TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник и во Македонија лицата над 60 години ќе можат да примат трета доза од вакцините против Ковид-19

Таратур - 24.09.2021

Трета доза вакцинација за сите лица кои се над 60 години, а кои пред шест месеци ја примиле втората доза, препорача Комитетот за имунизација. Трета доза се препорачува и за здравствените работници без разлика на нивната возраст кои работат во ковид ...

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Бизнис Вести

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Нова ТВ

Брзи антигенски тестови за учениците, трета доза вакцина против ковид-19 од понеделник

Слободен Печат

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Курир

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Пулс24

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

24Инфо

Lider Опсервер Frontline Скопје инфо 360 степени Кајгана Сител 24 Вести

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Вечер Прес - 24.09.2021

И кај нас да се воведе трета доза вакцинација за сите лица кои се над 60 години, а кои пред шест месеци ја примиле втората доза, препорача Комитетот за имунизација. Трета доза се препорачува и за здравствените работници без разлика на нивната ...

Од понеделник и кај нас трета доза вакцина за лица над 60 години и за здравствените работници од ковид-центрите

МКД

Може ли да се комбинираат различните вакцини против ковид-19? Еве што велат експертите

Факултети

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Акцент

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Локално

Од понеделник трета доза за лицата над 60 години, здравствените работници и хронично болни

Канал5

Од понеделник трета доза вакцина против ковид 19

24 Вести

Алсат-М Телма Канал5 Иновативност еМагазин Денешен Локално MakPress

Царовска вели нема внатрешна трансмисија на вирусот во училиштата, Филипче вели „има мала“

МКД - 23.09.2021

Министерката за образование и наука Мила Царовска и денеска изјави дека нема внатрешна трансмисија на ковид-19 во училиштата. Mинистерот за здравство Венко Филипче пак, исто така денеска, на прес - конференција изјави дека во училиштата има „мала ...

Скрининг во училиштата: Учениците ќе се тестираат со брзи антигенски тестови

Вечер Прес

Учениците ќе се тестираат со брзи антигенски тестови, бидејќи се асимптоматски носители на вирусот, најави Филипче

еМагазин

Филипче најави брзи тестови во училиштата

Независен

Еден месец по стартот на учебната година, власта планира да прави скрининг на учениците во основните и средните училишта

MakPress

Филипче: Скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Бизнис Вести

Филипче: Скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Centar

Кумановски м. Факултети Фактор Радио МОФ Мета Скопје24 Слободен Печат Н.Македонија