TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон не смееше да помисли на нив, денес ги обожава: Меган Маркл го промени курсот на модата во семејството со ...

Женски магазин - 21.11.2023

Фото: Youtube - screenshoot Додека Меган Маркл не почна да ги носи, на членовите на британското кралско семејство не им беше дозволено ниту да ги погледнат овие чевли Меган Маркл започна модна традиција, која Кејт Мидлтон ја прифати, потоа Беатрис и ...

Меган и Хари сакаат да го поминат Божиќ во Британија, но какво е расположението на дворот на оваа тема?

Локално - 21.11.2023

По роденденската честитка која принцот Хари и Меган Маркл му ја испратија телефонски на кралот Чарлс по шестмесечната дистанца меѓу нив, сите се надеваа дека нивната врска ќе тргне по нагорен пат, но сега се појавија информации дека тие не се ...

Кралското семејство на праг на помирување? Инсајдери тврдат како тактиката на Чарлс е да убие „две муви со еден удар“

Точка - 20.11.2023

По тврдењата дека на повидок е помирување во кралското семејство, пристигнале инсајдерски информации дека Хари и Меган не би биле баш дочекани со раширени раце. Упатените тврдат дека навистина добиле покана за Сандрингам и како веројатно нема да ја ...

Меган Маркл префинета во минималистичка беж тоалета

Fashionel - 20.11.2023

Војвотката од Сасекс Меган Маркл е фан на кежуал естетиката, но кога должноста повикува умее да креира совршен формален или коктел аутфит. На настанот којшто им оддава почит на жените Power of Women, организиран од страна на магазинот Variety во Лос ...