TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој произведувач прв ќе претстави смартфон со камера од 200 MP?

Кајгана - 25.11.2021

Според најновите информации, наскоро ќе биде претставен првиот смартфон со сензор за камера од 200 MP. Samsung во септември го претстави 200 MP ISOCELL HP1, но сè уште немавме можност да видиме смартфон со ваков сензор.

Motorola го подготвува првиот паметен телефон со камера од 200 MP

Локално - 25.11.2021

Samsung пред два месеци претстави сензор за камера за паметни телефони со резолуција од дури 200 MP. За време на презентацијата не беа објавени информации за тоа кога можеме да го очекуваме овој сензор кај првите модели на телефони, ниту пак кои ...

„Motorola“ го подготвува првиот паметен телефон со камера од 200 MP

Точка - 25.11.2021

Пред два месеци, „Samsung“ претстави сензор за камера за паметни телефони со резолуција од дури 200 MP. Во текот на претставувањето не беа објавени информации за тоа кога можеме да го очекуваме овој сензор кај првите модели на телефони, ниту пак за ...

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Кајгана - 24.11.2021

Откако се појавија првите рендери за смартфонот OnePlus 10 Pro, сега се откриени и некои негови спецификации. OnePlus 10 Pro ќе има 6,7-инчен QHD+ AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 процесор, 8 или 12 GB ...

Што крие во себе смартфонот OnePlus 10 Prо?

Денар - 25.11.2021

Откако се појавија првите рендери за смартфонот „OnePlus 10 Pro“, сега се откриени и некои негови спецификации. „OnePlus 10 Pro“ ќе има 6,7-инчен QHD+ AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 процесор, 8 или 12 ...