TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале (ВИДЕО)

24Фудбал - 03.04.2024

Јувентус го совлада Лацио со 2-0 во првиот натпревар во полуфиналето во Купот на Италија, Киеза и Влахович обезбедија солидна предност пред реваншот во Рим. „Старата дама“ е во резултатска криза па откако вечерва резултатот на полувремето против ...

Киеза и Влаховиќ го доближија Јувентус до финалето во Купот (Видео)

Дерби - 02.04.2024

Јувентус загуби пред неколку дена во Рим во дебито кое го имаше Игор Тудор како тренер на Лацио, но тимот на Макс Алегри денеска доби шанса да се реваншира и успешно го направи тоа. Домашниот тим беше далеку поактивен во првото полуфинале во Копа ...

ВИДЕО: Јуве не губи двапати – супер-гол на Влаховиќ, Лацио немоќен во Купот на Италија

Gol.mk - 02.04.2024

Фудбалерите на Јувентус по само три дена им се реваншираа на големиот ривал Лацио за поразот во Серија А (1-0) и вечерва во рамки од првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија извојуваа сигурен триумф од 2-0 (0-0).

Јувентус е на чекор до куп-финалето

Екипа - 02.04.2024

Јувентус е во сериозна криза кога станува збор за Калчо-лигата, но „старата дама“ успеа да се разбуди барем за полуфиналето од Купот на Италија, триумфирајќи на првата полуфинална пресметка со Лацио со 2-0.

Јувентус на чекор од финалето на Купот

Спортски - 02.04.2024

Јувентус запиша победа против Лацио од 2:0 во првиот полуфинален натпревар од италијанскиот Куп. Во 50-та минута Федерико Киеза донесе предност за домаќините, а водството го зголеми Влаховиќ со гол во 64-тата минута.

Јувентус му се одмазди на Лацио во Купот на Италија (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.04.2024

Поранешниот италијански шампион Јувентус славеше со 2-0 против Лацио и се наоѓа на чекор до финале во Купот на Италија. „Старата дама“ ги постигна двата гола во второто полувреме, и тоа најпрво преку Кјеза во 50.

ВИДЕО | Jувентус го победи Лацио и дојде на чекор од финалето во Купот на Италија

Слободен Печат - 02.04.2024

Иако во калчо-лигата е во сериозна резултатска криза, Јувентус успеа да победи во полуфиналето од Купот на Италија против Лацио со резултат 2:0. Избраниците на Масимилијано Алегри покажаа знаци на живот и одиграа солиден натпревар против ривалот од ...

Јувентус не греши двапати против Лацио, на „Олимпико“ носи предност од два гола (Видео)

Спортманија - 02.04.2024

Фудбалерите на Јувентус само три дена откако загубија од Лацио во Серија А, вечерва се поправија пред своите гледачи и направија голем исчекор кој пласман во финалето на Купот на Италија. Старата дама во првиот полуфинален меч против Лацио на ...

Јувентус со предност против Лацио во Купот

Нетпрес - 02.04.2024

Во првиот натпревар од полуфиналето на италијанскиот фудбалски куп, Јувентус на домашен терен го совлада Лацио со 2:0 (0:0) со головите на Киеза во 50 и Влаховиќ во 64 минута. Откако пред четири дена, во своето тренерско деби на клупата на Лацио, ...

Јувентус со една нога во финалето на купот

SportSport - 02.04.2024

Фудбалерите на Јувентус остварија голема победа во полуфиналето од италијанскиот куп совладувајќи го Лацио со 2:0. На првиот двомеч од полуфиналната фаза Јуве на свој терен одлично се справи со римскиот тим и оствари убава предност пред реваншот во ...

Киеза и Влаховиќ го доближија Јувентус до финалето на Купот (ВИДЕО)

МакФудбал - 02.04.2024

Јувентус го победи Лацио со 2-0 во првиот полуфинален натпревар од Купот на Италија. Римјаните сега ќе имаат тешка задача да ја надоместат оваа негатива на реваншот на „Олимпико“. Федерико Киеза во 50.минута ја доведе „старата дама“ во предност, а ...

Алегри: Ќе го пребродиме овој тежок период

SportSport - 02.04.2024

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри ги поддржува своите играчи додека се обидуваат да ја доведат тешката сезона до позитивен крај. Саботниот пораз од 1-0 од Лацио во Серија А го остави тимот во тешка ситуација, сега се на работ да испаднат од ...

Маурицио Сари се враќа во старото јато?

Екипа - 02.04.2024

Искусниот италијански тренер кој во моментов е без ангажман, Маурицио Сари, може дасе врати на клупат на Лацио повеќе од пет години откако го напушти клубот и го презема Челси. Услов за тоа е доаѓање на Федерико Масари на спортски директор во ...

НА АЛЕГРИ МУ СЕ БРОЕНИ ДЕНОВИТЕ Познат е новиот тренер на Јувентус?

+инфо - 02.04.2024

Доколку торинскиот тим не успее да се пласира во Лигата на шампионите, тренерот ќе добие отказ. Главен претендент за замена на Алегри се смета Тијаго Мота, кој е на чело на Болоња - неговата плата нема да го оптовари клубот.

Јувентус ја избрал идеалната замена за Алегри

Спортски - 02.04.2024

Масимилијано Алегри нема сигурна работа во Јувентус и следната сезона. Италијанските медиуми денеска повторно пишуваат за кризата во Јувентус, по четири натпревари без победа. Јувентус последен пат славеше на 25 февруари против Фросиноне, оттогаш ...

Алегри призна дека Јувентус е во криза, но верува дека трофејот во Купот може да се освои

Спортманија - 02.04.2024

Јувентус е домаќин на Лацио во првиот меч од полуфиналето на Купот на Италија. Двата тима се надеваат дека токму преку Купот може да стигнат до трофејот. Овие два тима играа меѓусебе пред само три дена кога Лацио на „Олимпико“ во Рим победи со 1:0.

Повторно се тресе клупата на Алегри – замената е подготвена

Локално - 02.04.2024

На Масимилијано Алегри работа на клупата на Јувентус следната сезона не му е сигурна. Италијанските медиуми денеска повторно пишуваат за кризата во Јувентус, по четири натпревари без победа.

Јувентус го има најлошиот напад во последните 25 години

SportSport - 01.04.2024

Јувентус е трет на табелата во Серија А и испадна од трката за титулата па се обидува барем да обезбеди место во ЛШ. Инаку „Старата дама“ еден период беше голем конкурент на Интер за титулата, но почна да паѓа и веќе ги загуби шансите.

Јувентус ќе го отпушти Алегри доколку не се пласира во Лигата на шампионите

Канал5 - 02.04.2024

Масимилијано Алегри би можел да остане без работа во Јувентус. Договорот на главниот тренер на „бјанконерите“ е со важност до 2025 година, неговата плата е седум милиони евра годишно, уште два милиони се предвидени во форма на бонуси.

Јувентус со предност против Лацио во Купот

365 - 02.04.2024

Во првиот натпревар од полуфиналето на италијанскиот фудбалски куп, Јувентус на домашен терен го совлада Лацио со 2:0 (0:0) со головите на Киеза во 50 и Влаховиќ во 64 минута. Откако пред четири дена, во своето тренерско деби на клупата на Лацио, ...

Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале (ВИДЕО)

МКД - 03.04.2024

Куп на Италија Јувентус го совлада Лацио со 2-0 во првиот натпревар во полуфиналето во Купот на Италија, Киеза и Влаховиќ обезбедија солидна предност пред реваншот во Рим. „Старата дама“ е во резултатска криза па откако вечерва резултатот на ...

Јувентус ќе го отпушти Алегри доколку не се пласира во Лигата на шампионите

MakPress - 03.04.2024

Масимилијано Алегри би можел да остане без работа во Јувентус. Договорот на главниот тренер на „бјанконерите“ е со важност до 2025 година, неговата плата е седум милиони евра годишно, уште два милиони се предвидени во форма на бонуси.

Јувентус со предност против Лацио во Купот

Пулс24 - 03.04.2024

Во првиот натпревар од полуфиналето на италијанскиот фудбалски куп, Јувентус на домашен терен го совлада Лацио со 2:0 (0:0) со головите на Киеза во 50 и Влаховиќ во 64 минута. Откако пред четири дена, во своето тренерско деби на клупата на Лацио, ...