заразен со ковид-19, Хакан ...

ЛЕ: Милан без Ибра се намачи против Бодо/Глимт

TopSport - 24.09.2020

Милан успеа да влезе во баражот за влез во групната фаза на Лига Европа, откако на „Сан Сиро“ без Златан Ибрахимовиќ успеа да стигне до 3:2 победа над норвешкиот Бодо/Глимт и да обезбеди меч со португалскиот Рио Аве, кој претходно го исфрли Бешикташ.

Ибрахимовиќ:Коронавирусот се осмели да ме предизвика,лоша идеја

Канал5 - 24.09.2020

Фудбалерот на Милано, Златан Ибрахимовиќ, проговори откако беше објавено дека е позитивен на коронавирус. Тој потврди дека не чувствува никакви симптоми и испрати порака во свој стил. "Вчера бев негативен и денес сум позитивен.

ВИДЕО: Чалханоглу одигра симултанка, со два гола и асистенција го отпиша Бодо Глимт

Gol.mk - 24.09.2020

Милан и без Златан Ибрахимовиќ , кој доби позитивни резултати на коронавирусот, успеа да се пласира во плеј-офот за пласман во Лига Европа. Калчолигашот од Милано го совлада Бодо Глимт од Норвешка (3-2) благодарение на расположениот Хакан Чалханоглу ...

ВИДЕО: Милан се намачи за победа над Бодо, Чалханоглу постигна два гола

Дриблинг - 24.09.2020

Италијански Милан добро се испоти да за го совлада Бодо Глимнт од Норвешка во третото коло од квалификациите во Лига Европа. Норвежаните поведоа по 15 минути за шок на „Сан Сиро“. Чалханоглу израмни во следната минута а Коломбо по додавањето од ...

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Кајгана - 24.09.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил заразен со коронавирус. „Вчера бев негативен, денес тестот е позитивен. Немам симптоми. Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја“, напиша Ибра на Twitter.

Ибрахимовиќ: Ковид собрал храброст да ме предизвика, лоша идеја (ФОТО)

24Фудбал - 24.09.2020

Шведскиот ветеран нема да биде во комбинација за вечерашната пресметка со Бодо во Лига Европа поради фактот што е заразен со коронавирус. По Лео Дуарте, Златан Ибрахимовиќ е вториот фудбалер на Милан кој изминативе денови е позитивен на тестирањето ...

Се огласи Златан: Ибра му испрати порака на коронавирусот по позитивниот тест (Фото)

Дерби - 24.09.2020

Сосема неочекувано и непредвидено, Стефано Пиоли нема да може да смета на Златан Ибрахимовиќ на неколку натпревари, откако искусниот шведски напаѓач беше единствениот од тимот на Милан кој има позитивен резултат на Ковид 19 по направените најнови ...

(ФОТО) Ибра повторно растури на Твитер: Ни короната ништо не му може

Спортклуб - 24.09.2020

Една од главните вести во фудбалот денеска е Златан Ибрахимовиќ кој е еден од многуте фудбалери заболени со корона вирус. Поради тоа вечерва нема да настапи во Лигата Европа, против норвешкиот Бодо, но дури ни тоа не му го уништи духот на шведскиот ...

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен Печат - 24.09.2020

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ потврди дека е позитивен на коронавирус, но и дека не чувствува никакви симптоми. Шведскиот напаѓач беше тестиран пред натпреварот од третото квалификациско коло за Лига Европа против Бодо/Глимт.

Ибрахимовиќ вчера негативен, денеска позитивен на коронавирус!

Expres - 24.09.2020

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, не настапи во денешниот дуел со норвешки Бодо/Глимт во квалификациите за Лига Европа поради позитивен тест на коронавирус. „Имав негативен тест за Ковид вчера и позитивен денеска. Немам симптоми засега.

Ибрахимовиќ ги воодушеви сите со пораката упатена до Коронавирусот

Спортманија - 24.09.2020

Откако дозна дека е позитивен на опасниот вирус, ѕвездата на Милан упати порака Златан Ибрахимовиќ вечерва нема да биде во тимот на Милан за дуелот против Бодо Глимт во квалификациите од Лигата на Европа.

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика мене.. Лоша идеја

Дриблинг - 24.09.2020

Напаѓачот на Милан се огласи по потврдата дека е заразен со Ковид-19. Ибрахимовиќ во негов стил објави Твит со кој уште една ја покажа неговата самодоверба и храброст. „Вчера имав негативен Ковид тест, денска позитивен. Немам никакви симптоми.

„Ибрахимовиќ е позитивен на Ковид-19, со мислите сме со вирусот“

Спортски - 24.09.2020

Поранешнот англиски фудбалер Гери Линекер често пати знае добро да се пошегува на нечија сметка. Сега го направи тоа на сметка на Ибрахимовиќ. Линекер се пошегува во време на пандемијата со коронавирусот, а тоа го направи откако слушнал дека ...

Ибрахимовиќ во елемент: Короната собра храброст да ме предизвика

Екипа - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ во свој стил го прокоментира позитивниот тест на Covid-19, при последното тестирање на фудбалерите на Милан пред денешниот меч со Бодо Глимт. Синоќешните тестови донесоа позитивен резултат кај Дуарте, поради што рано утрово беше ...

Златан Ибрахимовиќ позитивен на ковид-19

Р.С.Европа - 24.09.2020

Италијанскиот фудбалски клуб Милан соопшти дека 38-годишниот напаѓач Златан Ибрахимовиќ e позитивен на ковид-19. Од фудбалскиот клуб информираат дека Ибрахимовиќ е ставен во домашен карантин и дека ги информирале здравствените власти.

Ибрахимовиќ: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика, лоша идеја

Опсервер - 25.09.2020

Милано, 25 септември 2020 () – Ѕвездата на Милан – Златан Ибрахимовиќ, го даде првиот коментар откако стана јасно дека е заразен со КОВИД-19. – Вчера дадов негативен тест за КОВИД, а денес – позитивен. Немам никакви симптоми.

Ибрахимовиќ: Ковид-19 сака да ме тестира мене? Лоша идеја (ФОТО)

Sport 1 - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е последниот фудбалер што се зарази со коронавирусот . Голгетерот на Милан вечерва нема да може да игра против Бодо/Глимт во Лигата на Европа и ќе биде во домашна изолација.

Линекер стана вирален хит со коментарот за Ибрахимовиќ и коронавирусот (Фото)

Дерби - 24.09.2020

Милан ова попладне ја информираше јавноста дека Златан Ибрахимовиќ ќе мора да мине период во изолација, откако последниот брис покажал дека искусниот Швеѓанец е позитивен на коронавирус. Тоа значи дека Пиоли нема да може да смета на Златан на ...

Златан во негов стил: КОВИД се дрзна да ме предизвика! Лоша идеја

TopSport - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е последниот спортист кој имаше позитивен тест на корона вирус, и секако, тој одговори во неговиот стил откако беше потврдено дека нема да игра во Лига Европа вечерва и ќе оди во двенеделна изолација.

ФОТО: Ибра со урнебесен твит за неговиот позитивен тест на коронавирус

Sport M - 24.09.2020

Како што веќе објавивме, а го потврди и Милан, Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус и ќе мора во изолација. Сега и самиот тој се огласи на Твитер и потврди дека има позитивен тест, но неговиот твит е урнебесен.

Супер-твит на Гери Линекер: За Златан и короната…

Екипа - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е последната фудбалска суперѕвезда позитивна на коронавирус, откако попладнево беше објавено дека асот на Милан бил позитивен при последното тестирање, непосредно пред дуелот од квалификациите за Лигата на Европа против Бодо Глимт.

ФОТО: Линекер го жали вирусот Ковид-19 откако Ибрахимовиќ доби позитивен тест

Дриблинг - 24.09.2020

Отако беше потврдено дека Златан Ибрахимовиќ е позитивен на Ковид-19, следуваа низа реакции од познати спортисти и спортски работници од целиот свет. Една се издвојува, онаа на Гери Линекер.

Линекер со урнебесна реакција на веста дека Ибрахимовиќ е позитивен на Ковид-19

Sport 1 - 24.09.2020

Гери Линекер своевремено важеше за еден од најдобрите фудбалери во Европа, но потоа подеднакво добро се снајде и пред малите екрани како новинар. Во последните години Англичанецот покажува дека е крал на социјалните мрежи.

Ибрахимовиќ е позитивен на ковид-19!

Спортманија - 24.09.2020

Отпадна од комбинација за настап против Бодо Златан Ибрахимовиќ е позитивен на ковид-19, потврдија резултатите од вчерашните тестирања во пресрет на квалификацискиот меч на Милан против Бодо Глимт од Лигата на Европа.

Проблеми за Милан: Златан Ибрахимовиќ е позитивен на ковид-19

Gol.mk - 24.09.2020

Откако вчера стоперот на Милан , Лео Дуарте беше дијагностициран позитивен на ковид-19, сега многу поголеми проблеми се појавија за Стефано Пиоли. Златан Ибрахимовиќ добил позитивен тест на коронавирусот и веднаш отпадна од конкуренција за денешната ...

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен Печат - 24.09.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус, пренесоа италијански медиуми. Ибрахимовиќ нема да биде дел од тимот на Милан кого вечерва го очекува пресметка со норвешкиот Бодо-Глимт во третото коло од квалификациите за Лигата на ...

Ибрахимовиќ позитивен на корона вирус

Независен - 24.09.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се зарази со корона вирус, се наведува во официјалната веб-страница на клубот. Поради тоа триесет и осумгодишниот Швеѓанец е принуден да го пропушти вечерашниот натпревар од 3.

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус, Милан излезе со официјално соопштение

Дерби - 24.09.2020

Милан вчера информираше дека Лео Дуарте е испратен во карантин по позитивниот тест на КОВИД – 19, но истиот ги натера сите играчи на тимот од „Сан Сиро“ да направат нови тестови, а истите ни донесоа уште еден позитивен тест.

Каков малер за Милан, Ибрахимовиќ позитивен на корона, ќе мора во изолација

Sport M - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ, кој на 3-ти октомври полни 39 години е најдобриот играч на Милан во моментов. Тоа го покажа и изминатиот викенд кога со два гола донесе победа против Болоња. Сепак, Швеѓанецот ќе мора во изолација, бидејќи добил позитивен тест на ...

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на Ковид-19

Екипа - 24.09.2020

Легендарниот Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, пренесуваат италијанските медиуми. Швеѓанецот нема да биде дел од тимот на Милан кого на дуелот со норвешкиот Бодо-Глимт во третото коло од квалификациите за Лигата на Европа.

Удри гром во коприва: Ибрахимовиќ има ковид-19!

Спортклуб - 24.09.2020

Првата ѕвезда на Милан, Златан Ибрахимовиќ бил позитивен на тестирањето за корона вирусот пред вечерашниот натпревар со Бодо, во рамките на квалификациите за Лигата Европа. Многу веројатно тој се заразил од својот соиграч Лео Дуарте кој заразен ...

Златан: Коронавирусот има храброст да ме предизвика, но тоа му е лоша идеја

Локално - 24.09.2020

Коронавирусот не го заобиколи ниту Златан Ибрахимовиќ, кој бил позитивен на Ковид-19 во четвртокот. Оваа информација ја објави неговиот клуб Милан, а подоцна и самиот Швеѓанец се огласи. Во пресрет на мечот против Бодо/Глимт, кој ќе го пропушти ...

Ибрахимовиќ е позитивен на ковид-19!

24Фудбал - 24.09.2020

Милан потврди дека Златан Ибрахимовиќ има коронавирус, напаѓачот е во самоизолација во својот дом, нема други позитивни во таборот на росонерите. „Златан Ибрахимовиќ е тестиран позитивно на ковид-19 во втората рунда на тестови пред вечерашниот меч ...

Ибрахимовиќ е позитивен на ковид-19!

СуперСпорт - 24.09.2020

Милан вечерва игра против норвешки Бодо-Глимт во третото квалификациско коло од Лига Европа, но нема да може да смета на Златан Ибрахимовиќ. Во Милано најпрво бразилскиот стопер Лео Дуарте беше позитивен на вирусот, а сега пристигна вест и за ...

Милан потврди: Ибра е позитивен на Ковид-19!

SportMedia - 24.09.2020

Лошите вести за Милан не завршуваат. По Дуарте, кај кого беше потврдено присуство на коронавирусот, од клубот предмалку потврдија дека позитивен на Ковид-19 е и најдобриот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ позитивен на Ковид-19, во Милан шокирани (ФОТО)

Дриблинг - 24.09.2020

Милан официјално потврди дека нивниот најдобар играч, Златан Ибрахимовиќ е позитивен на Ковид-19. Ова е втор случај на позитивен кај Милан, вчера клубот потврди дека Лео Дуарте има коронавирус.

Шок за Милан: Ибрахимовиќ позитивен на Ковид-19!

Sport 1 - 24.09.2020

Дефанзивецот на Милан, Лео Дуарте синоќа беше позитивен на коронавирус, па клубот реши одново да ги тестира сите фудбалери. По добиените резултати, позитивен на Ковид-19 е и лидерот на тимот Златан Ибрахимовиќ, јавуваат италијанските медиуми.

ШОК во Милан: Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Спортски - 24.09.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус. Откако вчера Лео Дуарте се покажа како позитивен на Ковид 19 денес на сите фудбалери на Милан повторно им беа направени тестови.

Ибрахимовиќ е заразен со Ковид-19

TopSport - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, Информацијата ја објави „Кориере дела Сера“. Тимот на Ибрахимовиќ, Милан, за пет часа треба да го одигра натпреварот во Лига Европа во Бордо против истоимениот француски тим.

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Опсервер - 24.09.2020

Милано, 24 септември 2020 () – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се зарази со коронавирус, се наведува во официјалната веб-страница на клубот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец, поради позитивен тест за коронавирус, е принуден да го пропушти ...

Милан потврди: Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Точка - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус, откри редовното тестирање во клубот, потврдија од Милан. „Кориере дела Сера“ први ја објавија оваа вест, а набрзо потоа потврда стигна и од Милан: „Веднаш ги известивме сите здравствени структури и ...

Ибрахимовиќ има коронавирус!

Локално - 24.09.2020

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус, објавија италијанските медиуми. Тој нема да биде дел од Милан за натпреварот против норвешки Бодо/Глимт во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа.

Најголемата ѕвезда на Милан е заразен со Ковид-19

Курир - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, Информацијата ја објави „Кориере дела Сера“. Тимот на Ибрахимовиќ, Милан, за пет часа треба да го одигра натпреварот во Лига Европа во Бордо против истоимениот француски тим.

Проблеми за Милан, Ибрахимовиќ е позитивен на ковид-19

+инфо - 24.09.2020

Вечерва „росонерите“ повторно имаат обврски во Лигата на Европа и тоа против Бодо/Глимт. Дефанзивецот на Милан, Лео Дуарте синоќа беше позитивен на коронавирусот, па клубот реши одново да ги тестира сите фудбалери.

Милан потврди, Ибрахимовиќ има коронавирус!

МКД - 24.09.2020

Милан потврди дека Златан Ибрахимовиќ има коронавирус, напаѓачот е во самоизолација во својот дом, нема други позитивни во таборот на росонерите. „Златан Ибрахимовиќ е тестиран позитивно на ковид-19 во втората рунда на тестови пред вечерашниот меч ...

Ибрахимовиќ е заразен со Ковид-19

Макфакс - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, Информацијата ја објави „Кориере дела Сера“. Тимот на Ибрахимовиќ, Милан, за пет часа треба да го одигра натпреварот во Лига Европа против норвешкиот тим Бодо Глимт.

Ибрахимовиќ заразен со Ковид-19

Денар - 24.09.2020

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, информацијата ја објави „Кориере дела Сера“. Тимот на Ибрахимовиќ, Милан, за пет часа треба да го одигра натпреварот во Лига Европа против норвешкиот тим Бодо Глимт.

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Sport M - 24.09.2020

Милано, 24 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се зарази со коронавирус, се наведува во официјалната веб-страница на клубот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец, поради позитивен тест за коронавирус, е принуден да го пропушти ...

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Кајгана - 24.09.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се зарази со коронавирус, се наведува во официјалната веб-страница на клубот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец, поради позитивен тест за коронавирус, е принуден да го пропушти вечерашниот натпревар од третото ...