TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деспотовски за тв 24: Владата покажа дека може да биде вистински партнер на компаниите

24 Вести - 01.06.2020

Јован Деспотовски од Фондот за иновации во отвореното студио на 24 анализа рече дека економските во овој период економијата е во втор план на сметка на ширењето на вирусот и ека луѓе се исплашени.

Деспотовски: Владата преку мерките покажа дека може да им биде вистински партнер на компаниите

iPortal - 01.06.2020

Јован Деспотовски, директор на Фонд за иновации и технолошки развој, во денешното издание на “Отворено студио” на 24 телевизија со коментар дека обвинувањата на опозицијата дека економските мерки донесени од техничката Влада се ненавремени и лошо ...

Деспотовски: Мора да најдеме начин со третиот сет на мерки да се вратат приходите

Локално - 01.06.2020

Јован Деспотовски од Фондот за иновации во отвореното студио на 24 анализа рече дека во овој период економијата е во втор план на сметка на ширењето на вирусот и дека луѓето се исплашени. Тој потенцираше дека зголемениот број на заразени се должи на ...

Деспотовски: Зголемениот број на заразени се должи на неодговорното однесување на поединци

Слободен Печат - 01.06.2020

Јован Деспотовски од Фондот за иновации во отвореното студио на 24 анализа рече дека во овој период економијата е во втор план на сметка на ширењето на вирусот и дека луѓе се исплашени. Тој потенцираше дека зголемениот број на заразени се должи на ...