TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТФТ загуби од Сигал Приштина во БИБЛ лигата

Дерби - 07.12.2021

Кошаркарите на ТФТ претрпеа пораз од Сигал Приштина од 80-73 во БИБЛ лигата. Нашиот претставник го бркаа водството на противникот во најголемиот дел од натпреварот и сосема заслужено го претпреа четвртиот пораз од седмиот меч во ова натпреварување.

Нов пораз на ТФТ, Сигал Приштина му се реваншира на македонскиот тим во БИБЛ

Gol.mk - 06.12.2021

По несреќниот пораз од Ибар, македонскиот претставник во БИБЛ лигата, ТФТ Скопје повторно остана без сили и го забележа четвртиот неуспех во регионалното натпреварување, откако со 80-73 го загуби натпреварот против Сигал Приштина.

БИБЛ: Пораз на ТФТ во Косово, Зеќири им пресуди на кошаркарите од Тафталиџе

Екипа - 06.12.2021

Во натпревар од 7-то коло на БИБЛ лигата кошаркарите на ТФТ не успеаја да се справат со тимот на Сигал Приштина, па на гостински терен загубија со 80-73. Домаќините од Косово ја најавија желбата за победа уште во првиот период, успевајќи со ...

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

Либертас - 06.12.2021

Кошаркарите на ТФТ Скопје го претрпеа четвртиот пораз во седмиот натпревар во рамки на групата Б во регионалната БИБЛ лига, откако вечерва загубија од екипата на Сигал на гостувањето во Приштина со 73:80 (31:42).

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

Опсервер - 07.12.2021

– Кошаркарите на ТФТ Скопје го претрпеа четвртиот пораз во седмиот натпревар во рамки на групата Б во регионалната БИБЛ лига, откако вечерва загубија од екипата на Сигал на гостувањето во Приштина со 73:80 (31:42).

Петровиќ: Заслужено го добивме Гостивар, искуството од БИБЛ значи многу

Екипа - 06.12.2021

Академија ФМП одличната форма во македонското првенство ја потврди и на гостувањето против Гостивар, каде избраниците на тренерот Александар Петровиќ одиграа одличен натпревар и заслужено стигнаа до победата.

Нов пораз за ТФТ, овој пат во Приштина

SportMedia - 06.12.2021

Нецели 24 часа по поразот од МЗТ Скопје, ТФТ веднаш одигра нов меч, овој пат во БИБЛ лига против Сигал Приштина на гости. Тимот од Тафталиџе не успеа да се издигне, беше совладан со 80:73 Во првата четвртина ТФТ имаше сериозни проблеми , во ...

ТФТ гостува кај Сигал во меч од БИБЛ лигата

Сител - 06.12.2021

Кошаркарите на ТФТ вечерва (19 часот) гостуваат во Приштина кај составот на Сигал во натпревар од 7.коло на Б групата. Ова е втор дуел на овие два тима во БИБЛ лигата, откако на отварањето на сезоната во октомври месец ТФТ на домашен терен во Скопје ...

ТФТ поразен од Сигал Приштина

Курир - 06.12.2021

Во БИБЛ кошаркарската лига тимот на ТФТ загуби на гостински терен од Сигал Приштина со 80-73. По оваа победа Сигал се искачи на 3-то место со осум освоени бода, додека ТФТ останува на 2-та позиција со 10 освоени поени.

Радуловиќ: Во овој тим на МЗТ Скопје играчите гинат на терен еден за друг

Екипа - 06.12.2021

МЗТ Скопје ја продолжи импресивната серија во домашното првенство, славејќи на дуелот со ТФТ за осма победа во низа во Првата лига. „Металците“ одиграа фуриозно прво полувреме создавајќи предност од над 20 поени, што беше доволна за рутинска победа ...

ТФТ поразен од Сигал Приштина

Zoom - 06.12.2021

Во БИБЛ кошаркарската лига тимот на ТФТ загуби на гостински терен од Сигал Приштина со 80-73. По оваа победа Сигал се искачи на 3-то место со осум освоени бода, додека ТФТ останува на 2-та позиција со 10 освоени поени.

Најдоброто од ТФТ-МЗТ Скопје: Одлични забивања, мајсторска тројка на Мекиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 06.12.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродором синоќа ја остварија и осмата победа во домашното првенство. На гостувањето против ТФТ во градското дерби, „штрковите“ одиграа меч со неколку навистина атрактивни моменти.

(ВИДЕО) Мекиќ се усоврши за тројки од центар

Спортклуб - 06.12.2021

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ сезонава има еден нов, важен елемент во својата игра – тројки од огромна далечина. Серијата ја почна во дуелот од Суперкупот на Македонија, меѓу МЗТ Скопје и Работнички, продолжи на квалификацискиот натпревар ...