TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левандовски незадоволен што не е меѓу тројцата најдобри на светот: Не знам што повеќе треба да направам

Спортклуб - 13.10.2017

Оваа година ќе се наврши една деценија откако ниту еден друг играч освен Лео Меси и Кристијано Роналдо не ја освоил „Златната топка“ за играч на годината во светот на фудбалот. Традицијата веројатно ќе биде продолжена, бидејќи Португалецот е ...

Маскерано го надминува легендарниот Занети и заминува во репрезентативна пензија

Спортски - 13.10.2017

Универзалецот од редовите на Барселона, Хавиер Маскерано, најави дека после Светското првенство во Русија повеќе нема да настапува за репрезентацијата на Аргентина. Искусниот 33 годишен фудбалер е дел од тимот на „гаучосите“ кој со тешки маки со ...

Ѕвездата на Баерн испрати критики: Изборот за „Златна топка“ е смешен!

Спортски - 13.10.2017

Оваа година ќе се заокружи една деценија откако ниту еден друг фудбалер освен Лионел Меси и Кристиано Роналдо не ја освоил „Златната топка“. Традицијата веројатно ќе биде продолжена, а Португалецот е апсолутен фаворит да ја одбрани титулата.

Агуеро е подготвен за камбек, ќе игра ли против Стоук?

Екипа - 13.10.2017

Аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро е подготвен за камбек на фудбалските терени, многу побрзо од очекувањата, откако заработи две скршени ребра во сообраќајната несреќа што се случи во Амстердам.

Трансфермаркт: Нејмар го престигна Меси и сега е највредниот играч на светот

Кајгана - 13.10.2017

Според Трансфермаркт, интернет страницата која е специјализирана за проценка на вредноста на фудбалерите од целиот свет, нов играч на врвот на листата е Нејмар, прескокнувајќи ги Роналдо, Меси и Суарез.

Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!

Спортски - 13.10.2017

Аргентина беше пред императив победа на гостувањето во Еквадор, но се тргна лошо по „гаучосите“ откако примија гол на самиот почеток. Потоа работите во свои раце ги зеде најдобриот играч на Аргентина, Лео Меси кој постигна хет-трик.

Агуеро: Би сакал Меси да дојде во Сити

Макфакс - 13.10.2017

Аргентинскиот фудбалер Серхио Агуеро би сакал во Манчестер сити да му се приклучи неговиот сонародник Лионел Меси. Агуеро и Меси се добри пријатели и соиграчи во репрезентацијата на Аргентина, а Меси сѐ уште го нема продолжено својот договор со ...

(Видео) Кавани се „закачи“ и со Суарез, сите се прашуваат зошто не смеел да му „писне“ на Ибрахимовиќ

Спортклуб - 13.10.2017

Уругваецот по конфликтот со Нејмар, влезе во нови проблеми со уште една ѕвезда на светскиот фудбал, а навивачите „пукаат“ сеир… Нов натпревар за Кавани, нов соиграч, нов проблем. Овојпат конфликт со Луис Суарез.

Меси имал лесна задача: На Еквадорците не им се играло фудбал, па си биле на забава!

Sport 1 - 13.10.2017

Аргентина предводена од својот најдобар фудбалер Лионел Меси успеа да победи во Еквадор и со тоа да стигне до мундијалска виза во Русија, но очигледно на противникот на „гаучосите“ не им се играло фудбал, откако медиумите во оваа јужноамериканска ...

Роналдо на „live chat“ доби порака од Балканот и остана шокиран!

Спортски - 13.10.2017

Кристиано Роналдо покрај на терените, е еден од најјаките спортисти и на социјалните мрежи. Десетици милиони следбеници на Фејсбук и Инстаграм ја следат португалската ѕвезда, а Роналдо често комуницира со нив.

Балканец му „шитка“ Голф1 на Кристијано Роналдо

SportMedia - 13.10.2017

Кристијано Роналдо е спортистот кој има најмногу фанови на друштвените мрежи. Најдобриот играч во светот, често знае да се појави на некоја од социјалните мрежи и директно да комуницира со своите фанови.

Зошто Кавани не се „тепаше“ за пенали и не се расправаше додека Ибра играше во ПСЖ?

Sport 1 - 13.10.2017

По конфликтот со Нејмар, Единсон Кавани влезе во нова расправија, овој пат со својот соиграч од репрезентацијата на Уругвај, Луис Суарез. Имено, по една неуспешна акција, двајцата разменија пцовки, Суарез му се закани на Кавани кој не му остана ...

Левандовски: Што треба да направам за да бидам меѓу главните тројца конкуренти за Златна топка?

Sport 1 - 13.10.2017

Оваа година ќе се одбележи точно една деценија како ниту еден друг играч освен Лионел Меси и Кристијано Роналдо ја нема освоено Златната топка за играч на годината во светот на фудбалот. Традицијата веројатно ќе биде продолжена бидејќи Португалецот ...

Србин сакаше да му „шитне“ Голф на Кристијано Роналдо (ФОТО)

Sport 1 - 13.10.2017

Кристијано Роналдо на својот „Инстаграм“-профил организираше интервју во живо со неговите фанови и побара од нив да поставуаат прашања на кои тој ќе одговара. Еден српски „трол“ се обиде да му понуди на фудбалерот на Реал Мадрид да купи Голф 1 за ...

Хуанфран: Барселона не е само Меси

Екипа - 13.10.2017

Атлетико Мадрид утре на домашен терен ја пречекува Барселона во Примера. Бекот на мадриѓани, Хуанфран е категоричен дека неговиот тим ќе мора да го даде максимумот ако сака победа. Барселона во сите седум претходни кола запиша победа, но и Атлетико ...

Меси сериозно размислува за рестартирање на кариерата во Англија

Стандард - 13.10.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси сериозно размислува дали да даде официјален рестарт на неговата кариера. Според „Сан“, Аргентинецот се прашува дали да го прифати профитабилниот предлог на Манчестер Сити, каде што ќе работи повторно со поранешниот ...

Фотографијата која најдобро го отсликува карактерот на Лео: Скромниот Меси не сака да се истакнува дури и во ситуација ...

Дерби - 13.10.2017

Лионел Меси ја стави во втор план лошата слика на аргентинската фудбалска репрезентција во последните неколку месеци и со постигнатиот хет-трик против Еквадор ги натераа фановите во Аргентина на големо да го слават пласманот на Светското првенство ...

Агуеро целосно подготвен за игра

Стандард - 13.10.2017

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро, тренира со полна сила пред осмото коло на Премиер лигата со Стоук Сити. Аргентинецот скрши ребро во несреќата во Амстердам пред две недели, па така ја пропушти победата со 1-0 над Челзи во претходниот ...

Меси даде хет-трик за пласман на СП, а на славеничката фотка - никаде го нема!

Sport 1 - 13.10.2017

Аргентинецот Лионел Меси наиде на масовен потсмев на социјалните мрежи откако се појави славеничката фотографија по мечот со Еквадор. Меси со три гола буквално сам ја одведе Аргентина на СП во Русија, но на фотката едвај се забележува каде е.

„Слободно викајте ме касап, но Меси можеш да го сопреш само со фаул” – Филипе Луис признава дека нема лек за Лео

24Фудбал - 13.10.2017

Левиот бек на Атлетико Мадрид, Филипе Луис отворено говори за тоа како е да се чува Лео Меси, вели дека невозможно е да се сопре кога ќе тргне еден на еден Бразилецот, кој важи за еден од најдобрите леви бекови во Шпанија, има водено безброј битки ...

Конечно искрено: Еве што ќе се случува во иднина со Андрес Иниеста..

Спортски - 12.10.2017

Андрес Иниеста ги откри своите планови за во иднина. „Секогаш мислев дека што повеќе играте толку подобар сте. На тој начин ја достигнувате оптималната точка и се чувствувате добро. Оваа година имав неколку неуспеси и имаше тешки периоди, но ...

Кавани во нов СКАНДАЛ: По Нејмар, на ред е и Суарез (Видео)

Спортски - 12.10.2017

Едисон Кавани остави зад себе судир со Нејмар, но влезе во нов и тоа со соиграчот од репрезентацијата Луис Суарез. Иако Уругвај славеше над Боливија со 4:2 и обезбеди пласман на Мундијалот, отворени се проблеми, кои никако не му одат во прилог на ...

У2 ја воодушевија Аргентина: На сред концерт наздравија во чест на Лионел Меси (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.10.2017

Лионел Меси со хет-трик ја одведе Аргентина на Светското првенство во Русија, откако речиси сам го совлада Еквадор на гостувањето во Кито со 1-3. Интересно е тоа што на истиот ден познатиот музички бенд У2 имаше закажано концерт во Буенос Аирес.

Најголемиот критичар на Меси мораше да го пофали Аргентинецот

Дерби - 12.10.2017

Настапот на Аргентина на СП во Русија беше неизвесен до последен момент, но дилемите ги реши Лео Меси кој со хет-трикот против Еквадор ја обезбеди мундијалската виза за „гаучосите“. Ова донесе комплименти за ѕвездата на Барселона и кај оние кои ...

Ноу Камп ќе го менува името

Алфа - 12.10.2017

Челниците на Барселона најавија дека од следната година ќе потпишат договор со спонзор чие име ќе го носи стадионот Ноу Камп. Компанијата со која ќе се потпише договорот ќе плати 200 милиони евра сума што ќе се искористи за реконструкција на ...

Меси ќе добие бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис на нов договор?!

24Фудбал - 12.10.2017

Медиумите од Англија имаат интересна сторија поврзана со новиот договор на Лео Меси, велат дека Барселона на Аргентинецот ќе му даде бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис „Каталонците“ уште пред неколку месеци соопштија дека ја продолжиле ...

Луис искрено и отворено: Јас ја имам улогата на „касап“, само така можете да го запрете Меси

Дерби - 12.10.2017

Овој викенд во Мадрид се игра дербито меѓу Атлетико и Барселона, дуел пред кој интересна изјава даде дефанзивецот на „колчонеросите“ Филипе Луис поврзана со Лионел Меси. Двајцата низ изминативе години имаа доста дуели, добро се познаваат, па Луис ...

Нејмар е се уште „гуштер“ во ПСЖ – Кавани го избра најдобриот соиграч во неговата кариера

Спортклуб - 12.10.2017

Единсон Кавани со својата репрезентација успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, каде заедно со Луис Суарез ќе бидат голема опасност за противниците. Исто така, „Ел Матадор“ неодамна се смири со Нејмар по незгодната расправија околу ...

МАСКЕРАНО ИСКРЕНО: Да му помогнеме на Меси, па да си заминам

SportMedia - 12.10.2017

Следното лето ќе биде, многу извесно, и последно репрезентативно за Хавиер Маскерано. Централниот дефанзивец на Барселона признава дека по Мундијалот во Русија ќе стави крај на настапите за селекцијата на Аргентина.

АГУЕРО БИЛ ЖИВОТНО ЗАГРОЗЕН: Да не беше појасот...

SportMedia - 12.10.2017

Серхио Агуеро, напаѓачот на екипата на Манчестер Сити, имал доста среќа при неодамнешната „сообраќајка" која ја доживеа при враќањето од Амстердам за Манчестер. Односно кога со таксито кое се превезуваше од аеродромот во Холандија удри во столб.

Емери: ПСЖ ќе му ја донесе „Златната топка“ на Нејмар

Стандард - 12.10.2017

Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери се надева дека барем еден од неговите играчи ќе ја освојат „Златната топка“. Тренерот на францускиот тим изјави дека ќе стори сé што може да му помогне на Нејмар да ја земе наградата.

ВИДЕО: Тотален делириум! Татко со своите деца „полудеа“ по рециталот на Меси против Еквадор

Gol.mk - 12.10.2017

Фудбалската репрезентација на Аргентина си поигра со нервите на своите фанови во штотуку завршените квалификации за Светското првенство во Русија, кое ќе се одржи идната година. На „гаучосите“ до последно им висеше пласманот на Мундијалот, но кога ...

ВИДЕО КОЕ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ Погледнете што прави овој луд татко пред децата по голот на Меси

Поглед - 12.10.2017

Аргентина со хек трикот на Лионел Меси ќе биде дел од Мундијалот во Русија. По негативата од еден гол, најдобриот играч на светот ја зема работата во свои раце и го однесе својот тим на СП во Русија.

Барса има шпион во соблекувалната, а Меси знае кој е тој

Спортски - 12.10.2017

Шпанските медиуми дојдоа до доверливи информации и тврдат дека во соблекувалната на Барселона има шпион, а Лионел Меси се сомнева на еден фудбалер. „Кога Меси ќе се замери со некој, тоа завршува лошо по тој фудбалер“, пишува шпанскиот портал „Дарио ...

Барселона ќе ги погази сите принципи и ќе им забие „нож во грб“ на навивачите поради Меси!

Sport 1 - 12.10.2017

Лионел Меси сѐ уште нема потпишано нов договор со Барселона, но доколку тоа го направи, сигурно ќе ги добие најголемите бонуси во историјата на фудбалот. Бидејќи, самиот потпис носи и отштета, односно таканаречено надополнување за лојалност кое во ...

Меси со новиот договор ќе заработи сума која досега не се памети во фудбалот

Поглед - 12.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси наскоро треба да потпише продолжување на соработката со каталонскиот гигант. Се верува дека Аргентинецот ќе потпише нов четиригодишен договор, со кој ќе заработи скоро 600.000 евра неделно, но тоа не е се што ќе ...

Барселона го продава името на стадионот, за да му плати 90 милиони на Меси

Стандард - 12.10.2017

90 милиони евра… Лионел Меси ќе добие толку многу за да потпише нов договор со Барселона, пренесоа медиумите во Шпанија. Во исто време, клубот е подготвен да го продаде името на легендарниот „Камп Ноу“ со цел да ја обезбеди сумата за која станува ...

Меси добива нов четиригодишен договор со неверојатен бонус!

Gol.mk - 12.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, наскоро ќе потпише нов четиригодишен договор со Барселона, според кој ќе го добие најголемиот бонус во историјата на фудбалот. Според новиот договор за соработка со каталонците, Меси ќе заработува 600.000 евра ...

Камп Ноу го менува името за да може Барса да обезбеди пари за Меси

Newsroom - 12.10.2017

Барселона за да обезбеди средства за високите плати на фудбалерите, посебно за новиот договор за Лионел Меси, планира да склучи нов договор со спонзорот „Најк“, а се размислува да се продаде името на стадионот Камп Ноу.

Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!

Таратур - 13.10.2017

Аргентина беше пред императив победа на гостувањето во Еквадор, но се тргна лошо по „гаучосите“ откако примија гол на самиот почеток. Потоа работите во свои раце ги зеде најдобриот играч на Аргентина, Лео Меси кој постигна хет-трик.

Агуеро го кани Меси во Сити

Сител - 13.10.2017

Аргентинскиот фудбалер Серхио Агуеро би сакал во Манчестер сити да му се приклучи неговиот сонародник Лионел Меси. Агуеро и Меси се добри пријатели и соиграчи во репрезентацијата на Аргентина, а Меси сѐ уште го нема продолжено својот договор со ...

Роналдо на „live chat“ доби порака од Балканот и остана шокиран

Таратур - 13.10.2017

Кристиано Роналдо покрај на терените, е еден од најјаките спортисти и на социјалните мрежи. Десетици милиони следбеници на Фејсбук и Инстаграм ја следат португалската ѕвезда, а Роналдо често комуницира со нив.

Фотографијата која најдобро го отсликува карактерот на Лео: Скромниот Меси не сака да се истакнува дури и во ситуација ...

Точка - 13.10.2017

Лионел Меси ја стави во втор план лошата слика на аргентинската фудбалска репрезентција во последните неколку месеци и со постигнатиот хет-трик против Еквадор ги натераа фановите во Аргентина на големо да го слават пласманот на Светското првенство ...

Агуеро: Тешко дека Меси може да дојде во Сити

Спортски - 12.10.2017

Ѕвездата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро смета дека нереални гласините за доаѓање на Лионел Меси на „Етихад“. Во летниот преоден рок се шпекулираше дека Манчестер Сити би можел да ја активира откупната клаузула на Меси која изнесува 300 милиони ...

Барселона ќе ги погази своите принципи поради платата на ОВОЈ човек

Спортски - 12.10.2017

Лео Меси се уште нема потпишано нов договор со Барселона, но кога ќе го стори тоа ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Имено, со самиот потпис Меси ќе добие и награда за лојалоност која во неговиот случај ќе изнесува неверојатни 85 ...

Кавани повторно во конфликт, се скара и со Суарез

Кајгана - 12.10.2017

Фудбалерот на Парис Сен Жермен Едисон Кавани после конфликтот со Нејмар имаше и расправија со колега од репрезентацијата, Луис Суарез. Кавани и Суарез, двајцата главни напаѓачи на Уругвај, имаа вербален конфликт за време на последниот натпревар од ...

Барселона го има убедливо најголемиот буџет, но поради Меси ќе мораат да го продаваат стадионот!?

Спортклуб - 12.10.2017

Барселона е клуб со најголем буџет на светот во оваа сезона! Каталонскиот клуб се пофали дека во оваа сезона ќе располага со 897.000.000 евра за трошоци, што е рекорд во светот на фудбалот.

Барселона ќе го продава името на „Камп Ноу“ за да го задржи Лионел Меси

Екипа - 12.10.2017

Каталонскиот гигант Барселона е пред историска одлука да го продаде името на стадионот „Камп Ноу“, кој во наредниот период ќе биде и комплетно реновиран, за да може да го задржи аргентинскиот интернационалец Лионел Меси во своите редови до крајот на ...

Статистиката НЕ лаже – Аргентина БЕЗ Меси е во рангот на Боливија?!

Спортски - 12.10.2017

Кога ќе го прочитате следниов текст можете да констатирате дека статистиката е како „бикини“, покажува се, но не открива ништо, но сигурно и ќе се запрашате дали навистина е можно да бидат волку лоши? Не, не е грешка, Аргентина веќе една година не ...

Кавани го избра својот најдобар соиграч и го налути Нејмар

Sport 1 - 12.10.2017

Еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, Единсон Кавани, во едно интересно интервју беше приморан да одговори на тешко прашање кој е најдобриот фудбалер со кого некогаш играл. Прашањето беше многу тешко за уругвајскиот напаѓач бидејќи изборот е ...