TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американците почнаа да губат па веднаш се жалат: Виновни се топките на ФИБА!

Екипа - 29.07.2021

Кошаркарската репрезентација на САД по подолго време го загуби првиот натпревар на Олимписките игри. Мега-тимот на Грег Попович исполнет со НБА ѕвезди беше сопрен од Франција по што подлегна под жестоки критики во јавноста во САД, а сега ...

Дали кошаркарската топка на ФИБА ќе ги расипе плановите на Американците?

Локално - 30.07.2021

По поразот на репрезентацијата на САД во првото коло на Олимписките игри од Франција (76:83), се појавија одредени дилеми во врска со американскиот дрим-тим. Едно од главните секогаш се однесува на правилата на ФИБА, кои често не им одговараат на ...

Американците во Токио играле лошо поради топката на ФИБА?!

СуперСпорт - 29.07.2021

Американските кошаркари во Токио досега имаат еден триумф и еден пораз, а поразот од Франција беше шокантен за сите бидејќи никој не го очекуваше. Избраниците на Грег Попович играат многу лошо на Олимписките игри, а имаа и катастрофален шут против ...

На Американците крива им е топката на ФИБА за лошиот шут на ОИ

Локално - 29.07.2021

Досега американските кошаркари имаат половичен успех на два натпревари во Токио, што е големо изненадување со оглед на составот во кој пристигнаа на Олимписките игри. Поразот од Французите ги маскираше сите аномалии на „дрим -тимот“, но потоа се ...