TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Киев му стигна ракетен систем кој ја штити Белата куќа

МКД - 25.09.2022

САД ѝ испратија на Украина ракетни системи земја-воздух НАСАМС, кои можат да соборат авиони, а ракетните системи, како што соопшти украинскиот претседател, пристигнале денес. Володимир Зеленски му се заблагодари на американскиот претседател Џо ...

Во Украина пристигна моќно оружје од САД

Centar

Зеленски: Ќе ја ослободиме целата земја

А1 On

ДАЛИ КИЕВ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ ЦЕНТРИТЕ ЗА ОДЛУКИ: Што му пријавил украинскиот воен врв на Зеленски!

Во Центар

Зеленски до руските војници – Предајте се, ви ветуваме цивилизиран однос

Р.С.Европа - 25.09.2022

Руските војници кои ќе се предадат во Украина ќе бидат третирани на „цивилизиран начин“, порача украинскиот претседател Володимир Зеленски во ноќното обраќање до нацијата. Зборувајќи на руски јазик, Зеленски ги повика Русите да се предадат и да ...

Зеленски: Руските војници кои ќе се предадат ќе бидат заштитени

Канал5

Зеленски нуди гаранции за руските војници кои ќе се предадат

360 степени

Зеленски испрати порака до руските војници: Ако се предадете, ви гарантираме три работи

Локално

Лавров: „Референдумите се одржуваат по препорака на Зеленски“

Скопје1

Зеленски се обрати директно до Русите: Путин свесно ги испраќа граѓаните во смрт

Вечер Прес

Зеленски до Русите: „Предадете се, Путин ве испраќа во смрт“

Макфакс

Скопје1 Денар 24Инфо Република Точка Centar Zoom

Пристигнаа првите резултати од референдумот во Запорожје

Скопје1 - 25.09.2022

На првиот ден од референдумот во областа Запорожје, 93 отсто од оние кои учествуваа во гласањето се определиле за приклучување на регионот кон Руската Федерација, објави Кримскиот републички институт за политички и социолошки истражувања, пренесува ...

Почна референдумот во четирите украински региони под контрола на Русија (ВИДЕО / ФОТО)

Во Центар

213. ден војна во Украина: Продолжуваат референдумите за пристапување кон Русија; Напад со беспилотно летало врз Одеса, гранатиран Запорожје

Денар