TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Гамеиро донесе нови три бода за Атлетико

Gol.mk - 13.01.2018

Екипата на Атлетико Мадрид продолжи да ја гони Барселона во Примера и забележа нов триумф, совладувајќи го тимот на Еибар со минимални 0-1 (0-1). „Јорганџиите“ на Симеоне беа доминантни во првото полувреме и дојдоа до нови посакувани три бода.

Гамеиро му донесе победа на Атлетико Мадрид против Еибар

Екипа - 13.01.2018

Атлетико Мадрид успеа да слави на гости против Еибар со минимален резултат 0-1, и се доближи до лидерот Барселона на шест бода негатива. Каталонскиот гигант утре му гостува на Реал Сосиедад во рамките на ова 19.коло во Ла Лига.

Зидан се прости: Свесни сме за кризниот период на Реал

Спортски - 13.01.2018

Фудбалеритена Реал Мадрид доживеаа нов, четврти пораз оваа сезона во Примера, па за титулата повеќе и не станува збор, со оглед на тоа дека Барселона утре може да се одлепи на +19, па Зидан и јавно се прости од титулата.

Зидан обелодени кој бил заедничкиот заклучок во соблекувалната по тешкиот пораз од Вилјареал

Дерби - 13.01.2018

Реал Мадрид доживеа уште еден тежок удар на домашниот „Сантијаго Бернабеу“ и на крајот од мечот со Вилјареал играчите на „кралскиот клуб“ беа испратени со свирежи, сето тоа како последица на големите промашувања и мајсторијата на Пабло Форналс кој ...

Форналс со маестрална лоб мајсторија го шокираше Реал за историја на „Бернабеу“ (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Реал Мадрид не успеа да постигне гол од ниту една од многуте шанси кои ги имаше ова попладне на „Сантијаго Бернабеу“, а како што вели непишаното правило во фудбалот, казната секогаш пристигнува на спротивната страна, и тоа во најлошо време за тимот ...

Нема крај на срамовите на Реал Мадрид: „Кралевите“ потопени од Вилјареал (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Нема крај за срамовите на шпанскиот шампион Реал Мадрид, откако „кралскиот клуб“ денеска доживеа нов пораз во шпанската Ла Лига, па Вилјареал си замина од престолнината со три бода по триумфот со 1-0 со гол во самиот финиш од мечот преку Пабло ...

Исвиркувања на „Бернабе“: Виљареал испиша историја, кај Реал не оди и не оди

Спортски - 13.01.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид загубија на домашен терен од Виљареал со 0:1 во 19. коло во Примера. Реал повторно се мачеше, иако создаваше шанси, но далеку беше тоа од онаа игра која ја понудија изминатата сезона. Казната следеше во 89.

(ВИДЕО) Што беше тоа победа: Мадридската мизерија нема крај

Спортклуб - 13.01.2018

Трет натпревар по ред без победа, само еден триумф во последните пет кола и втор пораз во низа на домашен терен. Не се работи за кој било клуб, туку за актуелниот шпански и европски првак Реал Мадрид кој е најголемата мизерија во моментов во Европа.

ВИДЕО: Нова шлаканица за првакот - Виљареал ги шокира „кралевите“ на Зидан!

Gol.mk - 13.01.2018

Екипата на Реал Мадрид ја продлабочи кризата во шпанска Примера, откако на својот „Сантијаго Бернабеу“ неочекувано загуби од големиот аутсајдер на хартија Виљареал (0-1). „Кралевите“ на Зидан веќе три кола не знаат за триумф, а трагичар на ...

Избројани деновите на Зидан

СуперСпорт - 13.01.2018

Екипата на Реал Мадрид неочекувано загуби на домашен терен од тимот на Вилјареал во рамките на 19. коло од шпанската лига. „Кралевите“ мораше да победат на овој натпревар, но Вилјареал одолеваше 90 минути на нападите на домашниот тим.

„Кралот“ на колена: И Виљареал му „зеде мерка“ на Реал… (ВИДЕО)

Екипа - 13.01.2018

Продолжува очајот на Реал Мадрид во шпанската Примера. И трет едноподруго натпревар „кралевите“ не може да дојдат до победа, овој пат доживувајќи вистински шок преку поразот на „Сантијаго Бернабеу“ од Виљареал со 0-1.

Шок во Мадрид! Реал изгуби од Виљареал

Стандард - 13.01.2018

Фановите на Реал Мадрид доживеаа ново разочарување, а ситуацијата околу тренерот Зинедин Зидан се влошува. Кралскиот клуб направи нов кикс, откако изгуби дома 0: 1 од Виљареал во 19-тиот круг на Ла Лига, а играчите повторно беа испратени со свирежи.

Јувентус заинтересиран за играч на Реал Мадрид

СуперСпорт - 13.01.2018

Јувентус планира во своите редови да го донесе играчот на Реал Мадрид, Дани Себалјос. Како што пишува „Тутоспорт“ актуелниот шампион на Италија го посакува играчот за кого беше заинтересиран уште пред тој да се пресели во редовите на Реал Мадрид.

Перез одлучи – доаѓа нов дефанзивец!

Спортски - 13.01.2018

Шпанските медиуми пренесуваат дека и покрај противењето на Зинедин Зидан, претседателот на Реал, Флорентино Перез сака да ја засили одбраната во зимскиот преоден рок. Наводно капитенот Серхио Рамос разговарал со претседателот и му соопштил дека не е ...

Хајнкес: Можеш да уживаш во фудбалот ако си фудбалер, но не и тренер

Стандард - 13.01.2018

Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес ја прокоментира победата со 3: 1 над Баер Леверкузен синоќа, која е вкупно 16-та од вкупно 17 натпревари во сите натпреварувања под негово раководство во оваа сезона.

Како на видео игра: Реакцијата на управата на Баерн по несекојдневната вештина на Родригез од слободен удар (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Хамес Родригез стави печат на победата на Баерн Минхен на гостувањето кај Баер Леверкузен (1:3), а начинот на кој го направи тоа предизвика многу реакции во германската спортска јавност бидејќи стануваше збор за несекојдневна мајсторија од слободен ...

Зидан и официјално си заминува од Реал Мадрид

Република - 13.01.2018

Актуелниот првак на Европа и Шпанија, мадридски Реал, поминува низ тежок период. Тренерот Зинедин Зидан како да го изгубил компасот во екипата и Кралевите од натпревар во натпревар изгледаат се послабо.

ВИДЕО: Хамес Родригез постигна гол за најавните шпици

Спортклуб - 13.01.2018

Колумбискиот интернационалец Хамес Родригез синоќа постигна фантастичен погодок за Баерн Минхен, со кој Баварците во 90 минута ја потврдија победата на гостувањето кај „фармацевтите“. Баерн славеше со 3:1, со што осигура уште една победа по 18.

Зидан: Преку глава ми е веќе од се, преку глава од негативци кои редовно плукаат по Реал

Спортклуб - 12.01.2018

Зинедин Зидан удри по сите кои го критикуваат Реал Мадрид, вклучително и за дел од навивачите на самиот клуб, кои во последно време не се задоволни од она што го гледаат во Примера. Францускиот стратег потенцираше дека му е преку глава од ...

Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за „Баварците“ (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2018

На отворањето на вториот дел од германското првенство, Баерн Минхен на гостувањето славеше против Баер Леверкузен со 3:1. Баварците со овој триумф ја продолжија низата од пет победи. Баерн поведе со погодоците на Мартинез во 32. и Рибери во 59.

Мајсторија на Хамес Родригез, ова не го бранат ни двајца голмани (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2018

Баерн Минхен со 1-3 славеше на гостувањето кај Баер Леверкузен, точка на средбата стави Хамес Родригез со ремек дело од врвот на шеснаесетникот „Баварците“ со победа го започнаа вториот дел од сезоната во Бундеслигата, вечерва на стартот од 18.

ВИДЕО: Баерн Минхен триумфално и во Леверкузен

Спортклуб - 12.01.2018

Баерн Минхен вечерва триумфално се прошета низ Леверкузен кај домаќинот Баер, каде победи со 3:1 и ги однесе бодовите во Минхен. Во рамките на 18. коло од Бундеслигата по зимската пауза, на ред беше мечот Баер – Баерн, каде повторно подобри беа ...

ВИДЕО: Баварците со полн плен се враќаат од Леверкузен

Gol.mk - 12.01.2018

По зимската пауза, Бундеслигата продолжи со 18. коло, во кое фудбалерите на Баерн Минхен во дербито на гостински терен го совладаа Баер Леверкузен со 1-3 (0-1). За Баерн Минхен денешната победа е петта во серија во шампионатот на Гермнаија, а истата ...

Каква елеганција: Хамес со ремек-дело ја потврди победата на Баерн во дербито (Видео)

Дерби - 12.01.2018

Вториот дел од сезоната во Бундеслигата стартуваше со големото дерби меѓу Баер Леверкузен и Баерн Минхен, а според очекувањата, тимот на Јуп Хајнкес ја продолжи феноменалната серија и со нова одлична партија успеа да слави со 1:3 на секогаш ...

Перез: Нокаутирај го ПСЖ и добиваш нов договор или отстапи го местото за Лев

Sport M - 12.01.2018

Реал Мадрид, наводно, го спремаат Германскиот стратег Јоаким Лев како можна замена за Зинедин Зидан. Според Ла Стампа, Мадрид ќе го отпушти Зидан ако не ги помине ПСЖ во лигата на шампионите следниот месец.

Баерн Минхен победнички со „фармацевтите“

Екипа - 12.01.2018

Германскиот првак Баерн Минхен успешно го почна вториот дел од сезоната во Бундес-лигата, совладувајќи го Баер Леверкузен на гости со 1-3. Тимот на Јуп Хејнкес го демонстрираше својот квалитет и заслужено освои три нови бода.

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Канал5 - 12.01.2018

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...

Зидан „удри“ по медиумите: Ми здодеа да слушам дека во Реал ситуацијата е лоша

Екипа - 12.01.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на денешната прес-конференција пред мечот со Вилјареал ги критикуваше шпанските медиуми. Францускиот стратег истакна дека цело време се пишува дека во клубот ситуацијата е лоша, се е лошо, од таму произлегувале ...

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

Канал5 - 12.01.2018

По речиси едномесечна пауза вечерва започнува вториот дел од фудбалскиот шампионат на Германија. Уште на стартот, ќе бидат одиграни два дерби дуели. Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото место, го пречекува актуелниот првак и ...

Зидан ќе ја води „Старата дама"?

SportMedia - 12.01.2018

Најновата информација од „чизмата" вели дека претседателот на Јувентус Адреа Ањели при евентуално заминување на Масимилијано Алегри од кормилото на тимот, би сакал да го донесе актуелиот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан.

Зидан уморен од критиките за Реал: Лесно е да се каже дека се е лошо…

Дерби - 12.01.2018

Реал Мадрид не игра на посакуваното ниво во оваа натпреварувачка сезона, има 16 бода минус во однос на Барселона во Примера, додека пак во Копа Дел Реј се пласираше во четвртфиналето иако не импресионираше против второлигашот Нуманија кого не го ...

Зидан збесна: Доста е веќе, само плукате по Реал!

Спортски - 12.01.2018

Зинеди Зидан ги обвини медиумите дека пишуваат само негативни работи за Реал Мадрид, притоа го омаловажуваат успесите на „кралскиот“ клуб. „Уморен сум од вашите приказни дека Реал е лош, најлесно е да се каже дека ништо не е како што треба, а свесни ...

Пред фактите и боговите молчат: Роналдо е главен виновник што Реал заостанува зад Барселона

Спортклуб - 12.01.2018

Не е мината ниту половина од сезоната во Ла Лига, а „Кралскиот клуб“ се чини испадна од шампионската трка… Најголемиот ривал на „Кралевите“, екипата на Барселона, има предност од дури 16 бода на табелата, но и натпревар повеќе, а убедливата победа ...

Преговорите започнаа: Јувентус добива големо засилување од Мадрид

Спортски - 12.01.2018

Јувентус покажува сериозен интерес кон играчот за врска на Реал Мадрид, Дани Себаљос пренесуваат шпанските и италијански медиуми. Шпанскиот медиум „Дон Балон“ пренесува дека „бјанконерите“ веќе го контактирале Реал Мадрид и започнале преговори за ...

Статистиката води кон тоа – Дали Роналдо е виновникот за заостанувањето на Реал?

Спортски - 12.01.2018

Доколку се водиме според статисиката и бројките тие не наведуваат на такво размислување… Не поминала ниту половина сезона во Примера, а „кралевите“ веќе не се надеваат на титулата во првенството.

Куп на кралот: Реал повторно имаше среќа, Барса против соседите, дерби во Мадрид

Спортски - 12.01.2018

Познати се паровите за четвртфиналето на шпанскиот куп. Актуелниот шампион Барселона ќе игра против градскиот ривал Еспањол, првиот натпревар се игра на „Ел Прато“ додека реваншот на „Камп Ноу“.

Куп на Шпанија: Атлетико – Севилја во четврт-финалето

Макфакс - 12.01.2018

Атлетико Мадрид-Севилја е четвртфиналното дерби во фудбалскиот Куп на Шпанија. Денешната ждрепка им донесе противници по мерка на другите фаворити – Барселона, Реал и Валенсија. Реал во двомечот ќе игра против градскиот ривал Леганец, Валенсија го ...

Бомба од Италија, Алегри заминува го менува светски познато име

СуперСпорт - 12.01.2018

Се погласно се шпекулира дека по крајот на актуелната сезона Макс Алегри ќе си замине од Јувентус и ќе се упати кон Лондон каде ќе биде нов предводник на тимот на Челси. За таа цел од управата на Јувентус веќе се во потрага по тренер кој ќе го води ...

Ждрепка за Кралскиот Куп: Барса и Реал се избегнаа, дербито на четвртфиналето е во Мадрид!

Спортклуб - 12.01.2018

Денеска беше одржана ждрепката за четвртфиналето од Кралскиот Куп. Актуелниот освојувач на ова натпреварување, екипата на Барселона, ќе игра игра против градскиот ривал Еспањол, а првиот меч ќе се одигра на „Корнеља Ел Прат“.

Легендата си го кажа своето: Зидан мора да остане!

СуперСпорт - 12.01.2018

Зинедин Зидан благодарение на постигнатите резултати треба да ја задржи довербата кај управата на Реал, смета поранешниот фудбалер на тимот од Мадрид, Михаел Лаудруп. Реал има 16 бодови помалку од Барселона во Примера, па се повеќе се зборува за ...

Реал изгуби на домашен терен од Виљареал

Локално - 13.01.2018

Трет натпревар по ред без победа, само еден триумф во последните пет кола и втор пораз во низа на домашен терен. Не се работи за кој било клуб, туку за актуелниот шпански и европски првак Реал Мадрид кој е најголемата мизерија во моментов во Европа.

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Дерби - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Крај на ерата на Зидан: Перез избра нов тренер!?

Спортски - 12.01.2018

Актуелниот првак на Европа и Шпанија, мадридски Реал, поминува преку тежок период. Тренерот Зинедин Зидан како да го изгубил компасот во екипата и Кралевите од натпревар во натпревар играат се послабо.

Перез си има свој адут за нов тренер на Реал, ама Роналдо сака(л) друг стратег!

Sport 1 - 12.01.2018

Ситуацијата во Мадрид не е ниту малку сјајна по слабите резултати на РЕал Мадрид, па тренерот Зинедин Зидан се соочува со голем притисок за очајните резултати и сериозната криза која го тресе мадридакиот великан, што е доволен повод веќе да се ...

Осум прволигаши во ждрепката за Купот на Кралот, можно „Ел Класико“ во четвртфиналето

Gol.mk - 12.01.2018

Утре во 12.30 часот во просториите на шпанската федерација во Мадрид ќе биде извршена ждрепката за четвртфиналето на Купот на Кралот. По тридневните возбудувања познати се сите осум патници во следниот круг и сите се прволигашки екипи.

Севиља и Еспаљол обезбедија четвртфинале во „Копа Дел Реј“

Канал5 - 11.01.2018

Екипите на Севиља и Еспањол им се приклучија на: Атлетико Мадрид и Валенсија, Реал Мадрид, Алавез и Леганес, во четвртфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија. По одиграните реванш дуелите од осминафиналето, во кои вечерва Севиља со 2-1 го совлада ...

Како на видео игра: Реакцијата на управата на Баерн по несекојдневната вештина на Родригез од слободен удар

Точка - 13.01.2018

Хамес Родригез стави печат на победата на Баерн Минхен на гостувањето кај Баер Леверкузен (1:3), а начинот на кој го направи тоа предизвика многу реакции во германската спортска јавност бидејќи стануваше збор за несекојдневна мајсторија од слободен ...

Баерн гази и без Левандовски (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2018

Фудбалерите на Баерн Минхен ја отворија 2018 година со лесна победа над Баер од 3-1 во Леверкузен, во дербито на 18-то коло од Бундеслигата. Хави Мартинез го отвори резултатот во 32-та минута по една мешаница во шеснаесетникот на домаќините, а потоа ...

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Локално - 12.01.2018

– Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...