TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не прескокнувајте го појадокот: Кои се најдобрите намирници за почеток на денот?

ММС - 22.07.2021

Нутриционистите постојано повторуваат дека појадокот е најважниот оброк во денот, така што почнувањето на денот со хранлив оброк е многу поважен одошто многумина мислат. Освен што оваа навика помага нивото на шеќер во крвта да биде во нормала.

Колку е корисна популарната диета со варени јајца?

Пулс24 - 22.07.2021

Варените јајца даваат чувство на ситост, но дали новата диета која се базира на варени јајца е ефикасна? Оваа диета стана многу популарна, но и покрај тоа стручњаците се скептични. Главната намирница врз која се базира оваа диета се варените јајца, ...

ТРИДНЕВНА ЈОГУРТ ДИЕТА! Брза, вкусна и неверојатно ефикасна

Попара - 22.07.2021

Ако сакате брзо да изгубите неколку килограми поради одење на летување, или сакате да носите помал број фустан, диетата со јогурт е вистинското решение за вас. Оваа диета трае само три дена, и дава неверојатни резултати бидејќи главната храна што ќе ...

Најбрзиот начин да се ослободите од вишокот килограми:Тридневна диета со една основна состојка

Вечер Прес - 21.07.2021

Иако е краткотрајна, диетата со јогурт дава брзи резултати. Доколку треба брзо да изгубите неколку килограми поради одење на море или сакате да тренирате фустан за помал број, диетата со јогурт е вистинското решение за вас.

Колку е корисна популарната диета со варени јајца?

Кајгана - 21.07.2021

Варените јајца даваат чувство на ситост, но дали новата диета која се базира на варени јајца е ефикасна? Оваа диета стана многу популарна, но и покрај тоа стручњаците се скептични. Главната намирница врз која се базира оваа диета се варените јајца, ...

Сирење не се меша со јајца, сланина и месо – Млекото во комбинација со овие намирници е смртоносно!

Убавина и Здравје - 20.07.2021

Намирниците кои се многу популарни на нашите простори и кои често се задолжителни во исхраната, можат да предизвикаат проблеми. Имено, млекото и месото никако не треба да се ...