TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОПОСКИ: нема да уживаме уште многу во сонцето – доаѓаат нови врнежи од дожд!

Скопје24 - 17.05.2018

Сончевото и топло време кое го имаме денес (четврток) нема уште многу да потрае што значи дека веќе утре (петок) над Македонското небо ќе има повеќе облачност особено во јужните предели од државава.

Сонце ќе нѐ огрее, температурата до 29 степени

+инфо - 17.05.2018

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец и тепература од 5 до 12, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 21 до 29 степени.

Најнова анализа на времето: погледнете што прогнозира ПОПОСКИ за понатаму

Скопје24 - 17.05.2018

До крајот на денешниот ден (четврток) времето во нашата држава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Само во попладневните часови на планинските места ќе има услови за сосема локален и краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Времето денеска: сончево со мала обланост

Р.С.Европа - 17.05.2018

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе се движи од 17 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 ...

Денес не очекува ваква временска прогноза

Фактор - 17.05.2018

Релативно сончево и топло време најавија метеоролозите за денеска. Утринската температура се очекува да биде од 5 до 12 степени, додека дневната ќе се искачи до 29 степени Целзиусови шитум државата, а во Скопје дневната ќе достигне максимални 27 ...

Нека не ве лаже сонцето, за викендов се најавува голема промена

Sky - 17.05.2018

Во петок во поголем дел од земјава времето ќе биде стабилно, а во југозападните делови попладне можна е појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Во сабота ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне.

Викенд анализа на времето – на видик нова промена на времето: еве ги деталите

Скопје24 - 16.05.2018

Како што претходно кажавме утре (четврток) атмосферата над Македонија ќе биде значително постабилна и ќе има значително повеќе сончеви периоди односно времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност особено попладнето кога само ...

Циклонот тодор услови интензивни Врнежи – наврнаа над 40 л/м2! детали

Скопје24 - 16.05.2018

Во текот на вчерашните вечерни часови како и за време на изминатата ноќ сосема очекувано најмногу дожд наврна во западните предели на државава и тоа во Маврово 41 л/м2 воден талог. Врнежи имаше во најголем дел од државава додека вчера (вторник) ...

Сончево со мала до умерена облачност

Н.Македонија - 16.05.2018

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од 15 до 27 степени.

Сончево со мала до умерена облачност

CivilMedia - 20.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. УВ индексот е седум. Утринската температура ќе се движи од пет до 13 степени, а дневната од 17 ...

Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд

А1 On - 15.05.2018

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет и ќе бидат позастапени во западните и северните ...

Невреме во вечерните часови, со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 15.05.2018

Попладнево во делови од земјава е нестабилно со пороен дожд и грмежи. Моментално понестабилна облачна маса има над Скопската котлина и северно од неа, како и на потегот меѓу Македонски Брод и Велес.

Времето денеска: сончево со мала обланост

Алсат-М - 17.05.2018

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе се движи од 17 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 ...

Најпознатиот македонски метеоролог со најнови анализи

Скопје24 - 15.05.2018

Почитувани граѓани веќе на североистокот на државава како и на планинските места од западната половина на државава ова попладне се развива нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Невреме со поројни дождови вечерва

iPortal - 15.05.2018

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) предмалку издаде предупредување за невреме со пороен дожд и грмежи попладнево и вечерва. Според метеоролозите, со невремето ќе бидат зафатени главно западните и северните делови на земјава, вклучително и ...

Следува пресврт со времето: Синоптичарите ја објавија новата прогноза

Sky - 16.05.2018

Од утре до петок времето ќе биде претежно стабилно, освен во југоисточните делови каде е можна појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Повторно зголемување на условите за нестабилност се очекува во деновите од ...

Сончево и топло, од утре попладневни врнежи

МКД - 17.05.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Дневните температури ќе се движат од 21 до 29 Целзиусови степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност ...

Викенд анализа на времето – на видик нова промена на времето: еве ги деталите

Орбис - 17.05.2018

Како што претходно кажавме утре (четврток) атмосферата над Македонија ќе биде значително постабилна и ќе има значително повеќе сончеви периоди односно времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност особено попладнето кога само ...

Времето сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Мета - 16.05.2018

Во Македонија денеска ќе има претежно сончево време со мала до умерена облачност во текот на денот, а попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од западен правец.

Сончево со умерена облачност

МКД - 16.05.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд

Н.Македонија - 15.05.2018

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет и ќе бидат позастапени во западните и северните ...

Вечерва подгответе се за големо невреме: Еве што може да се очекува

Sky - 15.05.2018

Попладнево во делови од земјава е нестабилно со пороен дожд и грмежи. Моментално понестабилна облачна маса има над Скопската Котлина и северно од неа, како и на потегот меѓу Македонски Брод и Велес.

Сончево со температура до 27 степени

CivilMedia - 17.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, дневната од 21 до 29 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Претпладне сончево време, а попладне дожд

Курир - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

УХМР предупредува: Внимателно вечерва, се очекуваат интензивни поројни врнежи дожд

Курир - 15.05.2018

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет и ќе бидат позастапени во западните и северните ...

Умерено облачно и топло, до 29 степени

Курир - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Канал5 - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд

Сител - 15.05.2018

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет и ќе бидат позастапени во западните и северните ...

Умерено облачно и топло време

Сител - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шест до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

А1 On - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд

Локално - 15.05.2018

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет и ќе бидат позастапени во западните и северните ...

Сончево со температури до 29 степени

Макфакс - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималните температури ќе се движат од 5 до 12 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 21 до 29 ...

Временска прогноза за наредните денови

24Инфо - 23.05.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со обилен пороен дожд, електрични празнења и услови за изолирана појава на град.

Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд

Канал 77 - 15.05.2018

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет и ќе бидат позастапени во западните и северните ...

Умерено облачно и топло, до 29 степени

А1 On - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

До петок сончево и стабилно време

Макфакс - 16.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло, до 29 степени

Канал5 - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

+инфо - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло време, температура до 29 степени

Независен - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

24 Вести - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Викенд временска прогноза

24Инфо - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Денар - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло време, температура до 29 степени

Канал 77 - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

До петок сончево и стабилно време

Точка - 16.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Топло и ветровито време со температура до 29 степени

Мета - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шест до 29 Целзиусови степени. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 Целзиусови степени.

Сончево време, попладне дожд и грмежи

ТВ21 - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло, до 29 степени

Денар - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Викенд временска прогноза- особено подгответе се за во сабота

Курир - 16.05.2018

Времето денеска во Македонија беше сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура се движеше од девет до 15, а дневната од 20 до 27 степени. УВ-индексот изнесуваше 7. Во Скопје времето беше сончево со умерена облачност.

До петок сончево и стабилно време

Sky - 16.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло, до 29 степени

24 Вести - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.